Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Olyan anyukák történeteire...

Olyan anyukák történeteire vagyok kíváncsi, akik pár hét/hónap szoptatással való küzdelem után elkezdtek tápszerezni, és minden jobb lett?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban lecsökken a tejem mennyisége, amit 1-2 nap után nagy nehezen visszahozok, de aztán újra csökkenni kezd, pedi iszom eleget, és próbálok igény szerint szoptatni. De mostmár úgy érzem, elegem van, és nem tehetem meg a 3,5 éves lányommal (nyári szünet van az oviban), hogy azt lássa, h a kicsi egész nap cicin van, így is küzdünk a testvérféltékenységgel. szopi közben olvasok a nagynak, próbálunk játszani, de nem az igazi. Ilyenko arra gondolok, h inkább feladom a szoptatást, mert nem akarom, h a nagyobbik lánykámmal való kapcsolatom sérüljön. Ígyis, úgyis küzdök a lelkiismeretemmel, nem tudom, melyik lenne a jobb döntés, hiszen a kicsinek meg szüksége van az anyatejre.
2013. jún. 27. 14:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

2 hónapig szenvedtem a szoptatással,de nem volt elég,az is kinkeservesen jött ki,nem szopott rendesen,kisebesedett a mellbimbóm,fájt,nem hizott eleget,így pótolni kellett tápszerrel.

2 hónaposan elegem lett,áttértünk arra hogy csak tápszer.Onnantól a párom is meg tudta etetni éjjel időnként,igy végre alhattam,nyuodtabb lettem,a lányom fejlődött végre rendesen.

Következő gyereknél nem szenvedek 2 hónapot,az biztos.Ha nem,hát nem,anyatej nélkül is egészséges baba.

2013. jún. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Ugyanaz mint az első! Két hónapig is alig volt tejem, ami volt azt este , reggel megkapta, napközben tápszer. Egészséges, nem beteges a kisfiam, semmi baja nem volt, és igen, a férjem, a nagymama is meg tudták etetni. Ha elmentünk valahová csak bekészítettem a cumisüvegeke és start!


Tudom-tudom, hogy az itt lévő anyukák többsége elítéli a tápszert és hogy fejjél, meg egyél rendesen, meg igyál sokat.. stb.


Na én megtettem mindent. Ittam az alkoholmentes sört is pedig annyira utálom a sört, hogy hányingerem is van tőle. Főztem a köménymagleveset, napi 2 liter folyadék minimum, szoptatós tea és még így sem volt tejem.


Szerintem lelkileg sem tesz jót ha nagyon nagyon küzdesz. Semmi baja nem lesz a babának. Valamiért csak forgalmazzák a tápszereket nem?


üdv

T

2013. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
ugyanez. következő babánál is megpróbálom, de ha nem megy, nem fogom erőltetni.
2013. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
A szoptatás nagyon túl van lihegve. Nyugodtan adj neki tápszert. Teljesen fölösleges hosszú szenvedés árán kicsikarni pár cseppet.
2013. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Puszedly :-) ***** válasza:
14%

Egyértelmű,hogy kizárólag az ön számára pozitív válaszokra kíváncsi.

Szomorú ,hogy vannak Anyukák ilyen problémával.

De! Az a nagy igazság,hogy a tejes babák mérföldekkel egészségesebbek mint a táposok.Nem megyek bele a részletekbe mert az ezeregyedik alkalommal már untat a téma. Ráadásul valószínűleg nem is hinné amit írok.

(Milyen kár hogy némely háziasszonyok pörkölt főzés közben diagnosztizálgatnak ahelyett hogy Valódi doktorhoz fordulnának..)

Ezért amennyiben valóban megoldást keres úgy kérjen a gyermeke számára Anyatejet. Ehhez minden segítséget megkap a gyermekorvosnál.

2013. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Puszedly :-) ***** válasza:
10%

1/2

Sajnálom,lemaradt egy mondat.

A valódi Anyatej ára alapvetően több mint bármelyik jónak mondott táp-é.

Viszont 6 hónapig feltétlenül szüksége van a gyermeknek az Anyatejre.

2013. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

" Az a nagy igazság,hogy a tejes babák mérföldekkel egészségesebbek mint a táposok"


Kedves puszedly!

Ezt a mondatot azért erős túlzás,már-már bicskanyitogató! Honnan veszed??? Van rá valamilyen kézzel fogható bizonyíték? Ha igen mutasd meg!


Nem kétlem hogy az anyatej a legjobb,de ilyeneket ne állítsunk már!!!


Én 3hónap után adtam fel a szoptatást,és nem azért mert nekem úgy kényelmesebb volt! Sőt mindenáron szoptatni akartam a lányom,de neki egyszerűen nem kellett a cici. Lehet én is béna voltam nem tudom,de ahogy mellre tettem megfeszülve ordított. Már szinte egész nap a cicin lógott és csak sírt! Nem ettem nem aludtam,kezdtem besokalni!:( Volt tejem,de mai napig nem tudom mi volt a gond. Mértem a gyereket,változóan evett. Tanácsot kértem a védőnőtől az sem használt.

Érdekes amint elkezdtem neki tápszert adni,ezerszer jobb lett a helyzet!!!

A gyerek már elmúlt 3éves,és kicsattan az egészségtől!:)))

2013. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2013. jún. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
kevés tejem volt ,mind a kétszer, tápszerrel kellett pótolni, egy idő után (pár hónap) nem szopiztak,úgy fejtem,de alig vártam,hogy vége legyen, nagyon nagy megkönnyebbülés amikor már nem az órát néztem,és félbehagytam mindent a fejés miatt!
2013. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Látom, mostmár ott tartunk, hogy nagy A-t érdemel az anyatej szó.
2013. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!