Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ismétlődő mellgyulladás ellen...

Ismétlődő mellgyulladás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

7hetes a kislányom, eddig 2 mellgyulladásom is volt sajnos. Az első mindjárt ahogy hazajöttünk a kórházból, akkor genny is termelődött a mellemben, másodszor most pár napja. Az elsőnél azt hiszem hibás vagyok, mert nem fejtem, de most megint az a mellem "durrant"be és pillanatok alatt.Minden szopi után fejek, minden este fürdésnél jól átmaszírozom a melleimet, ezt hetek óta így csinálom és mégis begyulladt! Reggel felkeltem és fél óra mulva már rázott a hideg és 38 fokos lázam lett. Pedig aznap hajnalban még szoptattam is. Nem tudom hogy tudnám megelőzni a következő gyulladást, mert félek ismét megtörténik velem ez a fájdalmas, nagyon rosz betegség!

A mellem most az utolsó gyulladás óta még mindig fáj (pedig a gyógyszerem már elfogyott), a tejtermelés erős szúró érzéssel jár. Mit tehetnék? Volt-van más is ilyen helyzetben?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 22. 11:32
 1/6 xStefix ***** válasza:

A fejéssel csak óvatosan, mert ha túl gyakran teljesen kiüríted a melled, akkor pont hogy serkenteni fogod a termelést! Ha pedig néha véletlenül nem ürül ki elég jól (a babád nem szopizza ki és te sem jutsz el a fejésig), akkor könnyen begyulladhat még egyszer.. Inkább próbáld meg úgy visszavenni a fejést, hogy csak akkor kelljen fejni, amikor nagyon feszül a melled, ne minden szoptatás után, ha sikerül. Így nem lesz akkora különbség a kereslet és a kínálat között és elméletben csökken a bedurranás valószínűsége.

Próbálj meg minél több pózban szoptatni, akár egy szoptatáson belül is, váltogatva, hogy minél jobban kiürüljenek a tejcsatornák. Lehet, hogy egyes területekről nem jön ki elég jól a tej. A masszírozás is segíthet, ha szükségét érzed.

2010. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Voltam és vagyok hasonló helyzetben... Másfél hete kezdődött,3x gyulladás,ebből 2x láz. Pár kérdéssel utánad van egy hasonló kérdés,nemrég írtam rá választ. Figyelj,hogy ne teljen el hosszabb idő éjszaka ciciürítés nélkül!!! Nekem is mindig egy-egy nagyobb alvás után lett baj. :(
2010. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Közben voltam a nődokimnál és eléggé elkeserített! Azt mondta ha továbbra is begyullad a mellem el kell apasztani a tejem! Azt mondta, hogy ez egy nagyon komoly és veszélyes betegség és ha ez nálam mindig visszatér az azt jelenti, hogy a kórokozók jelen vannak a szervezetemben és mindig újra és újra gyulladást fognak okozni (amit képtelen leszek mindig kivédeni) - erre pedig csak egy megoldás van, ha elapasztjuk a tejet. :((( Hát reménykedem, hogy nem gyullad be megint a mellem, szeretnék még szoptatni, hiszen kicsi még a kislányom!
2010. jún. 23. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Jézusom, kérdezz meg más orvost is, mert ez NEM LEHET MEGOLDÁS. Ez a doki nem elég jó orvos.

Nekem számtalanszor begyulladt, és még most is szoptatok, gyermekem 15 hónapos. Nagyon nehéz kezelni, de ami segít, az a rengeteg szoptatás. lehet érezni, amikor kezd bekeményedni, csomósodni, olyankor tedd mellre akár óránként. A gyerek a legnagyobb segítség. Ő meg tudja gyógyítani a cicit. A másik nagyon hatásos módszer a dunszt kötés. Bekened a fájó cicit körömvirágkrémmel körbe, majd vattát felitatsz Svéd cseppel, és körbetekered vele a cicit. Az egészet folpackkal becsomagolod, s rá a melltartó, hogy megfogja a kötést. Éjszakára, ameddig csak bírod, így hagyod. (Maria Treben könyvében olvastam) Elméletileg egész éjszaka rajta kéne hagyni, de saját tapasztalatom az, hogy éjszaka jobb szoptatni többször, vagy fejni, hogy ne csomósodjon tovább. A fejés technikailag nem olyan hatékony, mint a szoptatás, viszont a Svéd cseppben lévő alkohol semmilyen mennyiségben így nem kerül a baba szervezetébe. Nekem ez a módszer többször kisegített, meggyógyított. Persze utána folyamatosan, mondom, szinte óránként szoptattam. Ja, és még egy! A szoptatási pozíciókat lehet váltogatni, hogy minden tejcsatorna egyformán ürüljön.

2010. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de én is ugyanebben a cipőben járok . ugyan nekem talán csak egyszer volt még az elején mellgyulladásom(már 5 hós a babám), de a mai napig minden reggelre bedurran a jobb mellem. nem iszok semmi serkentőt. éjszaka már jó ideje nem szopizik a babám, de már próbáltam azt h éjszaka felkelek fejni, mintha ő szopizna, de ez sem segített, mert akkor is reggelre bedurrant. már nekem is elegem van mert minden reggel arra kelek , h nagyon fáj. már tényleg csak akkor fejek ha nagyon feszül,de így is túl sok termelődik.
2010. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 mellgyulladásom volt és az állandó fejéstől rengeteg tejem, ezért leadtam gyűjtőbe (akkor nem, amikor épp gyuszi volt persze) és mindig negatív volt az összes tejem mindenféle bacira, miegymásra, szóval nem csak attól lehet.
2010. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!