Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalatra lennék kíváncsi....

Tapasztalatra lennék kíváncsi. Aki sportol, tornázik szoptatás alatt volt-e hatása a tejmennyiségre? Milyen mozgásformát csinált? 3 hónapos a babám.

Figyelt kérdés
A terhesség alatt is végig úsztam , bicikliztem, persze módjával. Nagyon hiányzik már a mozgás, de nem akarom, hogy a szoptatás rovására menjen.
2009. okt. 15. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 3,5 hónapos a babám, és már 1,5-2 hónapja újra intenzíven sportolok. Csak szopizik a babám, gyönyörűen fejlődik, tejem van bőven. Sőt egy jó kis futás, úszás után tisztességesen be is durran a cicim a sok tejtől. Heti 50 km-t lefutok, és ha időm engedi úszok. Persze szerencsém van, mert hétközben szüleimre, hétvégén meg a férjemre tudom hagyni a babámat. Szóval nekem a tej nem apad a sporttól, éppen ellenkezőleg. Szerintem ez azért is van, mert nekem, ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyek, kell a mozgás. A tejhez meg nyugodt, boldog anyukára van szükség. Terhességemet én is végig mozogtam. A 8. hónapban hagytam abba a konditerembe járást, de úszni végig mentem.
2009. okt. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én minden nap szobabiciklizek és tornázok, és heti 1x futok 5-6km-t a fiam 2-3 hónapos kora óta. Semmi gond nincs a tejjel, most 8,5 hónapos. Sztem nyugodtan elkezdheted, csak fokozatosan!
2009. okt. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én világ életemben tornáztam, így terhesség alatt is és szoptatás alatt is. Szülés után 6 héttel kezdtem itthon tornázni, Rubint Réka és Béres Alexandra dvd-kre. Nekem szoptatás alatt nem esett jól a futás sajnos, mert állandóan tele volt a mellem, nem esett jól a mellemnek az ugrálás.

Abszolút nem volt hatással a tejtermelésre a torna! A babámnak ugyanúgy ízlett, semmi baja nem volt!

10 hónapos koráig szoptattam, akkor se azért hagytam abba, mert elapadt a tejem, más miatt kellett elválasztanom.

Próbáld ki, tornázz, és figyeld a babádat, hogy mit szól!! Ha esetleg csökkenne a tejmennyiség, még mindig abbahagyhatod! Egyik napról a másikra nem fog elapadni a tej a torna miatt.

2009. okt. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!