Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák olyan információra...

Anyukák olyan információra lenne szükségem, hogy a kórházi csomagba amit a kórházból kaptunk van kétféle tea. A kettő közül melyik tea való tejszaporításra a Laktoherb vagy a Mecsek tea? Vagy egyik sem?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5hónapos és azt vettem észre napról-napra kevesebb a tejem.Eddig rendesen volt tejem,még sok is volt,feszült a mellem reggelre be is keményedet.Most meg 3napja érzem,hogy hiába cicizik még egy fél óráig is a kisfiam szegény éhes marad és sír mert kevés a tejcsi.Pedig igény szerint szoptatom.Kérem aki tud tanácsot adni szívesen fogadom!

2013. jún. 25. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem rá volt írva a teafilter hátuljára,hogy tejserkentő tea! Az volt ha jól emlékszem a Laktoherb.
2013. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Laktoherb. Nekem van egy bontatlan csomag, ha érdekel, írj privit:)
2013. jún. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt ráírva,ezért ittam egy csészével a Laktoherbből,remélem lesz hatása.
2013. jún. 25. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Egytől nem igen. Napi 4-6 alkalommal kéne 1 filter. 2,5 dl forrásban lévő vízzel kell leönteni. 10 percig állni hagyni. Ízesíthető. Melegen és hidegen is fogyasztható.
2013. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A nap folyamán még iszok majd ebből a teából többször is,hogy legyen tejcsi a picurimnak ne sírdogáljon éhen szegénykém.Ha a mai nap folyamán nem lesz több tejcsi akkor kérek segítséget a védőnőtől.
2013. jún. 25. 12:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2013. jún. 25. 13:03
 7/8 xStefix ***** válasza:

Szopiztasd csak igény szerint továbbra is; most éppen gyakrabban! Ő majd megtermelteti magának a plusz tejecskét - de nem 1 nap alatt. Általában 3-4 napba telik, amíg érezhetően több lesz.

Teát is ihatsz, ha ő is bírja, de igazából a plusz folyadék a lényeg. Meg a testi-lelki kipihentség, már amennyire egy baba mellett lehetséges. :)

DE! Az, hogy már nem telik fel a melled, nem jelenti azt, hogy nincs elég tejed! Sőt, ez annak a jele, hogy alkalmazkodott a termelés az igényekhez. (A kemény mell a túltermelés/túltelítődés jele, vagyis akkor több a tej, mint kéne.)

Most éppen a 3 hós ugrás környékén járhattok, valószínűleg azért tapasztalod, amit, ez normális ilyenkor. De ha később is bármikor úgy éreznéd, hogy kevés a tej, csak szoptass többször és jó eséllyel megoldódik a gond. :)

2013. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet!Iszom a szopis teát,de még csak ma kezdtem el használni.Gyakrabban ciciztetem és várok türelemmel,hogy mi lesz a vége.
2013. jún. 25. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!