Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatás előtt lefejném...

Ha szoptatás előtt lefejném az első hígabb tejet és csak a zsírosabbat adnám a babámnak, az befolyásolná a hízás mértékét?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
befolyásolhatja, de nem biztos, hogy jó irányba, mert lehet, hogy az erős a gyereknek és fájna a pocija. kérd ki a szoptatási tanácsadó véleményét www.lll.hu, de az biztos, hogy a természet tudja a dolgát, nem kell beavatkozni. ne aggódj, ha hízik, akkor renben van, nem mindenki nagy könyv szerint gyarapodik, lés ha a gyerekorvos nem aggódik te se tedd! sok sikert!
2009. okt. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.a dokinő azt mondta,h az első cukrosabb tej okoz hascsikarást a laktóz miatt.azt nehezen emésztik.ezért gondoltam.
2009. okt. 18. 18:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy az első, hígabb tej a szomját csillapítja, és erre is szüksége van a gyereknek.


Ne aggódj a hízás miatt. Az egészséges baba pont annyit fog enni és így hízni, amennyire szüksége van, és nem annyit, amennyit a könyvek vagy a védőnő "előírnak". A szpotatás fő alapelve, hogy a gyerek igénye szerint szoptassunk: akkor és annyit, amikor és amennyit a gyerek kíván. Természet anyánk bölcsen rakta össze a dolgokat, az anya testét és a szopás folyamatát, minél kevesebbet avatkozunk ebbe bele, annál jobb. Szoptass igény szerint, és a teljes tejet, ne csak a zsírosabb utolját.

2009. okt. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké,köszi.
2009. okt. 18. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisbabám nagyon hasfájós, én is próbálkoztam azzal, hogy kifejtem az első tejet, de nem vált be, ugyanúgy fájt a pocija. Végül azt a tanácsot kaptam, hogy mindig csak az egyik mellből szoptassak, és csak három óránként váltsak mellett, tehát ha pl 1,5 óra múlva megéhezik, akkor ugyanarra a cicire tegyem vissza. Ez nekem bevált, azóta sokkal jobb a helyzet, a hízás mértéke nem változott. (egyébként nagyon jól gyarapszik)
2009. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkoztam én is, mert nekem rengeteg tejcsim volt és arra gondoltam, hogy sok tejnek sok az eleje, a picike gyerekem pici gyomra meg jóllakik azzal. Ezért kicsit megfejtem, hogy a hátsó, zsírosabbat egye. Ezzel viszont azt értem el, hogy mégtöbb tejem lett, mert nem az igényéhez igazodott a tejtermelés, hanem ahhoz a mennyiséghez, ami így fogyott. Sokat fejtem le, ez volt a baj. Meg nem is hízott többet. Ezután inkább nem is nyúltam hozzá, és hozzáigazodott az ő igényéhez. Azóta ne fuldoklik, nem spriccol annyira és a babám is hízik. Amúgy nem tudom miért torpant meg akkor a súlya két hónapra, de lehet, pont a sok tej volt az oka. A lényeg, hogy hagyni kell, hogy beálljon a baba igényeihez és úgy pont jó lesz.
2009. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!