Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van köztünk olyan anyuka,...

Van köztünk olyan anyuka, akinek 3 hónap "küzdelem" után végül végleg elment a teje?

Figyelt kérdés
Én ezen az úton járok. Egyenlőre még pótlásnak kell a tápi, de érzem, hogy egyre fogy a tejem. Sosem dúskáltunk, de most már nagyon vészes. Bármit csinálok, nem több semmivel sem. Ti hogyan éltétek meg a tápszerhez nyúlást? És a babátok?
2008. nov. 13. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Ebben a témában már nem egy kérdés/válasz hangzott le az oldalon. Ez az egész anyatejes dolog túl van lihegve már mostanság! Cseppet se érezd magad rosszul amiatt, hogy nincs tejed már, ill. kevesebb. valamit ennie kell a babádnak! Semmi gond nincs a tápszerrel, ne érezd magad szarul, hogy azt fogod neki adni! Csomó olyan ismerősöm hvan akinek a gyereke anyatejes volt és olyan beteges, hogy csuda, ill. a tápszeres babákról meg hogy semmi bajuk!

Sógórnőm kilánya is anyatejes és mióta megszületett szinte mindig beteg szegényke. lelki nyomorba taszítják a nőket azzal, hogy az anyatej a minden. ha pedig nincs az anyának akkor lelki beteg lesz. és ez pedig kihat a gyerekre is! egy szó mint száz, nyugodj meg, a babádnak az a fontos, ogy te szeresd őt, nyugodt légy, ezt pedig csak úgy tudod elérni ha nem agyalsz ezen! Jó babázást!!!

2008. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt átmenet, pont 3 hónapos korában úgy döntött a fiam, hogy nem "szenved" tovább és nem volt hajlandó szopizni. Akkor elkezdtük a kajcsit és a tápszert és kutya baja, jó ha évente egyszer beteg.

Én jól viseltem, mert inkább az volt a rossz, hogy hiába akartam, nem tudtam több tejet adni, és ez rosszabb volt mindkettőnknek.

A fiam meg imádta a kanállal evést és a cumis üveget is elfogadta, nem volt semmi baj. Fel a fejjel, örülj, hogy eddig is ment :)

2008. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Én is jártam hasonló cipőben és nagyon el voltam keseredve, mert sokáig akartam(akarok) szoptatni. Nekem is pótlásként kellett adnom a tápszert, már 4 hetes(!) kortól és azt hittem, hamarosan el is apad a tejem. Mindenféle dolgot kipróbáltam (Laktoherb és társai - teák, More Milk Plus -méregdrága kapszula, Urtica Urens - homeopátia) és azt hiszem egyik sem hozott túl nagy sikert. De mégis VAN REMÉNY! Akkor lett több a tejem, amikor kicsit beteg lett (megfázott) és a 3 órás rend helyett igény szerint kezdtem el szoptatni. Amikor csak eszünkbe jutott (neki, vagy nekem), már szoptattam is. Néha 1,5 - 2 óránként, éjjel is és néha a szinte üres ciciből. Mellette persze adtam a tápszert, de mindig csak annyit, hogy azért hamar megéhezzen. Most 7 hónaposak vagyunk és még mindig tudom szoptatni (persze most is kapja a tápszert mellé). Sok sikert és kitartást, türelmet kívánok neked is!
2008. nov. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok, pont tegnap panaszkodtam egy barátnőmnek, hogy mit össze kínlódok a szoptatással. Ő is azt mondta, ne aggódjak, 3 hónap szoptatással (még a pótlásokat is figyelembe véve) a baba megkapja mindazt a védettséget, ami szükséges neki, semmivel sem kevesebbet, mint aki 1-2 évig szopizik. Remélem igaza van, minden esetre engem nagyon megnyugtatott. Túlságosan nagy nyomás van rajtunk, nem árt ha valaki nem csak azt szajkózza, hogy márpedig mindenáron szoptatni! A babának sem jó, ha idegbeteg zombiként próbáljuk túlélni mellette a mindennapokat.
2008. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!