Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hatalmas étvágy szoptatás...

Hatalmas étvágy szoptatás alatt, más is tapasztal ilyet?

Figyelt kérdés
3 hete szültem, babámat igény szerint szoptatom. Szülés után maradt rajtam 10 kiló +, viszont amióta megszültem, iszonyat étvágyam van, képes vagyok egész nap enni. Más is került már ilyen helyzetbe? A szoptatás lehet az oka? Szeretnék fogyni valamennyit, de nem bírom megállni, hogy ne egyek.

2013. máj. 25. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elhiheted, hogy más is került ilyen helyzetbe! :) Nem vagy egyedül! Én jelentős túlsúllyal szültem 110 kg-val, 104-el jöttem haza, de két kiló volt a terhességi hízásom. Igényt szerint szoptattam, ahogy beindult a tejem iszonyat mennyiségű folyadékot kívántam, mindig szomjas voltam, de szó szerint és éhes, szénhidrátra vágytam. Képes voltam a hajnali szoptatás után menni a hűtőhöz és túrórudit enni, mert nagyon kívántam, gondolom nem véletlenül. Később ez a helyzet azért változott, és ami a fontos, hiába ettem többet, nem híztam, viszont nem is fogytam. A gyerek alaposan le tud szívni, kell is a plusz kalória. Szerintem most ne a fogyással foglalkozz, hanem a szoptatással és élvezd, hogy tudsz igény szerint szoptatni. Azért túlzásba sem kell esni, ne napi két tábla csokit egyél meg! Ha kívánod a szénhidrátot egyél, de mellette próbálj sok salátát és sovány húst zöldésg és húslevest enni jó sokat! És igen, a szoptatás a kialakult helyzet oka! :)
2013. máj. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, vagyunk még így páran :) Nekem ami bevált, hogy kis mennyiségeket eszek, sokáig tartom a számban, na meg a rágózás :) merthogy nem mindig éhes voltam, hanem inkább rághatnékom volt :)

És ahogy előttem írták, sok leves, saláta, zöldség,gyümölcs, fehér hús, kevés szénhidrát. Ezzel a babának is jót teszel.

2013. máj. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 2 gyerkocom van!

Nálam is így volt, hogy állandóan éhes voltam, még éjszaka is ettem sokszor, meg ittam is sokat! Nálam ez kb 1-1,5 hónapig volt aztán beállt! Nem hiztam a sok evestol, de nálam mind a kétszer ment is le sulyfelesleg a szoptatás alatt! Az elsőnél 1 hónap után 3 kg volt rajtam, a másodiknal 2 kg! Szóval egyél okosan, olyat ami kell neked és a babának is!( na persze egy kis nasi néha belefer)

Jo babazast!

2013. máj. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4 hónap alatt +20 kg. :(
2013. máj. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. Sok nő teste a baba táplálására koncentrál. Sajnos én is közéjük tartozom. Mások meg a saját testüket is felemésztik és csontsoványra fogynak.
2013. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első babámnál én is így voltam, híztam is a 3 hónap alatt 5 kg-t (sajnos csak 3 hónapig volt tejem). Én is iszonyatosan kívántam a szénhidrátos dolgokat. A második babám most 3 hetes, és most nem tapasztalom ezt, viszont rengeteget iszom, éjszaka is. Néha azért bekapok 1-1 kocka csokit vagy túró rudit, de nincs az a farkaséhség mint az elsőnél (és normál ételekből is inkább a húst, salátát kívánom, míg elsőnél a tésztát tésztával).
2013. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tudom miről beszélsz. .. 76 kg val mentem szülni, most vagyok 82 és 11 hónapja szoptatok. Nálam nem vált be a szoptatok és fogyok. :((

Probléma az hogy gondolom már kitágitottam a gyomrom, igy sose lakok jol. Már csak az önuralmamat kéne kicsit feltornázni hogy lefogyjak.

2013. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szoptatás kb +500 kalóriát igényel ,amit baromi könnyű megenni,sőt túl is lépni ,főleg ha édességeket kívánsz.


Amit én tanácsolok : sok folyadék (lehetőleg szénsavmentes víz) ,fehérhúsok,tojás,sok zöldség ,soványabb sajtok. Teljes kiőrlésű pékárúk. Rendszeres étkezés,napi 6-7 kicsi adag is lehet ,tehát ne este 6 kor jusson eszedbe ,hogy elájulsz az éhségtől mert még semmit nem ettél,mert iylenkor jön az,hogy az ember kieszi a fél hűtőt,utána meg elnassol 2 tábla csokit ..

2013. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet nalam is :) en jol kineztem a kaloriatablazatbol, mik a nullkalorias ragcsalnivalokat (alma, korte, ananasz, paradicsom, uborka), ezekben szinte nincs szenhidrat, igy kb barmennyit lehet belole enni illetve kikerestem lassan felszivodo szenhidratot tartalmazokat, vagy olyat, amiben alig van szenhidrat, es ezeket kombinalom. Reggelire naturjoghurt zabpehellyel, valami gyumolccsel, lehetoleg nullassal, kicsi fahej, ha illik hozza, vagy cukormentes (sk) lekvarbol teszek bele. Tizoraira egy zsomle vagy kifli felvagottal, zoldseggel, ebedre csirkehus parolva, sutve vagy piritva (szosz nelkul), hozza salata, szinten ontet nelkul. Delutan sovany turo (sosan, fuszerekkel, vagy edesitovel, este pedig feherjeturmixot iszom.
2013. szept. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!