Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás befejeztével gyors...

Szoptatás befejeztével gyors súlynövekedés? Mitől?

Figyelt kérdés

Más is járt így? Mikor már csak napi 2-szer kapott anyatejet a babám, drasztikusan el kezdtem hízni. 9 hónapos korától már nem is kap, most 10hónapos. Az utolsó 3 hónap alatt feljött rám 10 kg!!!

Nagyon el vagyok keseredve, mitől lehet ez? 70kg-val indult a terhességem, 75kg-val mentem szülni, 65kg-val jöttem haza. Első 5-6 hónapban csak 2-3 kg jött vissza, de most már 77kg-nál járok!

Semmiben nem változott a gyerek mellett az életvitelem, ugyan annyit, ugyan olyat eszek-iszok-mozgok, mint mikor pl 2 hónapos volt.


2013. júl. 16. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Eddig kellett a több kalória a szopi miatt.

Egyél kevesebbet vagy mozogj többet.

10 kiló hízás sok, ezt észrevehetted volna előbb is, ez a te hibád. Ha nem tetszik, fogyj le.

2013. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tényleg valami ilyesmi lehet a háttérbe. Ahogy írtam is, nem volt gond idáig a súlyommal,terhesség alatt sem jött rám sok. Most viszont ahogy ráálltam a mérlegre, minden egyes alkalommal többet mutatott, nem akartam elhinni. Most,hogy már nem szoptatok semmit, elkezdtem mozogni (előtte soha nem volt elég a tejem, mindig kellett pótolni, nem mertem/féltem,hogy a mozgástól még kevesebb lesz).

Szóval már figyelek, hogy este ne egyek annyit, elkezdtem mozogni is, csak hihetetlennek tűnik, hogy ilyen gyorsan ennyi felszaladt rám :(

2013. júl. 16. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, nagyon "kedvesen" válaszoltál a feltett kérdésre, gratulálok.. Nyilván nem szemrehányás kell ilyenkor, hisz ezt a kérdező is tudja. Arra volt kíváncsi, más is járt hasonló cipőben.
2013. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%

Lehet hogy nem voltam kedves, de egy emberen látszik, ha elkezd hízni. Már a 2. kilónál észre kellett volna vennie, hogy hízik.

Ha zavarja, fogyjon le.

Ha nem zavarja, akkor meg maradjon így.

A kérdező nem lehet annyira elkeseredve, mert akkor nem jutott volna el a 10 kilóig.


Pontozzatok le, nem érdekel, de akkor is igazam van.

2013. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!