Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hos lányom 7800 gramm csak...

5 hos lányom 7800 gramm csak anyatejes hébe hoba kap gyümit (probáltam fözit adni de több volt rajtam mint benne?

Figyelt kérdés

illetve nem ismeri a cumis üveget és nem is akarom hogy megismerje mert félő elfordul a cicitöl

pohárbol adhatok neki gyümilevet majd?


2013. júl. 22. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan mi a kérdés? Hogy adhatsz-e neki mást anyatejen kívül?

Erre az én válaszom: nem. Legalábbis nem ajánlatos 6 hós korig mást adni. Még vizet sem, mert az anyatej szomjoltó is (persze, ha nagyon nagy meleg van, akkor egy pár korty mehet). Ha 6 hós kor után sem fogadja el a szilárd ételt, az sem baj. Néha meg kell kínálni, ha elfogadja jó, ha nem, az is. Gyakorlatilag 1 éves korig nem baj, ha anyatej a fő tápláléka.

2013. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ezt akartam még, de lemaradt: jól csinálod, hogy nem adsz neki cumisüveget, mert valóban cumizavar lehet belőle. Itatni elég akkor (lehetőleg vízzel), ha már nagyobb adag szilárd ételt eszik meg.
2013. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát az én lányomnak semmi baja nem volt a cumitol, se a cumisüvegtől se a bimbovédőtől....

Mi a kérdés??

2013. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem csoda, hogy nem akarja elfogadni, a szoptatott babák nyelvkitoló reflexe, ami a sikeres nyelés (és egyben a hozzátáplálás) első lépése, sokkal később múlhat el, de biztosan nem hamarabb, mint 5-6 hónapos kor...


Ha már adsz, kiskanállal/pohárból add, de szerintem bővwen ráérsz még vele. Mi az oka, hogy ilyen korán kezded a hozzátáplálást?

2013. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Na ezért nem jó a kizárólagos anyatejesség. Szerintem ilyenkorra már ügyesen kelle innia cumisüvegből, pohárból (bizony!) is, ennie kellene tápszert is, ha esetleg elmész valahova kikapcsolódni, vagy csak a fogorvoshoz. Persze itt senki nem fogja ezt neked kimondani (rajtam kívül, láthatod is a százalékomon). Nem értem miért folyik a csapból is az anyatej mánia (az l.l.l. pontjaira mellüket verő anyukákra gondolok), mikor válogatós gyerek, hisztizős, szenvedéses hozzátáplálás és soksok idegesség jár vele. A gondolkodni nem szeretőknek ajánlom figyelmébe az itteni "csak anyatejes babátok mikor volt először beteg életében" - jellegű kérdéseket és a válaszokat. Meglepő, mi?
2013. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kaphat vizet, gyümölcsleveket 5 hónaposan. Én nem nagy mennyiségben adom Neki - pár kanállal(amenyit el fogad) a 9 és a 12 órás szopi között.
2013. júl. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Bocsi de sajnos èn sem hiszek màr a mindenhatò anyatejben...3 hòsan kòrhàzba kötöttünk ki mert a vèdőnő szerint kizàròlag jò az anyatej..köszi a gyerekem kiszàradt 1 hetet töltöttünk gyomorszondàn, èn meg egy szèken ülve èjjel nappal...Szőval èn csőrös pohàrbòl itatom 4 hòs kora òta most pépeket is kap. örömmel eszi őket....
2013. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Az enyémek nem fordultak el. Ennyi idősen nem fog elfordulni a cicitől :-) A titok annyi,hogy nem kell egyfolytában üvegből itatni.

A nagyom 6 hónapos volt,amikor az első csőrös poharát megkapta.4-5 hónaposan ismerkedett meg a cumisüveggel. 6 hónapos kortól már lehet csőrösből is itatni.

Nem muszáj,csak kényelmi szempontból jobb :-) -vagy csak azért vagyok ezzel így,mert 4 gyerekem van,nem tudom.


Ha sima pohárból itatod,az sem baj! legalább hamarabb megszokja :-) Már az újszülöttek is tudnak sima pohárból inni :-)

2013. júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Szegény 7-es! Sajnálom, hogy ezt kellett átélnetek. Kár, hogy az ilyen történetek nem gondolkodtatnak el másokat. Például a szoptatást ész nélkül erőszakoló 'jóakarókat'.
2013. júl. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

1-es vagyok. Azta, jól le lettem pontozva...

Azért reagálnék pár dologra.

"Hát az én lányomnak semmi baja nem volt a cumitol, se a cumisüvegtől se a bimbovédőtől...."

Természetesen nem minden babánál jön elő a cumizavar, de amint cumit kap a baba, rögtön hajlamos lesz rá.


"Szerintem ilyenkorra már ügyesen kelle innia cumisüvegből, pohárból (bizony!) is, ennie kellene tápszert is, ha esetleg elmész valahova kikapcsolódni, vagy csak a fogorvoshoz."

Mint írtam, a cumisüveg felesleges, de a pohárral semmi gond nincs. A kisbabákat egészen pici koruktól lehet pohárra szoktatni (én is megtanítottam pohárból inni 3 hónaposan az enyémet, pont azért, hogy más is meg tudja etetni). Ahhoz meg nem kell feltétlenül tápszer, hogy el tudj menni valahova, az anyatejet le lehet fejni. Ha ez nem működik (mert előfordul, hogy valaki nem tud fejni), akkor nyilván jobb a tápszer, minthogy éhes maradjon a baba.


"Persze itt senki nem fogja ezt neked kimondani (rajtam kívül, láthatod is a százalékomon). Nem értem miért folyik a csapból is az anyatej mánia (az l.l.l. pontjaira mellüket verő anyukákra gondolok), mikor válogatós gyerek, hisztizős, szenvedéses hozzátáplálás és soksok idegesség jár vele. A gondolkodni nem szeretőknek ajánlom figyelmébe az itteni "csak anyatejes babátok mikor volt először beteg életében" - jellegű kérdéseket és a válaszokat."

A válogatósságnak, hisztinek stb semmi köze az anyatejhez. Legalábbis a saját tapasztalatom nem ezt mutatja. Simán ment a hozzátáplálás, nem volt idegeskedés. Ha valamit nem fogadott el, nem erőltettem. A lányom már 3 éves, szinte mindent jóízűen megeszik, amit elé rakok, és nem hisztizik jobban, mint egy átlagos 3 éves (és kisebb korában sem volt hisztis). 1 éves kora előtt egyszer sem volt beteg. Azóta is csak kisebb náthák voltak...


"3 hòsan kòrhàzba kötöttünk ki mert a vèdőnő szerint kizàròlag jò az anyatej..köszi a gyerekem kiszàradt 1 hetet töltöttünk gyomorszondàn, èn meg egy szèken ülve èjjel nappal...Szőval èn csőrös pohàrbòl itatom 4 hòs kora òta most pépeket is kap. örömmel eszi őket...."

Sajnálom, ami veletek történt. De azért önmagában ez nem feltétlenül amiatt van, hogy csak anyatejet kapott. Vannak más tényezők is (a szoptatások sűrűsége, igény szerint szoptatsz-e, lázas volt-e, meleg volt-e stb).


Én informálódtam, amennyire tudtam szoptatás és hozzátáplálás témában, és azt tudom mondani, amit feljebb írtam. Ennek ellenére mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, ez csak az én véleményem, tapasztalatom.

2013. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!