Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Probléma megoldás- vagy...

Probléma megoldás- vagy idegesítő emberek?

Figyelt kérdés

Az lll- ligával kapcsolatban?

Vagy csaK nekem. Én nem bírom elviselni őket.

Ha már csak említik.

Nem vitát szeretnék szítani.

Válaszokat előre is köszönöm.


2009. okt. 18. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Spec. nekem ők egy kicsit "sok", de sztem nagyon sok embernek segítenek. Tulajdonképpen mi a problémád?
2009. okt. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, sok embernek segítenek. De speciel szeirntem kissé fanatikusok. Pl túlzásnak tartom az Aludj jól gyermekem című könyvre írt drámai, könnycsorgató válaszukat válaszukat. Vicces... Nekem valahogy az jön ki belőle, hogy a gyerek a világ közepe, mindenkinek hozzá kell alkalmazkodni, szolgálni. Sajnos mi már nem ott élünk ahol a busmanok. Abból is (normális) ember lesz aki nem lógott egész nap a cicin, nem aludt anyuval 8 évig, nem hagyták sírni sosem... Tipikusan az a kategórai, akik "elfogadnak mindenkit" de minden egye szavukból SÜT, hogy akkor is az a jó amit ők csinálnak.
2009. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
-válaszukat :D
2009. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem fel velük a kapcsolatot csak a honlapjukat olvasgattam. Vannak hasznos tanácsaik, de nekem az nem tetszik, hogy azt sugallják, hogy olyan nincs hogy egy nőnek nincs, vagy kevés a teje, és a baba biztos hogy nem az éhségtől sír. Persze. Hiába van szegénykémnek mindig tele a pelusa, ha keservesen sír a cici után vagy akár már a cicin, akkor egy anya tudja a legjobban, hogy mi a gond, nincs elég tej :((
2009. okt. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
mi ez az 111? hol találhato? egyre több helyen olvasok roluk és mostmrá kiváncsi vagyok.
2009. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
La leche liga. www.lll.hu. Szoptatással kapcsolatban mindenben segítenek. Kérdésre válaszolva, sajna off...sosem volt rájuk szükségem hála, 18 hónapos koráig szopizott a kisfiam.
2009. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem megmemtették a szoptatásomat! kétszer is!


valóban fanatikusok, de nem ellenőrző szerv, ha valamit mondanak, eldöntheted, hogy akarod-e követni, vagy megfogadni, vagy sem. de szép, hogy még vasárnap éjjel is hajlandóak voltak velem foglalkozni, a stílus egy kicsit fura lehet, de egyetértek a gyerek központúsággal, persze vannak túlzásaik, de sokkal több a pozitívumok és a szoptatás terén ők a legnagyobb ászok.


és csak megcáfolandó az előzőek érzéseit:


- nekem személyesen mondták, hogy természetes és minden populációra jellemző, hogy 2-3%-ban az anyukáknak nincs tejük, és ezt elfogadják (a valóságban ennél tübben nem szoptatnak, ezért agitálnak)


- a könyvek meg nem vagy csak részben fogalmazzák meg a lll nézeteit, inkább a szerző véleményét tükrözik.


- ha valóban szoptatni szeretnél ők segítenek, és tényleg hasznos kipróbált tanácsokat adnak, jobbat, mint a védőnő, vagy a doki.


Szóval összességében, mint mindenben neked kell megkülönböztetni a hasznos és nem hasznos elemeket a nézeteikben, és a saját életedhez, temperamentumodhoz igazítani, de a témában ők valóban szaktekintélyek!

2009. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pontosan az amit az első és második válaszoló megírt.

Egy kicsit eltúlozzák ezt az egészet.

Legalábbis szerintem.

2009. okt. 19. 07:04
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
de miért is probléma ez?ha valakinek a tanácsa véleménye nem tetszik nem fogadod meg,nem olvasod el stb.ennyi.tovább kell álni.viszont sokan vannak akiknek nagyon sokat segítettek,és amikor mellgyulladásom volt az ő tanácsukra is szükség volt.de ugy tartottam be őket ahogy az én állapotomba be tudtam tartani.ez természetes,nem szentírás amit írnak,és tanácsolnak.nem fanatikusok,csak kicsit megszálottak,de tény,hogy bármikor segítenek,ez viszont nem mondható el mindenkiről.ha nem tetszenek ne olvasd őket.
2009. okt. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!


Visszakérdezek.Neked volt szoptatással kapcsolatos problémád?Szoptattál már?

Az lll-nek még nagyon sok dolga van Magyarországon.Elég ha csak a szoptatással kapcsolatos kérdéseket olvasod el.

Valóban sokkal többen tápszereznek mint ahánynak szüksége lenne rá.

OLvasd el a tápszergyártók ajánlását a csecsemő elválasztására,és vesd össze az lll elvlasztási tanácsaival.Azt hiszem a tápszergyártok lehúzhatnák a rolót.

Ami undoríto hogy a tápszereket Afrikában is reklámozzák.Elhitetik az anyukákal hogy az jobb mint az anyatej,igy azok nem megfelelő higéniai körülmények között tápszerezik a babáikat,ez teljesen.

2009. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!