Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki iszik valamilyen...

Mindenki iszik valamilyen szoptatos teát vagy elég a megfelelö mennyiségű folyadékbevétel?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha elegendő a tejmennyiséged, akkor nem kell inni szoptatós teát, csak minél több folyadékot.
2013. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő mennyiségű folyadékbevitel a lényeg. Én soha nem ittam szoptatós teát (ill egysze megkóstoltam pár kortyot, de nem ízlett). A lányomat 9 hónapig majdnem 100% szoptattam, később 28 hónaposn választotta el magát, a fiamat is kizárólag szoptatom, miközben fejek másnak.

Napi 3-4 liter folyadékot iszom (plusz sok lédús gyümölcsöt eszem), bőven elegendő.

Amikor növekedési ugrásban vagyunk (_3 hét, 3 hónap, 6 hónap), homeopátiás Calcium carbonicum c30-cal (1x 5 golyó) szoktam rásegíteni, ha szükséges, mert kevesebbnek érzem a tejmennyiséget.

2013. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam, de a lányomnak szörnyű hasfáját okozott, úgyhogy amit rájöttem le is álltam vele :(
2013. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem iszok, eszek semmi tejszaporítot. Igény szerint szoptatok, kislányom 6 hónapos múlt, még csak anyatejet kapott.
2013. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Simán elég a folyadék. :)

A teák és minden ilyen tejserkentő szer igazából kicsit ellentmondásos dolog: van, akiknél ténylegesen hat, másoknál inkább pszichésen placeboként, megint másoknál meg egyáltalán nem. Ettől persze lehet őket próbálni és akár tartósan is használni, ha a babád is bírja őket (lásd édesköményes teák és pocakfájás), de önmagukban ne ezektől várd a megfelelő tejmennyiséget, mert a szopis gyakorlat a döntő.

(Én anno 1 évig ittam Laktoherbet, de semmi hatása nem volt, csak szerettem az ízét és így változatosabb volt a kínálat. Most néha iszom Karamalz sört, mert szeretem, de szintúgy nem hat. Viszont, mivel a fiam igazi cicimumus, most sokkal több tejem volt/van végig, mint anno volt. Egyszerűen csak többet szoptatok, mert ő így igényli, és ennyi elég is lehet.)

2013. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég a folyadék bevitelre figyelni! Nem szabad azért túl sokat sem inni,elegendő a napi 2-3 liter,mert a túlzott folyadék bevitellel pont hogy ártunk! (apaszt)
2013. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!