Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti olvastátok? Mi a véleményet...

Ti olvastátok? Mi a véleményetek erről a cikkről?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 27. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
A legtöbb cigánygyerek 3-4 éves koráig szopik és tényleg ők viszik előre a társadalmat PFFF
2013. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Én abszolút anyatejpárti vagyok, és a cikkben leírt előnyöket elhiszem, ennek ellenére azt gondolom, hogy van benne némi csúsztatás is.


Arra az összefüggésre gondolok, hogy valószínű, hogy azok az anyák, akik fontosnak tartják a szoptatást, azok összességében később is többet tesznek bele a gyermekük nevelésébe, ezért is lehet olyan a vizsgálat eredménye, amilyen.


És itt most NEM akarok vitát gerjeszteni, hogy ki az, aki tud meg nem tud szoptatni, biztos hogy van egy olyan réteg, aki szintén fontosnak tartaná, de nem sikerül neki valamilyen okból, ők ugyanannyit beletehetnek a nevelésbe ettől még!


Tehát az anyatej nem lehet szerintem kizárólagos oka a társadalmi helyzetnek, előremenetelnek.

2013. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Tehát az anyatej nem lehet szerintem kizárólagos oka a társadalmi helyzetnek, előremenetelnek

Ezzel tökéletesen egyetértek. A szoptatni nem tudó anyukáknak meg egy újabb döfés ez a cikk.

2013. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy a társadalmi helyzet eleve predesztinál egy helyet a társadalomban és elsősorban nevelés kérdése és persze azé, hogy milyen lehetősége van a szülőknek a gyermeküket taníttatni és ugye, hogy akarják-e. Valószínű, hogy nálunk más eredmény született volna.....
2013. jún. 27. 14:08
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Lesz még egy csomó ilyen tanulmány. Aki nem tud szoptatni az nem tud, attól még lehet zseni, vagy miniszterelnök a gyereke, ez csak egy vizsgálat, nincs kőbevésve.

Én nagy szoptatáspárti vagyok, és rájöttem itt a GyK-n, hogy a legtöbben azert nem tudnak szoptatni, mert kevés vagy rossz információt kapnak. Sajnos pont az ilyen cikkek miatt alakul ki két tábor, mert olyan szinten flusztrálja a nem szoptató anyákat, hogy sokan közülük szinte támadják a szoptatást, vagy bármilyen szoptatási tanácsadót.

Ha nem lenne ekkora nyomás az anyákon, biztos vagyok benne, hogy könnyebb dolga lenne annak is, aki a szoptatással,kapcsolatban ad tanácsot.

2013. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért ez a cikk valóban erősen csúsztat.

Bizonyos nyugati országokban valóban végbement egy olyan folyamat, hogy a 20. század elejétől a jól szituált anyák elkezdték nem szoptatni a gyerekeiket. A szoptatás egyre cikibbé vált, ami egészen odáig fajult, hogy Amerikában az 50-es években a frissen szült anyáknak csak 18 százaléka kezdte el szoptatni a gyermekét.

Aztán a 70-80-as években a felvilágosult anyák újra felfedezték a szoptatás előnyeit, és ma már az a jellemzőbb, hogy a társadalmilag magasabban állók inkább szoptatnak, mint a szegényebb rétegek. Az pedig könnyen belátható, hogy egy magasan kvalifikált szülő gyerekének nagyobb az esélye az előrejutásra, mint egy alacsonyabban lévőnek. DE

- ez nem a szoptatás miatt van, semmi köze hozzá

- a magyar viszonyokra főleg nem lehet ezt lefordítani, mert nálunk nincs ilyen közvetlen összefüggés a társadalmi rang és a szoptatás között

2013. jún. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek veled. Szerintem is az a legnagyobb baj, hogy a szoptatás kérdése olyan, mint a foci, mindenki ért hozzá.....pedig még a védőnők körében sem egységes az álláspont a szoptatásról és a kórházakban pláne nem kap a frissen szült anyuka tájékoztatást, segítséget, még csak arról sem, hová, kihez fordulhat. A sok termékminta helyett, amit osztogatnak, inkább egy címlistát adhatnának, mikor kihez forduljanak....
2013. jún. 27. 14:46
 8/8 xStefix ***** válasza:
76%

Hű, mindig meglepődöm, amikor ilyen összefüggéseket hoznak ki. :)

Azzal én se értek egyet, hogy az anyatej ilyen módon DIREKT kapcsolatban állna a későbbi társadalmi ranggal. Viszont szerintem áttéteken keresztül lehetséges, hogy van némi pozitív hatása. Vegyük pl. az anyatej egészségügyi hatásait. Azt ma már mindenki tudni véli, hogy az anyatejes babák bizonyos szempontból jobb egészségnek örvendHETnek, mint a nem anyatejesek. Az egészségesebb felnőttek pedig jobb munkaerőt jelentenek, magasabb a teherbírásuk, vélhetően ritkábban betegszenek meg, kevesebbszer mennek táppénzre stb. Ergó, ha ez nagy méreteket ölt, az biztosan pozitív hatással van a gazdaság termelékenységére. - De nyilván azt is tudjuk, hogy az "egészségesség" vagy a "betegesség" nem egyedül az anyatejen múlik, sőt. A tej nagyon sokat számíthat, mert biztos alapot teremthet egy egészséges emberhez, de azért ennyire nem gondolom mindenhatónak.

Ugyanígy, a szoptatás ugye a kötődő neveléssel is kapcsolatban áll, vagyis pedagógiai-pszichológiai összefüggései is vannak. Azok a babák, akik szopiznak, alapból több lehetőséget kapnak a szülőhöz (anyához) való szorosabb kapcsolat kiépítésére, illetve ez gyakran természetesebben, magától értetődően alakul. És azt is tudjuk, hogy az anyához fűződő kapcsolat az összes többi későbbinek az alapkát képezi majd. Valamint fontos eleme az egészséges önbizalom kialakulásának is. - De az megint egyértelmű, hogy nem kizárólag ezen múlik az, hogy valaki felnőttként milyen életutat jár majd be, pl. sikeres lesz-e. A szoptatás-kötődés-szülővel való viszony megint egy fontos adalék lehet és lesz, de ismét nem kizárólagos.


Szóval van igazság a cikkben, de megint úgy lett megfogalmazva, hogy félre lehessen érteni. És ez sajnos megint szépen aláaknázza a szoptatásért küzdő magán- és szakemberek munkáját. (Merthogy "csak az viszi valamire, aki szopik" és akkor a többi már minek... és mindenki zsebében kinyílik a bicska.) :(

2013. jún. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!