Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Feltétlenül szükséges a...

Feltétlenül szükséges a mellszívó és tejtároló zacskók?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, mindenképp szoptatni szeretném.

Muszáj mellett szívni és tárolni a tejet? Nem elég, ha igény szerint szoptatom? Nem szívja ki rendesen és ezért kell mellszívót használni? Elég a kézi vagy jobb az elektromos, mert nem fárad el úgy az ember közben? Semmi tapasztalatom nincs, minden válasznak nagyon örülnék!



2013. jún. 13. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy tudom, muszáj venni, ha nem szívja ki rendesen, begyullad a mell. Tárolni nem muszáj, ha nem akarod, de szerintem kár kidobni, sokkal értékesebb annál. Sokáig felhasználható lefagyasztva, még majd főzelékekhez is.
2013. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem megváltás volt a mellszívó!Csak a hazajövetel napján lett tejem,de akkor annyi,hogy folyt össze-vissza és teljesen bedurrantak a melleim,jó darabig könnyített rajtam a fejés,mert még nem tudott annyit szopizni a kislányom.Most már 3 hónapos és csak akkor fejek,ha olyan helyre megyünk ahol nem tudom megszoptatni.Van pár zacskó lefejet tej is a fagyasztóban. Pár napja el kellett mennem valahova 1 órára,addig a nagyi vigyázott rá,de nagyon megéhezett a baba,így legalább oda tudta adni a tejet,szóval szerintem hasznos.Ja,nekem aventes kézim van,a kórházban elektromos volt,nekem megfelel a kézi.
2013. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
5hete szültem. Előre nem érdemed venni, mert nem tudhatod mennyi tejed lesz. Nekem is épp annyi van hogy az etetésekre elég. Most vettem egy avent elektromosat, de hasznàlni még nem tudom. Talàn majd ha éjszaka nem kell szoptatnom tudok fejni.
2013. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én igény szerint szoptatom 7 és fél hónapos kisfiam. Az első hetekben fejtem, de azt sosem adtam neki, felesleges volt. Kialakul a kereslet-kínálat, így lesz annyi tejed, amennyi kell. Ezért ha fejed, akkor több lesz, de nálunk nem volt rá szükség. Amúgy én csak a legegyszerűbb kézi mellszívót tudtam használni.
2013. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második babámat szoptatom, most 5 hós. Még nem fejtem. Csak anyatejes baba. Az elején folyt a tejcim, aztán beállt. A fejéssel megzavarod a kereslet-kínálat kialakulàsát. Persze, ha tartalékolni akarsz, akkor nyilván kell a mellszívó. Amikor nagyon feszült a cicim, akkor rátettem a babàt, annyit mindig evett, hogy ne gyulladjon be a cicim. De szerintem ez egyéni, van akinek többször begyullad akàrmit csinál.

Mindenesetre nem feltétlen fogod használni, ha kell majd akkor vegyél, sok helyen be tudsz szerezni egy mellszívót.

2013. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj. 2,5 éve szoptatok, kétszer fejtem, kézzel, sima műanyag pohárban tettem el. Ha igény szerint szoptatsz, és az első jeleknél kézzel kimasszírozod ha esetleg valamit érzel, illetve nem célod tartalékolni, leadni, akkor nem kellenek ezek.
2013. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül szükséges. Alapból úgy kell készülni, hogy menni fog a szoptatás, eleinte kézzel lefejed a felesleget, aztán beáll az ideális mennyiség. Ha szülés után úgy érzed, mégis szükséged van arra a mellszívóra, akkor kikeresed a neten, hogy melyiket, és elküldöd a férjedet a boltba. Ha neadjisten úgy alakul, hogy nem szopik a baba de sok tejed van, érdemesebb elektromosat venni, az inkább alkalmas rendszeres, gyakori használatra. A kézi szerintem amolyan biztonsági okokból jó, hogy mégis, legyen otthon, ha kell. Nekem a cicim pl nem adott tejet a kézi mellszívónak, csak a gyereknek :), illetve kézzel tudok belőle kinyomkodni, ha épp valami miatt kell.

A tejtároló zacskó abszolút hülyeség szerintem, hacsak nem leszel tejleadó. Ha mindenképpen akarsz fagyasztgatni, tökéletes rá a jégkockatartó is, abban megfagy, kiborítod, átteszed nejlonzacsiba és vissza a mélyhűtőbe.

3 éves a fiam, 14 hós a lányom, 3 éve szoptatok megszakítás nélkül, de ez idő alatt a mélyhűtőben 20 ml-nél több tej nem fordult meg...

2013. jún. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül szükséges, de ezt nem tudhatod előre. Én kis mellű vagyok, el se tudtam képzelni, hogy ekkora lesz a cicim, amikor belövellt a tej a 2. napon. Ha nem lett volna mellszívóm, szétrobbant volna. A baba először még nem tudott annyit szopni, így a felesleget ki kellett szívni, mert nagyon fájt és egyszer be is gyulladt. Nekem nagyon sok volt, így valahova tenni kellett, ami maradt. A másodiknál már rutinosan vittem a kórházba, és nekem nagyon jól jött, mert ugyanúgy ömlött. De van, akinek nem kell. Igény szerint szoptattam mind a kettőt, ők kb. 3-4 óránként ettek, éjjel csak egyszer, nekik így volt jó, így kérték. Ez is igény szerinti szoptatás, nem csak az, ha óránként szoptatsz. Az elején még nekem kellett a szívó, pont az éjszakai alvás miatt főleg, később valóban beáll a termelődés a kereslet szerint.
2013. jún. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én kézzel nem tudtam fejni, nagyon fárasztó volt. Kézi mellszívót használtam.
2013. jún. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6hete szültem,mikor megjött a tejem volt annyi hogy az ágyat fojton eláztattam,2x be is gyulladt a mellem mivel az elejn a baba nagyon keveset szopik igy nekem nagyon jo volt a mellszivo,aztán egyre kevesebb lett a tejem most alig elég már neki,megprobálok vissza hozni és fejni annyit amennyit tudok hogy legyen a fagyasztoban hogy ne kelljen tápszert adnom neki ha esetleg potolni kell mert nem elég amit szopik.a másik dolog,ugy jártam vettem használtan kézi mellsziot elég olcson,igen ám de két hét alatt tönkre ment mert a rugoja ugy meg volt gyengülve hogy nem huzta vissza a kart,akkor kaptam kölcsön eggyet amit meg sikerült eltörnöm igy ezt meg kell mad vennem a tulajdonosának(15-17ezer ft) igy utolag azt mondom jobban jártam volna ha veszek egy elektromosat,az is bele került volna ennyibe és nem kéne kinlodjak vele csak bekapcsolni.és szerintem nagyon praktikus ha van lefagyasztva tejed mert bármi közbejöhet hogy nem tudod a babád megszoptatni és akkor is lesz mit ennie (pl belázasodsz vagy ha elmész valahova)
2013. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!