Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik módszer hatásosabb...

Melyik módszer hatásosabb tejmennyiség növelő? Ha minden szoptatás után fejek, vagy ha szoptatás után egy órával ismét cicire rakom a babát?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a baba a legjobb tejserkentő, de a kezdetekkor a fejés is szükséges lehet.
2009. okt. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a babám már 4 hónapos
2009. okt. 17. 18:41
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Az igaz,hogy a szoptatás a legjobb tejserkentö,de óránként akarsz szoptatni? Hát nem tudom,hogy ez jó ötlet-e,legalábbis hosszútávon biztos nem,nehogy hozzászokjon,hogy sokszor keveset egyen.

Szerintem szoptass igény szerint,ha éhes adj neki,ha meg hosszabb idö kimarad,mert pl. alszik,akkor fejd le.

2009. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
én értelek, hogy nem óránként akarsz szoptatni, hanem csak egy emlékeztető cicizést szeretnél, szerintem ebben nincs semmi, csináld nyugodtan. de ne pont egy órára rá, hanem amikor a gyerek elfogadja...
2009. okt. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Igen a szoptatás a legjobb tejserkentő.Én is fejés helyett szoptattam nagyon sokszor és rengeteg tejem lett.Nyugodtan megkínálhatod óránként ha elfogadja.
2009. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Ha óránként akarod rárakni a babát a mellre,nagy valószínűséggel megterheli a pocját,mert a friss tej,összekeveredik a gyomorban a félig megemésztettel,és ez okozhat problémát,ezért inkább 2 óránként próbálkozz.Saját tapasztalat,és a doki közölte ezt velem mikor Én is túlszoptattam a tejmennyiség növelése miatt.
2009. okt. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
A második. És táplálkozz rendesen, egyél sok levest, köménymagos levest nagy mennyiségben. Rostos levet. Változatos, tápláló étrend.
2009. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Amikor nekem kevesebb volt a tejci, mondott mindeki mindenféle tanácsot, már nem is tudom, hány féle teát próbáltam ki, sör, madártej stb...


Végül valaki azt mondta, hogy 2 napon át tegyem óránként cicire a babát (én csak 1 óra 20-30 percenként tettem), és harmadik napra jól beindul.

Hát, így is lett! :)

2009. okt. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miértem miért kell lepontozni???!!?? Az orvosom mondta,hogy óránként nem ajánlott mert azért fájdul meg a pici pocakja!! Ne engem pontozz le,hanem akkor szidd az orvost okostojás! Csak leírtam egy választ,amiből majd a kérdező lesazűri hogy mennyire jó a válasz,egyébként,mióta nem szoptatok óránként,elmúlt a hasfájás! pontozz le most is Idióta!! Értse aki lepontozta az előző válaszomat.
2009. okt. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
9.20-as ez amit mondasz igy pontos: ha gyakran , óránknt szopik a baba érdemes 2-3 órán belül először mindig ugyanarra a mellre tenni, hogy a gyakori, kis mennyiségü evések alkalmával ne mindig a laktózban gazdag s ezért hasfájásra hajlamositó első tejet igya ki a baba, hanem a hátsó kalóriadúsabb, de laktózszegényebbet is megigya.
2009. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!