Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejés mellgyulladás ellen,...

Cs.dorka87 kérdése:

Fejés mellgyulladás ellen, hogyan?

Figyelt kérdés
Van elég tejem, talán sok is, és nem szeretném, ha begyulladna a mellem. Mikor, mennyit fejjek, hogy a babának is elég maradjon? Ha egyszerre csak egy mellböl szopik, akkor is mindkét mellet le kell fejni? Minden szoptatás után kell, vagy elég ritkábban?
2013. szept. 3. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha elég a tejed, akkor egyáltalán nem kell fejni.

A fejés többlet-termeléshez vezet.

Ha igény szerint szoptatod a babádat, akkor beáll a kereslet-kínálat.

Vannak baba-mamák, akiknél bejön a váltott mellből való szopi, és van, akik minden szoptatáskor mindkét mellüket felkínálják. De lehet ezt a kettőt kombinálni is, vagy ha épp kevésnek tűnik, lehet egy szoptatás alkalmával akár "3 vagy több" mellet felkínálni, vagyis váltogatni, amíg kell.


Nem tudom mennyi idős a babád, ettől is függhet, hogy mire van szüksége...

2013. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még csak 2 hetes a kislányom. Eddig nem fejtem, de nagyon feszül a mellem és gyakran csöpög is, nem fog begyulladni, ha nem fejek??
2013. szept. 3. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:

A feszülés normális, kb. 3-4 hetesen fog alább hagyni, amikor tényleg beáll a kereslet-kínálat.

A mellgyulladás előjele, ha csomót, vagy már fájdalmas csomót érzel a melledben.

Ekkor kell tenni valamit, de ha csak szimplán feszül, az nem probléma.

2013. szept. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A csepegés "ellen" használj melltartóbetétet.

Egyéni, hogy ez mikor múlik el, nálam általánosságban a babák 4-5 hónapos korára múlt el, de a tejadó reflex beindulásakor mindig jött a másikból is, amelyikből épp nem szopizott a baba.

Harmadik babával tanultam én is, hogy ha a tejadó reflex indulásakor benyomod a szabad mellbimbót, akkor nem jön belőle a tej. Bejött. Mondjuk nyilvános helyen kicsit nehéz megoldani. :)

2013. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor nem eröltetem a fejést! :)
2013. szept. 3. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Így igaz, ahogy leírták előttem. 3. babámat szültem 4 hete, eddig mindig fejtem, és annyi tejem volt, hogy leadtam. De elég sok macera volt vele, ezért most elhatároztam, nem fejek. Kb a 3-4. naptól iszonyú sok tejem lett, majd megőrültem egész nap. Úgy csináltam, hogy csak akkor fejtem, ha már csomót éreztem a mellemben. Max 1× vagy 2× naponta. Így szép lassan beállt, kb 2 hetes korától nem fejek. Melltartóbetét nekem kötelező, de már a szoptatós melltartókat is el tudtam hagyni itthon, elég egy passzos felső. Így sokkal jobb érzés, és nem megy el annyi időm a fejéssel, mint az első két babámnál. Persze, ha leadod a tejet, akkor jó, de én már harmadszorra nem akartam ezzel bajlódni. Én azt vettem észre, hogy jobb egyszerre egy mellből szoptatni, mert így nem csak az első tejet szopizza, kicsit érzékenyebb volt a pocija, ha mindkettőből szopizott, és zöldebb volt a kakija is. De ahogy nő a táplálékigénye, úgy lesz majd szükség a két mellből való szoptatásra, hogy jóllakjon.
2013. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom leadni a tejem. Melltartóbetét nappal van, de éjszaka ugye nem tudnám hova tenni, akkor csepeg föleg. A csomó milyen? Bárhol hozzáérek, kemény és fáj.
2013. szept. 4. 07:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha kemény és fáj, akkor kicsit fejjél, mert becsomósodhat. Az első 2-3 hétben nekem is sokszor kellett, mert nagyon fájt. Most beállt már, holnap lesz 5 hetes a kicsi. A csomót ki tudod tapintani, és nagyon fáj, én azt szoktam tenni, hogy szopi közben kicsit masszírozom, akkor szépen kiürül, vagy zuhanyzás közben kicsit fejek belőle, hogy elviselhetőbb legyen. Az első 2-3 hétben csak háton tudtam aludni, annyira fájtak a melleim, már javul a helyzet, biztatlak, neked is jobb lesz pár hét múlva.
2013. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!