Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor eszik naponta anyatej...

Hányszor eszik naponta anyatejes négy hónapos babátok? Itt olvastam, hogy egy négy hónaposnak már csak ötször kellene ennie. Nekünk a napi 7 a minimum, a maximum pedig a csillagos ég.

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Felejtsd el amiket olvasol!! Olyan nincs hogy mennyiszer kellene ennie.Úgy csináljátok hogy mind a kettőtöknek jó legyen. Minden babának másak az igényei, lányom néha 4x evett, de volt amikor 10szer. Aztán kialakítottam egy napirendet(5hónapos korában), azóta az étkezési idők szinte ugyanazok.
2010. jan. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon okos, aki azt írja, hogy egy anyatejes babának max. ennyit vagy annyit, ennyiszer vagy annyiszor KELL ennie. Ilyen nincs! Egy anyatejes baba annyiszor eszik, ahányszor megéhezik. Ha az napi 5, akkor, annyiszor, ha meg akár 15x, akkor sincs gond. Az anyatej könnyen emésztődik, nem úgy mint a táp. Ahányszor a babád enni kér, annyiszor adj neki, mert ezek az ő igényei. Végül is az igény szerinti szoptatásnak ez a lényege. Ha a tiéd sokszor kér, adj neki, majd ő is kialakítja idővel a saját ritmusát!
2010. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, tökéletesen igaza van az előttem szólóknak. Az én babám már 6,5 hónapos 6 hónapos koráig csak szopizott. Volt hogy 2 óránként akart enni, volt hogy evett reggel 6kor és azután du.2kor éhezett meg újra.... én is aggódtam amikor sokszor evett hogy ez így nem normális, de még egy felnőtt sem mindig ugyanakkor eszik,akkor egy baba miért tenné??? Csak gondolj bele, Azokban a kultúrákban ahol a gyerekek egész nap az anyjuk előtt vannak és akkor szopiznak amikor csak jólesik nemis nagyon fordul elő hogy valaki nem tud szoptatni...
2010. jan. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne foglalkozz azzal, hogy mit és hogyan kellene, hanem a babád igényével foglalkozz.Nincs két egyforma baba.Az enyém négy hónapos múlt, és nappal még mindig két óránként eszik, ritkán három.De este nyolctól reggel hatig alszik, aztán eszik és még alszik 2-3 órát.Így mi sem ötször eszünk, hanem 6-7-szer.

2010. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!