Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valami egyáltalán, amit...

Van valami egyáltalán, amit lehet enni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
a K betűset nem, bab,borsó lencse nem paradicsom-paprika gondot okoz-tejből 2dl lehet,apró magvas gyümölcs allergizál-terhességi cukor miatt óvatosan a szénhidráttal-akkor mi lehet?
2013. aug. 23. 16:08
 1/6 anonim válasza:
Ezek az általános dolgok, de minden baba más, és más okoz neki problémát. Nálunk mondjuk a paradicsom, paprika semmi gondot nem okozott, de az uborkás ételektől nagyon puffadt. Ki kell tapasztalni. Ha meg mégis nagyon fáj a hasa, akkor azt nem biztos, hogy az étel okozza.
2013. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sose tiltottam el magam semmitől, bár az első pár hónapban óvatos voltam, ki kell tapasztalni, a te babád mit bír.

4-5 hónapos korától már bátran ehettem bármiből bármennyit, bírta a gyomra is.

Egyedül epret, szedret nem mertem enni.

2013. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kapaszkodj meg: nyers húson kívül bármit lehet enni! Az első időkben valóban érdemes vigyázni a puffasztó dolgokkal, de ahogy érik a baba emésztőrendszere, ezek is egyre kevésbé szoktak gondot okozni.

Sokan vannak, akik 1-2 sőt 3 évig szoptatnak, ennyi ideig nem lehet diétázni.

2013. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy szoptatás alatt bármit lehet enni. Szerinte senki nem igazolta még egyértelmüen (bocsánat, nincs hosszú ü), hogy összefüggés van a hasfájósság és az anya étrendje között. Kivéve az allergia, mert az teljesen más dolog.

Egyébként a hasfájósság is elég megfoghatatlan dolog, úgy tudom, ott sem biztos a legtöbb esetben, hogy a hasuk fáj, főleg mert gyakran nagyon hirtelen kezdődik és hirtelen múlik el. (Valahol logikus: ha a hasuk fájna, akkor annak rögtön az első napokban kezdődnie kellene, nem? És általában később szokott.)

2013. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyers és füstölt húson, nyers (lágy) tojáson, és a penészes lágy sajtokon kívül gyakorlatilag bármit, ami a babát nem bántja. Ki kell tapasztalni, hogy mi okoz nála gondot. Ha valami újat eszel, azt egy nap csak egyszer edd, ill. lehetőleg 1 nap csak 1 féle új ételt egyél, így ha gond van, egyből tudni fogod, hogy mi bántja a pocit. Nálunk pl. semmi nem okozott problémát, ettem mindent úgy ahogy addit, és tejterméket is fogyasztottam bőven. Minden baba más.
2013. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy már előttem is írták, a nyers húson kívül bármit lehet enni. Egyáltalán nem biztos, hogy Te is pont ezekre a dolgokra leszel "kényes", így érdemes kis adagokban próbálkozni. Ha úgy látod, nem esett jól, vagy nyűgösebb a babád, akkor legközelebb kihagyod azt a fajta ételt. Nekem egyedül a karfiol okozott gondot, semmi más, pedig máskor (nem terhesen-nem szoptatás alatt) pl a paprika-paradicsom olyan görcsöket okoz, hogy egy napra ágyba esek tőle.
2013. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!