Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák! Így eszik...

Szoptatós anyukák! Így eszik a 2 és fél hetes kislányom! Ez baj? Jól csinálom? A többi lent!

Figyelt kérdés

Kb 3 óránként éhezik meg. Egy szopi alkalmával két mellből szoptatok, hagyom az egyiken, amit teljesen kiürít, kb 15-20 perc alatt és utána atteszem a másikra, abból addig hagyom enni, amíg el nem engedi. Ez kb 10 perc. És utána avval kezdem, amelyikkel abbahagytuk. 80-100 grammot eszik általában. De ma is ket egy szopi alkalmával csak az egyik mellekbol evett 50-60-at, és elaludt. Ilyenkor fel kene ebresztenem? Ez volt 7kor, azóta alszik. A másik melléklet nem kérte. Nem fog elapadni, ha néha kihagyja az egyiket? Van sok pisis-kakis pelus. 3100 grammal született, 12.23-an jöttünk haza a kórházból 3000 grammal. Ma 3470 grammot mertem. Ez jó súlygyarapodas? És a szoptatast jól csinálom? Nem gond, ha néha elalszik és csak az egyik mellekbol evett és kevesebbet mint szokott?

Egy kezdő anyuka



2013. jan. 5. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülhetsz ,mert a babád szuperül fejlődik.Az én 6 hónapos babám eszik 200g-ot ,amikor 2 hetes volt 60-at .És egészséges mint a makk. Nem robot szóval ne várd el hogy mindig ugyanannyit egyen. Lesznek napok amikor teljesen kiborulsz ,mert egyszerűen csak nem éhes.
2013. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hagyd igy, ha neki ennyi elég, akkor hiába ébresztgeted.


Mellesleg amikor nekem voltak kicsik a gyerekek, akkor egy alkalommal csak az egyik mellböl volt szokás szoptatni, nem mindkettöböl, és ennek ellenére nem apadt el a tej.

2013. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden tökéletes. Nem fog elapadni, ha igény szerint szoptatod. (És már most hízott annyit, amennyi egy hónapra is elég)

Szerintem tedd el a mérleget. Maximum hetente egyszer mérd meg, akkor nem idegeskedsz feleslegesen.

3. gyerekét szoptató anyuka

2013. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, az én lányom 5hetes! Nekem azt mondta a védőnő , ha két cicből eszik, akkor úgy csináljam, h az elsőből 5perc aztán a másikból 10-15perc és a köv szopinál kezdjem az utolsóból! Lánykám van hogy kettőből, de van amikor csak egyből eszik, változó!
2013. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Jól csinálod, ügyes vagy! :)


4: Ezt meg mi alapján javasolta a védőnőd?? Merthogy pont úgy a jobb, ahogy a Kérdező csinálja.

2013. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!