Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olvastátok a hosszú ideig...

Olvastátok a hosszú ideig tartó szoptatás káros hatásait?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon meglepődtem, de ezek szerint lehet, hogy egyszer megváltozik a trend, és kiderül, hogy mégsem jó sokáig szoptatni. Én sose tudom mit csináljak... mikor tápláljak hozzá, meddig szoptassam stb. Persze az érzéseim szerint csinálom, de kiváncsi vagyok mit gondoltok a cikkről.


2011. febr. 8. 16:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

antalvali.hu


meggyőzően hiteles oldal...

2011. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Annyit fűznék hozzá,hogy mióta nem szopi a lányom ,lényegesen jobb az amúgy iszonyatos ekcémája!Nem tudom ,hogy mitől,de jobb,és reagál a kezelésre is!Addig meg csak küszködtünk és együtt sírtunk,mert iszonyatosan viszketett neki(persze éjszaka).Végre tud aludni és az enyhébb,nem szteroidos krémek is hatnak!
2011. febr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 xStefix ***** válasza:
81%

Elsőnek: már bocs, de az antalvalisok soha nem voltak az anyatej ellen! Ezt jobb tisztázni. A cikk is olyan szándékkal íródott, hogy a szerkesztő maga is ledöbbent rajta.


Az Amerikai Gyerekgyógyászok Társasága jópár hülyeséget hordott már össze. Legutóbb épp a gluténtartalmú ételek bevezetési idején csámcsogtak egy jót, mert valahogy nekik az a mániájuk, hogy 4 hósan kell elkezdeni a hozzátápot. Igen kíváncsi vagyok, ki állhat a háttérben...

Belinkeltem egyébként a cikket a szakiknak is, szerintem ott is kiborulás lesz belőle.

(Kérdező, köszi, nekem hasznos volt.:)

2011. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Ez érdekes amit mondasz kedves mésodik. 13 hónapos lányom most kezdjük abbahagyni a szopit (nekem nem esik már jól, rángat, harapdál, nincs is sok tejem) estére tápt kap. Jobban alszik, és most már tényleg múlik az ekcémája is. Iszonyatosan viszketett neki 2 hetes kora óta, nem tudtuk hogy mitől van, éjszaka 2 óránként ébredt. Remélem hamar helyre jön.
2011. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 xStefix ***** válasza:
54%

Nekünk 3 hós kor óta van endogén ekcémánk, de minden bizonnyal a tápszer hozta elő. Általában nyáron és melegedésnél gond, mert ha beizzad a lányom, rögtön jönnek a foltok.

Én kizártnak tartom, hogy maga a hosszú távú szoptatás okozná ezeket a tüneteket. Akkor már inkább abban van igazság, ami az egyik hsz-ben van: hogy sajnos már a mi tejünkben is benne van minden rossz, hiszen alapból fertőzött környezetben élünk. Szóval ilyen értelemben esetlegesen hozzájárulhat a tünetek fenntartásához, de hogy nem konkrétanez okozza, az valószínű. Arról nem beszélve, amit szintén ír a hsz, hogy az anyatej még úgyis messzemenően egészséges, ha közben ebben is vannak szennyeződések. Számos olyan összetevője van, ami esszenciális - így ezek a hasznok felülírják az egyéb hátrányokat.

És azért azt se felejtsük, hogy anyuka is sokat tehet azért, hogy a teje "tisztább" legyen...

2011. febr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

xStefix!

Léci mindenképp írd meg, ha valamit kiderítettél. Máshol olvastam, hogy 3 évesen még szopizik a lurkód, de látom, hogy 3 hós korától tápszert is kap. Ezek szerint nem én vagyok a kivétel, akinek a tápszeres kiegészítéstől nem apadt el a teje. (Én is mellre teszem, és így termelődik, de hallottam, hogy másnál elapad idővel.)

2011. febr. 8. 20:56
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Ezért (is) fontos, hogy aki szoptat az egészségesen táplálkozzon és ne használjon sok fölösleges kozmetikumot.
2011. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Baromság. Pár hónapja valaki belinkelt ide egy cikket, miszerint minél előbb kapja a gyerek a tehéntejet, annál jobb neki. Már 4 hónapos kortól javasolta a tehéntej bevezetését. állítólag kutatásokkal alátámasztva. Hát, engem nem győzött meg.

Ez a cikk meg? Ja, tudom, ha 1 éves koránál tovább szoptatod a babát, az beteges, meg rossz neki. De azért a tápszert azt add neki min. 2 éves koráig. Tápszermarketing az egész.

Amerikában amúgy is kevés nő szoptat, meg kell ideologizálni, hogy miért is rossz az anyatej a babának.

2011. febr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2.vagyok!Az endogén ekcéma és az atopiás dermatitisz két külön dolog.Az atopiás hidegben jön főleg és meleg időben múlik.A két betegségnek teljesen más az alapja!!!(kozmetikus anyuka)
2011. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Ne szoptass, mert káros, tehéntejet se adj, mert még károsabb. Az egyetlen, ami esélyt ad a gyermeknek az ekcémamentes életre a TÁPSZER. :))))

Csoda, hogy az eddig évezredek alatt anyatejen, majd tehéntejen felnőtt gyerekek közül volt, aki túlélte. :)))

Az ilyesmin csak röhögni érdemes.

2011. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!