Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptassak helyesen,...

Hogyan szoptassak helyesen, hogy elég legyen a tejem a picinek?

Figyelt kérdés
Hétfőn szültem, de nem kaptam kellő információt, hogyan kéne helyesen szoptatni. Most úgy csinálom, hogy 2,5-3 óránként szopizik, egyszer jobból egyszer balból. De mindig csak egyik mellből.Egy szopi olyan 15-20 perc, de van hogy csak 6-7, utána büfi és visszateszem még ugyanarra a mellre.Utána átmasszírozom a cicit és fejek kézzel (mellszívóval nem megy), pár csepp jön csak. Fogalmam nincs, hogy elég-e a babának. Jól csinálom? Vagy minden alkalommal mindkét mellből kellene?
2013. aug. 1. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sose fejtem.Amikor a pici kérte, jött cicire.Csak azt tartottam be, hogy 3 órán belül mindig ugyan arra a mellre raktam vissza.(védőnő ezt javasolta)Elég gyorsan beállt a kereslet-kínálat..ahogy itt szokták nevezni.

Ha szeretnél fejni, akkor tedd..sajnos ehhez tényleg nem tudok hozzászólni.

2013. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy egy szopizás csak egy cici, szerintem nem jó két ciciből szopiztatni mert csökkenni fog a tejed ahelyett, hogy gyarapodna. (szerintem) Én akkor szopiztattam mikor "szólt" a gyerköc hogy éhes, eleinte 3-4 óránként, majd 4-5 óránként, este pedig csak egyszer jelzett, én nem ébresztgettem soha, amit szintén nem bánok. Ez a 15-20 perc teljesen rendben van. Szerintem teljesen jól csinálod, ha gond lenne majd úgy is reklamál a babád.
2013. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ha bizonytalan vagy, keress szoptatási tanácsadót, pld lll.hu honlapon, házhoz megy pénzért vagy tb-re segít ha odamész, vagy telefonon tanácsot ad.

nekem 7 hetes volt a baba, amikor segített, akkorra már napi 7-800 ml tápszert adtam, de visszaküzdöttem napi 200 alá. egyedi esetek vannak, így nem tudom, neked hogy lemme jobb, de egy szakember tud segíteni. merd kérni. Azért van most szükség ezekre, mert a mai anyukák nem nagy családban nőnek fel, és nem látnak otthon példát. anyósom 2 hónapig szoptatott, aztán almalevet, feles tejet kezdett adni, akkor ez volt a trendi. ma van a szoptatás világnapja, most már más a helyzet, de az én védőnőm és a gyerekorvos is kövület ebből a szempontból, szerintük csak a tápszer a megoldás, nekem sem segítettek. és azóta sem tudják,hogy még mindig szoptatok, pedig már elmúlt 1 éves a baba.


ami nekem bejött: ne mérd minden szopi előtt és után, csak 3-4 naponta, szoptasd gyakran, ahogy kéri, ameddig kéri, ha tudsz, fejjél, ha nem jön semmi, akkor is, a lefejt tejet kanállal add, vagy kispohárból, ne cumisüvegből, a játszócumit felejtsd el, teát ne adj, ha úgy gondolod, hogy szomjass, akkor is csak szoptass!!!

2013. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jól csinálod! a felesleget masszírozd ki és a szopi előtt is masszírozd át a melled, hogy könnyebben jöjjön a babának. egyelőre sőt van, akinek akár 1 évig is) elég egy mell egy szopira, de ha nem, akkor ne ijedj meg, add oda a másikat is (nálunk olyan 3 hóapos kortól kellett mindkettő egy alkalommal)


Ha a babád napi 5x pisil a pelusba, és rendszeresen kakil (főleg, ha már sárgul a kakija és nem az a magzatszurok), akkor elég neki, ne aggódj :)

2013. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
100%

Ha van időd, ezeket olvasd el, választ kaphatsz a kérdéseidre.

[link]

[link]

Boldog babázást! :)

2013. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Az a baj, hogy mindenki, akit kérdezek, mást tanácsol és így bele lehet bolondulni, mi a helyes és mi nem. Most úgy néz ki, jobb mellembe több tej van, mert többet le tudok fejni (20ml) a balból pedig 10ml-t és ha a balból adtam neki enni, másfél óra múlva újra éhes lesz. Utoljára 17:10-kor evett a jobból, azóta alszik. Fel sem lehet költeni. És nagyon híg a széklete. Annyit idegeskedem, attól félek, ez a stressz nem tesz jót a szoptatásban.
2013. aug. 2. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:

a 3as vagyok, talán azóta rendeződtek a dolgok, hátha olvastál vmi bíztatót, megerősítést, hogy jól csinálod.

nekem pont ezért volt jó a tanácsadó, mert nekem is mindenki mást mondott. az teljesen természetes, hogy a két mellben nem ugyanannyi van, ha nyugodtan alszik, az jó jel. a széklet meg bármitől változhat, nagy meleg, vagy hogy te mit ettél.

írj majd, hogy alakult.

2013. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most már minden rendben! Beállt egy napirend, és 2,5-3 óránként kel magától, éjszaka pedig 5-6,5 órát alszik! Nagyon örülök neki, hogy sikerült, mert semmit nem erőltettem! Viszont bedurrant a mellem, de már ezt is megoldódott. Fejek minden szopi után. Van, hogy mindkettőt le kell, mert nagyon feszül és ameddig a pici szopik az egyikből, a másikból folyik. Köszönöm az érdeklődést! :)
2013. aug. 11. 18:57
 9/9 xStefix ***** válasza:

Ügyes vagy, gratulálok! :)

Egy kis kiegészítés: lassanként majd próbálhatod visszavenni a fejést, ha már nem szeretnél több tejet bespájzolni a fagyóba. Ha továbbra is igény szerint fogsz szoptatni, szépen beáll majd a mennyiség a babád igényére, vagyis rendszeresen nem lesz szükség a fejésre. (Most még valószínűleg több tejed van, mint kéne, illetve ilyenkor még ödémásak is a mellek a belövellés után.)

De bármikor, ha úgy érzed, hogy kezdesz feltelni tejjel, kényelmetlen, keményedik, muszáj vagy fejni vagy szoptatni. De fejésnél figyelj arra, hogy csak épp annyit fejj, amennyivel megkönnyebbülsz, ne fejd ki magad üresre. Ezzel a melledben szépen le fog csökkenni a termelés pont annyira, hogy elég tejed legyen, ne túl sok.

Kellemes babázást! :)

2013. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!