Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti megengednétek hogy a...

Ti megengednétek hogy a férjetek beleszoljon a szoptatásba?

Figyelt kérdés
hogyan kellene csinálni hányszor és hány (honapos éves korig szoptathatod)
2013. jún. 12. 15:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

Én nem. Gondolom, hogy az órát nézi és így mondja az okosságokat. Sokan a 3 óránkénti szoptatások mellett vannak, de ha valami növekedési ugrás van, akkor gyakrabban kell cicire tenni a babát. Ilyenkor jobban kell neki a tej.

Amúgy mi, felnőttek sem egyforma időközönként vagyunk éhesek.

2013. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Igen ő is ugyan annyira a gyerek szülője mint az anya.

Nyilván rá is tartozik, hogy a gyerekét mivel etetik.

2013. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Első vagyok. Szerintem minden anyuka maga dönti el, hogy meddig szoptat. Ez sok mindentől függ: elég tej van-e, anyukát nem terheli-e meg a szoptatás.
2013. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Számomra az a furcsa, hogy ez vitatéma lehet egy pár tagjai között. Beszélgetés szintjén igen. De sem én nem "engedek meg" neki dolgokat, sem ő nem mondja meg nekem, hogyan "kellene" csinálnom dolgokat, és főleg mi ez a "beleszól" kifejezés? Közös gyerek, nem? Beszélgetünk és legjobb tudásunk szerint észérvekkel döntünk a kérdéses dolgokról. Nem értem, hogy merült fel a kérdés, hisz ha mind a ketten a legjobbat akarjátok a babának, akkor csak egyetlen válasz lehet a kérdésre, nem? Nem abbahagyni idő előtt kényelmi okokból, és igény szerint szoptatni.
2013. jún. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Igen, mivel a férfinek is ugyanolyna joga van a gyerekhez. Az nem úgy működik, hogy csinálja, meg meg tartson el aztán mehet a fenébe! Az ilyenekből lesznek majd akisajáítós ősanyák.

Csak azért mert a nőnek van melle, nem jelenti azt, hogy ő annyival jobban tudja. Ha ez így lenne akkor nem lenne annyi nőnek problémája szoptatással, meg nem kéne őket tanítani, meg nem lenne szenvedés ezzel.

2013. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Beleszól persze,de nem olyan hangnemben,hogy az picit is bántó lenne.

Csak amikor már órák óta sir,akkor megkérdezi,hogy nem-e próbálom meg mellre tenni vagy mérjük meg,ett-e eleget,,és ilyenek.De ez normális szerintem,kezdő szülők vagyunk,ketten boldogulunk egy picurka emberkével.


Azt viszont nem viselném el,ha eszik normálisan a gyerek igény szerint és ő ennek ellenére parancsolgatna hogy csak 3 óránként vagy éjjel minek szoptatni,stb.

2013. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Feleség beleszólhat abba, mivel eteti az apa a gyereket?
2013. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

"Azt viszont nem viselném el,ha eszik normálisan a gyerek igény szerint és ő ennek ellenére parancsolgatna hogy csak 3 óránként vagy éjjel minek szoptatni,stb."


Én erre gondoltam konkrétan. Első voltam.

2013. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
beleszólás és beleszólás között is különbség van! Nem mindegy a "beleszólás" hangneme, tartama. Ha csak a meglátásit közli, az még nem durva-szerintem. De nem igen engedném, hogy kotnyeleskedjen! Figyelje hogyan eszik a baba, mi az ő esetleges meglátása a "másik oldalról", aztán meg lehet vitatni...
2013. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem annyira szerencsém van mert teljesen egyformán gondolkozunk erről a kérdésről de ha azt látná hogy nekem terhet okoz vagy küzdök de nemn sikerül vagy nincs tejem stb. akkor biztos nem ragaszkodna foggal körömmel hanem azt akarná hogy megnyugodjak, és ha a tápszerezéstől nyugszom meg, akkor abban támogatna.

(de hozzátenném hogy mindhárom gyereket 1 évig szoptattam).

2013. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!