Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez az állandó hízás a hormonok...

Ez az állandó hízás a hormonok műve? Más is jár/járt így a szoptatás alatt? Elmúlik?

Figyelt kérdés

Négy hónapos a kisfiam, csak szopizik. Szépen gyarapodik. :) A baj csak az, hogy én is. :(

Már 10 kg-ot szedtem fel a szülés óta, pedig rendszeresen tornázom (kétnaponta callanetics, minden nap 3/4óra-óra séta a babakocsival.) A kajára is ügyelek - semmi cukor, fehér liszt. Helyette édesítőt keverek egy kis gyümölcscukorral, illetve zabpehelylisztet használok, vagy zabkorpát. Nem eszem pékárut, kenyeret, csak puffasztott búzát, ill. abonettet. Nem eszem krumplit, rizst, esetleg csak egy kis tésztát, azt is csak durumlisztből. Gyümölcsök közül is csak almát eszem... ne is folytassuk. :(

Férjem szerint biztos a hormonok művelik. (De lehet, hogy csak vígasztalni akar...)


2009. márc. 22. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vizsgáltasd ki magad, lehet, hogy valóban nem stimmel valami. Én minden szoptatás alatt "zabáltam" és fogytam.
2009. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom mi teszi, így érdemben segíteni nem tudok, de én is hízok mióta szültem. MOndjuk étvágyam is van, határtalan, így az én esetemben valószínű ez okozza, de nem bírom megállni.

Már a térdeim odavannak, annyira nehéz a súlyt cipelniük, plusz nem is érzem így jól magam, de amikor arra kerül a sor, hogy a vacsorát megeszem vay nem, akkor mindig az előzőre szavazok. :-(( ... és persze lehetnek a hormonok is. Kitartás!

2009. márc. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia! en is fogyok. Mar 3 kgmal kevesebb vagyok, mint a terhessegem elott. Most azon vagyok, h tudnam megallitani a fogyast, mert nem szeretnek anorexias zombinak kinezni. 3 honapos a fiam, a szules utan rajtam maradt kilokat is leszopizta, pedig egesz jol neztem ki akkor:-(
2009. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is rettenetesen hízok amióta szoptatok, pedig alig eszek.
2009. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel egy orvost. Négy hónap alatt +10 kg még akkor is sok lenne, ha rengeteget ennél. Diéta és torna mellett pláne az. Lehet hogy vmilyen anyagcsere zavar van a háttérben.
2009. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!