Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet valakinek genetikailag...

Lehet valakinek genetikailag kevesebb a teje?

Figyelt kérdés

2 hónapos a fiam, igény szerint szopizik, csökken a tejem. Eleinte elég volt egy mell, most már a 2 cici is kevés.

Amit teszek:

Szopi után fejek, laktoherb tea, napi kb 5 liter folyadék (víz, tea, alkoholmentes sör), próbáltam a köménylevest, homeópátiát, és sokat van cicin nagyon. De SEMMI.


Én vagyok béna, vagy lehet genetikailag ilyen vagyoj? Másnak ezektől ömlik a teje pár nap után, nekem csökken.


2013. júl. 5. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

Igen, lehet. Az csak mese, hogy több lesz a tej, ha állandóan szopizik a baba. Ezzel csak annyit érsz el, hogy hasfájósabb lesz, és még sem lakik jól. A sok tea stb. helyett igyál sok tejet, és két szopi között legyen legalább 2,5 óra.

Ha ez sem használ, akkor törődj bele, hogy azok közé tartozol, akiknek nincs elég teje. Nem lesz semmi baja a babádnak, ha nem tudod szoptatni. Tápszeren és szépen fog fejlődni.

2013. júl. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos ez nagyon egyén függő kinek mennyi teje van. Több barátnőm is a csillagokat is lehozta az égről még sem lett több teje. És több barátnőmnek meg csak ömlött a teje pedig semmit nem csináltak.

Az én anyukám a barna sörre esküszik, 2-3 naponta 1dl ő azt mondja neki akkor indult be a teje. Valamint, hogy csak úgy szabad szoptatni, hogy egy szoptatás egy cici, ha éhes marad akkor sincs másik cici, és 3 óra múlva jöhet a másik cici. Én még nem szoptatok nem tudok tanácsot adni, de semmiképpen se okold magadat, mert te mindent megteszel. Én mondjuk a rengeteg folyadék fogyasztásban sem hiszek, mert én napi 1L maximum 1.5L folyadékot iszok és minden rendben van a magzatvíz mennyiséggel, sógornőm legalább 5L minden félét ivott és folyton mondták, hogy kevés a magzatvíz. Szerintem a szoptatásra is ez igaz. Próbálj meg mindent amit csak tudsz, de ha nem sikerül akkor se keseredj el, mert nem te csinálod rosszul.

2013. júl. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom,de szerintem igen.Nálunk sem a nagymamám nem tudott szoptatni,sem anyukám engem es most en sem a fiamat.Érdekes dolog ez.
2013. júl. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem igen.

Amikor kismama voltam le mertem volna fogadni, hogy akkora mellből mint nekem van két gyerek is jól tudna majd lakni.

Ehhez képest alig volt tejem, és akármit megtettem nemhogy gyarapodott volna, hanem egyre inkább fogyott.

2013. júl. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
2 vagyok: Igen ez is tév hit szerintem, hogy a nagy mellben majd sok tej lesz. Olyan semmi cicis nőknek van rengeteg teje, hogy nem is tudom hol tárolja azt a sok tejcit. :D Olyat is hallottam nem egyszer, hogy az első gyereket majd nem 1 éves koráig szoptatta, de a másodikat csak 2 hónapig tudta.
2013. júl. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Próbáld ki a karamalz maláta italt,nekem ez bevált.Pennybe,rossmannba lehet kapni.


És igen is,a baba maga a tejszaporító,tedd mellre ahányszor csak igényli.Amúgy is ebben a melegben szomjas is lehet nem csak éhes.


Nekem szülés után nehezen indult be a tejem,tápszerrel küldtek haza minket a kórházból.De végül nem kellett.Én is ugyanezeket tettem/teszem amit te.Még a karamalz itallal egészítettem ki,meg próbáltam a more milk kapszulát is.Annyi tejem lett,h még a fagyóba is tettem.Aztán tüszösmandula gyulladásom lett és a dr olyan gyógyszereket írt fel ami mellett nem szoptathattam 4 napig.A babám akkor megkapta a lefejt tejet.De elkezdett csökkenni a tejem hiába fejtem ki.Miután eltelt az a 4 nap újra elkezdtem a fent leírtakat alkalmazni és megint vissza jött a tejem és azóta is van.

De az étkezést nem írtad?Eszel rendszeresen?Minden étkezés meg van?Tápláló is?Mert ugye ez is nagyon fontos.Meg pihenj amennyit csak tudsz,lehet csak ennyi a baj.Szánj rá 1-2 napot mikor semmit sem csinálsz,csak pihensz a babával együtt.Persze őt ellátod stb,de se házimunka,se főzés semmi más csak bújjatok össze.Nem kell aludni egész nap,elég ha pihentek együtt.Hidd el sokat számít!Nekem sokat segített a LLL oldala.

2013. júl. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem, ha minden erőfeszítésed ellenére nincs tejed, akkor pótold. A tapasztalatomat tudom leírni: igény szerint szoptass, akár óránként. Ettől nem lesz hasfájós a baba, legalábbis az enyémek nem voltak azok, pedig akár fél óránként is cicin voltak. Nyugodtan szoptass 2 mellből. Ha 1 kevés. A lányom 6 hós lesz, van, hogy most is 2 mellből szopizik. Ha jól szív a baba, akkor ne fejj., hacsak nem akarsz tartalékolni, de mivel kevés a tejed, ezért nem kell fejni. A legjobb inger a tejtermeléste a babaszopi, ha attól nem indul be, a fejéstól sem fog. Én cikória kávét iszok, és alkoholmentes sört. Első babámnl more milk- et szedtem.

Ha mégsem indul be, akkor pótold, de ha még mellette szoptatni akarsz, akkor ne cumisüvegből pótolj, hanem pohárból, mert hamar cumizavaros lehet és nem fogja elfogadni a cicit.

Remélem tudtam segíteni.

2013. júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Két koraszülött gyermekemet tudtam szopiztatni, úgy, hogy az első hónapban csak fejtem nekik. Fontos a sok pihenés, rendszeres evés- ivás, a baba jól kapja be a cicit. Nekem mindig azt mondták, úgy fejjek-szoptassak, hogy kettőből. Pl. jobb cici, bal cici, a következőnél bal cici, jobb cici...így is tettem. Én a milupa szoptatós teát ittam. Két ciciből jött össze nekem 3 óránként 120-150 ml.
2013. júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy most már nem elég egy mell, nem jelenti, hogy nem elég a babádnak. Egyrészt ő is fejlődik, ha odaadod mindkettőt, akkor fel fogja szaporítani magának. Másrészt beállhatott a kereslet- knálat egyensúlya nálatok, tehát éppen annyi tejed termelődik összesen, ami neki elég. Harmadrészt ne idegeskedj, nyugodj meg, és beszéljj szotatási tanácsadóval. Negyedrészt egyáltalán nem elvrás, hogy egy cici/evés elég legyen. Legtöbbször ez is periodikus, vagyis van időszak, amikor elég egy cici, aztán kettő kell. Aztán megint egy. Aztán... Ez normális.
2013. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!