Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Még nem lövellt be a tejem, a...

Bazsianyu kérdése:

Még nem lövellt be a tejem, a baba csütörtökön született, tápszeres pótlást kap, szoptanint használunk, mit tegyek, hogy a mellett jól elfogadja és a tejem belövelljen?

Figyelt kérdés
Eddig csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, már azt is elhagytuk, de a mellet nehezen fogadja el. Úgy látom, hogy nem szívja, ha nagy nehezen bekapja, csak rágódik rajta. Mit tegyek, hogy szoptatni tudjak? Fejni alkalmanként kb 20 ml-t tudok a melleimből. Amikor igényli mellre teszem, de nagyon nehezen ébreszthető, ha bealszik kb két, három órát alszik. Mellen elalszik, kb 7-8 perc után, tehát a hátsó tejhez csak fejéssel jutunk. Tegnap egyszer kapott a lefejt tejből kb 60 ml-t. Eddig méregettük evés előtt, után, de látom, hogy több tápszert evett, mint amit kimutat növekedésnek a mérleg. A kórházban még leszopott simán 10-20 ml-t, és egyszer-kétszer itthon is, de tegnap már szinte semmit nem szopott. Segítsetek, adjatok tanácsot! Vettem Mother love-s kapszulát, semmi, iszom a laktoherbet, vettem karamellás sört, homeopátiás bogyókat. Mit tegyek még? van esélyem? Egyelőre úgy látom, a mell is már csak nyugatásra kell és hogy a szoptanin legyen valahol.

#szoptatás #tejbelövellés #szoptanin #tápszer elhagyása
2013. aug. 10. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nyugi..ne összevissza használd a tejserkentőket ! nem szabad..

én nekem pl a homeopátiás chamomilla apasztotta a tejemet..

nekem a laktoherb vált be igyál napi kb 2-3 litert belőle.. ha nem válik be kb 3 nap után vált görögszéna mag teára!!!nagyon hatásos de borzalmas íze van a magokat is edd meg pl joghurttal vagy mézzel!!! illetve a karamalz sör!!!

és nyugi majd beindul ha nem akkor se dől össze a világ akkor megtettél mindent ..van ilyen ... :) csak ne stresszelj rá!

2013. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

2 napos a baba?

Ennyi idő alatt persze, hogy nem lövell be a tej, nekem is kellett 4 nap mire lett, de akkor sem volt még sok.

Az első hetekben áll be a mennyiség fokozatosan.

A legnagyobb butaság volt elkezdeni tápszerezni, a kórházban nem szóltak, hogy ne tedd, mert akkor nem fog annyira szopni?

A legegyszerűbb megoldás, ha abbahagyod a tápszert, akkor biztos, hogy jobban fogja szívni a tejet.

Az első pár hét erről szól, hogy akár félóránként-óránként mellen van a baba.

2013. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Még annyi, hogy a legjobb tejserkentő a baba!

Felesleges mellé mindenféle dolgot enni-inni, szoptasd amilyen gyakran csak tudod.

Ha viszont továbbra is pótolsz tápszerrel, ne várj javulást, sőt...

2013. aug. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A baba a múlt héten, elsején született és a kórházban adtak neki először tápszert kiegészítésként. Az egyik vizsgálatról úgy adták ki, hogy nem kap eleget enni, ezért minden etetésnél le kellett mérni és meg kellett mondani, hogy mennyit evett. Azóta kap szinte minden étkezésnél kiegészítést. Mióta itthon vagyunk, igyekszem csökkenteni a mennyiséget, de nem mindig sikerül. Néha a mellet sem hajlandó bekapni, ráharapni, mert annyira behergeli magát.
2013. aug. 10. 12:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne várd meg, h sírjon, ha éhes, már akokr add oda a melled, amikor tátogni, cuppogni kezd, hátha akkor nem hergeli be magát. :)
2013. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy amint ébredt mellre tettem és kicsit fájt tőle a mellem, mert ugye sokszor volt rajta és akár órákat is akkor, de meghozta az eredményét. Ne stresszelj rá, mert az nem jó! De ha nem sikerül sem történik semmi, mert a tápszeres babák is ugyanolyan jó életet élnek! :)
2013. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagy/tok azóta?

2013. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Közben sikerült egy mellgyulladást átvészelnünk. Folyamatosan fejek minden szopi után, picivel mintha nőne a tej mennyisége, de nagyon minimális még mindig. Ismét kapja a tápszert, amiről elvileg egyszer mzr leálltunk, de nem gyarapodott, sőt, elkezdett fogyni. Nem kockáztattam, inkább tápszeres pótlás szoptaninból a szopás és a lefejt tej után.

Még küzdünk, de nem adjuk fel!

2013. aug. 20. 08:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Én írtam a 9-es választ is, amit le is pontoztak, majd kaptam két privát üzenetet is, hogy ne traktáljam a kérdezőtba szoptatásnáci dumámmal. Ott két honlapot is írtam ugye. Szóval tök mindegy nektek, hogy jó fej módon írsz vagy nem, ha le merészeled írni, hogy nehéz és küzdelmes, de segítséggel sokkal több embernek sikerül, mint nem, akkor is szemét vagy. Azt kellett volna írni, hogy ne szoptass, igyon tápszert, akinek teje van, az ősanya.
2020. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!