Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az, amit egyáltalán nem...

Mi az, amit egyáltalán nem esztek szoptatás alatt? Étrendhez szeretnék tanácsokat

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a káposzta félék és hüvelyesek puffasztó hatásúak,így azokat eszemben sincs enni. De milyen gyümölcsöt lehet alma, banán, dinnyén kívül ? Mert ezeket próbáltam és nem lett tőle hasfájása a kicsinek. Még nincs 2hetes a baba. Viszont úgy vettem észre, hogy ha tejet iszom, az nem tesz jót neki.

A terhesség alatt nagyon oda kellett figyelnem, hogy mit eszek, most meg főleg és már nem tudom, hogy az első pár hónapban mit is fogok enni, hogy tejem is legyen és a baba se szenvedjen

Mindenkinek köszönöm, aki próbál segíteni!


2013. aug. 16. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

citromféléket sem ajánlatos enned az első időszakban! és azt hiszem mézet sem... de ezek csak pár hónapig! Amiket ehetsz: barack, szilva, ananász, körte, és elég sok mindent! - epret is mellőzd egy darabig ... A tej nekem sem volt jó, azt mondták is hogy napi 1 -2 dl nél ne legyen több mikor szoptatok! Amúgy igen a káposzta, a hüvelyesek azok kilőve, valamint a vadhús sem ajánlott, és ne fűszerezz nagyon semmit! én sokszor ettem natur csirkemellet párolva brokkolival és spenótot, meg sóskát azt kívántam :) szerintem ez inkább a főzelékek időszaka, mintsem a fűszeres óriás menüké :D

2013. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy szűrt gyümölcslevet szabad -e inni ?Szőlő vagy almalé esetleg ?

Köszi a választ :)

2013. aug. 16. 16:14
 3/6 anonim ***** válasza:
túl sok szőlőt azért ne!! :) a gyümölcsleveket illetően szerintem nem baj ha iszol! ami még eszembe jutott hogy a koffeint is kerüld amennyire tudod, ha nem akarod hogy amiatt kukorékoljon fent a kölök :D teánál figyeltem hogy ne olyan legyen! sőt volt hogy szoptatós teát ittam, - bár nem segített- de legalább megnyugodtam hogy én megtettem ezt is hogy több legyen!, valamint gyerekteákat ittam :) de tényleg csak az elején csináltam ezt én is ! --talán pár hónapig 3-4 utána már ment minden szinte, csak az a hüvelyeseket pürésítettem, és azért nem vittem túlzásba! valamint epret azt kihagytam sokáig ! meg a mandarint és társait--- pedig nagyon kívántam!
2013. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is 2 hetes lesz szombaton, de még szerencsére nem vettem észre, hogy hasfájós lenne. A 3 gyerkőcöm közül a legnagyobb iszonyú hasfájós volt (lány, a fiúk viszont nem). Akkor én is megtapasztaltam sok mindent. Pl sok gyümölcslét nem ajánlatos inni, és semmilyen szénsavas innivalót! Nekem annyira érzékeny volt a baba, hogy még 1 évesen is (még szopott) pl ha én káposztát ettem, hát ő szenvedett. Szerintem ez alkat kérdése, a fiamnak meg nem volt semmitől semmi baja. Azt az elvet követtem, hogy ettem mindent, de csak egyszer egy nap. Tehát ha főztem pl karfiollevest, akkor csak délben ettem. Így mindent ehettem, csak kevesebbet belőle. Ez nála bejött, mert őt nem zavarta. A naggyal sok mindenről le kellett mondanom, k-betűsek, szénsavasak, tea, kávé, de még a babateákkal és a szoptatós teákkal is vigyázni kellett. Gyümölcsből a körte, a szilva, a narancs -ezek görcsöket csináltak neki pl. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja és nekünk nagyon bejött egy homeopátiás kúp, Viburcol a neve, megnyugtatta, ha nagyon sírt már, semmilyen más hasfájós szer nem jött be, csak ez.
2013. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem picit túlkomplikálod :)

A puffasztó ételeket érdemes kerülni, de nincs olyan, hogy TILOS, ugyanis minden baba más, ami az egyiket bántja, a másiknak semmi gondot nem okoz. Van baba, aki az anyuka nasi csokoládéjától készül ki. A lényeg, hogy figyeld mindig a baba reakcióit. Ha nem okoz problémát egy étel, akkor mehet, ha látod, hogy gyötri, akkor kerüld. A túl fűszeres, túl nyers, túl puffasztó ételeket persze érdemes minimálisra csökkenteni, de szerintem amúgy egyél, amit megkívánsz. Közel sem biztos, hogy hasfájós lesz a babád.

2013. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

11 hónap szoptatás és tejleadás után bátran mondhatom, hogy mindent ehetsz, amit kívánsz, és ami után úgy tapasztalod, hogy nem okozott hasfájást. Nekem személy szerint egyedül a karfiol okozott gondot, se a bab, se a káposzta, se más étel nem ártott. Mértékletesen egyél, elsőre mondjuk csak egy kis tányér ételt a "tiltott" fajtából, és ha ott nem lesz gond, akkor máskor sem. Fontos a változatos étkezés, aminek (a nyers húson, nyers tojáson kívül) tartalmaznia kell a legtöbb zöldséget, gyümölcsöt, fehér és vörös husokat is.

Mindenki máshogy reagál a különböző ételekre, van, aki pl tényleg nem ehet magos gyümölcsöket, stb és van, aki meg nyugodtan eheti nem okoz majd gondot.

Figyelj a szervezeted jelzéseire, hogy mit kívánsz, mert attól lesz több és jó minőségű tejed. (pl nekem már folyt a nyálam a tejszínes baracklevesre és túrós csuszára mikor hazafelé mentünk a kórházból, ahogy beértem, kézmosás és még állva a konyhában ettem belőle. Aznap nem volt panaszom a tej mennyiségére,a babám is majd' kétszer annyit szopott, mint előtte...és ez csak egy pl. a sok közül.)

2013. aug. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!