Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás és torna együtt?...

Szoptatás és torna együtt? Sikerült megvalósítani együtt a kettőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még korai a kérdésem, még csak várandós vagyok, de tervezem a jövőt. Évek óta diétát kell tartanom és napi rendszerességgel mozognom, hogy a betegségem kordában tartsam. Ha megszületett a Pici, szoptatás mellett szabad tornázni? (futás, otthoni torna)

Mennyire befolyásolja a tejtermelést? A szoptatás lenne az elsődleges nekem, szeretném sokáig szoptatni, de a betegségem miatt nem mindegy, mennyi időt hagyok ki mozgás nélkül. A kettő sikerülhet együtt? Van benne tapasztalatotok?



2013. júl. 2. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:

PCO? Vagy IR? Netán cukorbetegség?

És az első kettő. diéta+mozgás megy, nem hagytam abba, csak a gyermekágyi szakaszban a mozgást. Kímélő, izomlázat nem okozó, nem kimerítő mozgás nem árt a szoptatásnak:)(a lányom 2,5 éves és még szopik, szóval van tapasztalatom)! Annyit érdemes változtatni, hogy a diétádat kicsit szigorítani, mert a nagyobb mellek eleinte azért nem olyan kényelmesek a mocorgáshoz(jó minőségű sportmelltartót szerezz be). És ha teheted, nézz körül hordozós sportoknak(Maminbaba, Bike with baby..., sok mindent lehet babával együtt is csinálni, aminek valóban van sportértéke)

2013. júl. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, PCOS/IR. Köszi a tanácsokat! :) A diétát szigorúan tartom, mérleg-számolgatással, nem szoktam megszegni, mert nálam gyorsan elugranak az értékek ilyenkor. Nekem ez lesz az első babám, nem tudtam, mennyire befolyásolja a szoptatást a sport. De ha nem most akarok rekordokat döntögetni, akkor látom, belefér :) Köszi szépen mégegyszer! :))) Gratulálok a gyermekedhez! :))))
2013. júl. 4. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!