Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt egyik mellem...

Szoptatás alatt egyik mellem sokkal nagyobb mint as másik. Hogyan lehet megoldani h egyforma legyen?

Figyelt kérdés
2 honapja h szoptatok, a bal mellembe sokkal több a tej és nagyobb mint a jobb. a jobb mellembe sajnos alig van tej igy mindig a balt szopiza a gyerekem.hogyan tudom egyformává varázsolni?probáltam többször a kicsi mellre rakni de nem termelődik benne a tej.

2013. aug. 15. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a jobb melleden szoptatni több ideig. Ott kezdjátek el az evést. Ha az kiürült, akkor radát a másikra.

Illetve fejd folyamatosan a jobb melled is, ne csak a balból fejd a maradékot.


Ez is a kereslet-kínálat törvényén alapszik.

Ha csak a bal oldali büfében szeretsz ebédelni, akkor az fog meggazdagodni. A jobb oldali meg csődbe megy szép lassan.

2013. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem is a bal cicim a nagyobb, és úgy tűnik az a kedvence is a babának :) én 3 hónapja szoptatok, de nekem nem csökkent a mérete, vagy nőtt a jobb cicim, pedig én is trükköztem... előtte nem volt ekkora eltérés (hisz minimálisan mindig van kis eltérés a cicik között)...

egyébként én úgy veszem észre, hogy egyformán van tej - egyformán rengeteg tej van - a két cicimben :)

szerintem nálad is így van, csak lehet, hogy túlságosan aggódsz :) élvezzétek a szopizást, amilyen gyakran csak igény merül fel rá, és váltogasd, egyszer jobbci' egyszer balci' legyen soron, esetleg éjszaka többször akkor a jobbci' (éjjel úgyis inkább iszik szerintem, legalábbis az én babcim) ha mondjuk a jobbcici után úgy tűnik, még kérne a gyerek hamit, akkor tedd rá a balra is, de szerintem tényleg csak aggódsz, van, a szopi közben is termelődik a tej, tehát nem jelent semmit a méret. (pl. nekem 75b-ről 75c-re nőtt a didim, nem nagy még így kismamaként se, és mégis, szerintem egy hármasikreket is el tudnék látni) :)

jó babázást kívánok :)

2013. aug. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jajj az 1. hozzászóló válasza nagyon aranyos :) De tény, hogy a tejtermelődés hormonjának az ingere a mell kiürülése, így ha a baba nem is szopik, te mindig figyelj rá, hogy mellszívóval ürítsd ki legalább.
2013. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is így volt,én 16 hónapig szoptattam,az első hónapokban még próbálkoztam,hogy cicizzen a jobból is,de sehogy sem akart,fejtem,hogy hátha nem lesz akkora különbség,de fárasztó egy idő után,nekem teljesen ott hagyta a jobb mellemet,csak a balból szoptattam szinte végig.A szoptatás befejeztével egyformák lettek,addig meg beletörődtem,hogy felemás:)
2013. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Köszönöm, hogy reményt adtál! Kisfiam15 hónapos és kb. 3 hónapos kora óta csak a jobb cicimben van tej (a balban csak minimális és nem sikerült szaporítani...) Már egy vagy két kosármérettel nagyobb a jobb mellem, ami nagyon zavar és nagyon félek, hogy így is marad... jó hallani, hogy nálad rendeződött a dolog! Remélem nekem is így lesz! :)
2013. szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj már én is azon voltam, hogy kiírom kérdésben, mert azt hittem, az én babámmal van valami baj!!!

Már az elejétől a bal cici volt a kedvence, de mire 3 hónapos lett, már egyáltalán nem akart a jobb ciciből szopni, így az kisebb lett, a bal meg jó nagy, feszül.

Hát sokmindent próbáltam trükközni, végül az jött be, hogy most már állandóan a jobb cicivel kezdem a szoptatást, így nagyon éhesen hajlandó azt is megszívni, és 2-3 percig szopik belőle, utána már követeli a balt, és azon elvan akármeddig. Próbálom fejni is, de nemsokminden jön belőle. Így sem egyformák, de legalább szopik a jobból is.

2013. okt. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A két mellben nem egyforma mennyiségű a kivezető csatorna, ezért ha a babának nagyobb az étvágya, akkor azt a mellet preferálja, amelyikből könnyebben, kevesebb munkával több tej jön.


Ezzel nem igazán tudsz mit csinálni. Maximum ha komfort szopi idejére a jobb melledre teszed a babát.


Én 3 gyereket szoptattam, és amikor nagyobbak lettek, akkor mindig már csak az az egy mell kellett (nekem is a bal :)

Most választódott el (kicsit irányítottan) a legkisebb, de az elmúlt nyáron vettem 6 olyan felsőt, amik bővebb szabásúak (én testhez állót hordok amúgy), mert annyira cikinek éreztem a látványos különbséget, hogy már csak egy ciciből szopizott. Szép lassan visszaáll majd a régi méretekre.

2013. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!