Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sajnos kiderült, hogy kevés a...

Sajnos kiderült, hogy kevés a tejem, mit tehetnék, hogy javuljon a helyzet?

Figyelt kérdés
8 napos a babánk, és miután kijöttünk a kórházból, másnap vissza is kerültünk, mert besárgult, és egy éjszakára fény alá tették. 3420 g-al született, de visszafogyott 3050-re, tejem 3 napig nem volt, szegényke már 2. napon anniyra nem bírta, hogy teáztatni akarták, de az csak fél órára segített, majd adtak neki egy adag tápszert. Utána szoptattam sokat, elég gyakran, de tegnapelőtt kiderült, hogy csak 30-40 ml tejem van egy etetés alkalmával, tegnap csakis fejtem, úgy adtam a babának, mert meg akarták figyelni a nővérek, mennyi a tejem. Mivel ez nagyon kevés, társzerrel kell kiegészítenem minden etetésnél. Sajnos már most rosszabbul megy a szoptatás, gondolom nem akar már úgy megdolgozni, mikor megismerte a cumisüveget. Mit tehetnék, hogy több tejem legyen, és visszatérhessünk a csak szoptatásra? A tápszert nem hagyhatom el, hisz nem engedhetjük meg magunknak, hogy ne gyarapodjon már ezek után:(2 óránál gyakrabban meg nem tehetem mellre, mert mondta a gyerekorvos, hogy az már nem tesz jót a mellnek, hisz nincs ideje megtelni. fejjem szorgalmasan továbbra is? Az segít?
2008. júl. 2. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban is ne ess kétségbe mert fontos, hogy nyugodt maradj. Az idegeskedés is árt a tejtermelésnek.

Szerintem az butaság, hogy ne tedd mellre két óránál gyakrabban. Pont az a lényeg, hogy minél többször mellre kerüljön, hogy inger érje minél többször a mellet. Ha nincs jól mellre téve valóban árt a mellnek, de akkor sem lesz világ vége. Anyatejjel kell bekenni és szellőztetni.

A tápszer veszélyes. Szerintem minél többször kellene mellre tedd és még utána fejd. De fontos, hogy a baba szívja minél többször, azzal egy fejő sem ér fel.

Nekem szerencsére van tejem, de volt egy mellgyulladásom és egyszerre kevés lett mindkét mellemben a tej. Többször tettem rá a babát, semmi kiegészítést nem kapott. Miután szopizott mindkét mellemből, még fejtem amennyit tudtam. sokat nem kínoztam a mellem. Langyos vagy meleg vízzel zuhanyoztasd. Nalam bevállt. Nem adtam fel és ma már újra jól van tejem.

De kérdezd őt, sokat segít:

[link]


Sok sikert és kitartást!

2008. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így alakult a szoptatás. Szerintem keress meg egy szoptatási tanácsadót, és részletesen meséld el a történetet. (LLL.HU, vagy a szoptatásért magyar egyesület honlapján találsz segítséget). Vissza lehet hozni a csak szopit szerintem. Nam vagyok ugyan szakember, de szerintem lehet 2 óránál sűrűbben is mellre tenni a babát, sőt kell is, hogy elég inger érje a melledet. Anyatej nemcsak 2 szopi között termelődik, hanem a szopi ALATT IS. Ha eddig 1 mellből szoptattál, akkor próbáld ki a két mellből való szopit, nekem ez bevállt, és akkor kezdett hízni a babám. MINDENKÉPPEN keress fel szakembert!

Sok sikert kívánok!

2008. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, és még az is eszembe jutott, hogy egyáltalán nem biztos, hogy csak 30-40 ml tejed van a szopiknál. Azért mert egy alkalommal, gondolom elég idegesen fejned kellett a kórházban, nem azt jelenti, hogy sokkal nyugodtabb körülmények között, babád szoptatásával is ennyi tejed lenne. A szoptatás-szopizás egy lelki kapcsolat is, nem "csak" testi, ezért fontos a pozitív hozzáállás, és önbizalom :) Biztos, hogy sikerülni fog!!! www.boldogmama.hu oldalt nézd meg!!!
2008. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én is biztatnálak. Nekem sajna nem sikerült sokáig szoptatnom részben a sját tudatlanságom miatt. Nyugalom, sok folyadék és most vegyen ki a férjed is szabit, legyen veletek otthon. Jár neki is 5 nap apasági, és nyár van tehát ilyenkor mindenki szabinvan. Azért jó ha veled van mert így jobban tudsz pihenni. Tanuljatok meg poharazni inkább ( vagy avent cumisüveg).

Igyál sokat és ha tudsz aludjál. Lehet homeo bogyókat szedni de csak 2-3 napot aztán szünetet kell tartani ,mert pont az ellenkezőjét éred el( saját káromból mondom ,a legjobbat akartam és tessék). Igyál 3 liter folyadékot és egyél rendszresen. Ha kell hozzatok vagy hozassatok ebédet. Fejjél amindig. Felváltva szoptass hol az aegyik hol amsáik mellből. S jó ötlet a szoptatási tancásadó is.

Nekem van olyan ismerősöm akik hasonló képp jártak és a vége az lett a kitartásnak,hogy még mindig szopizik 5 hónaposan a pici.

Kitarátás.

2008. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan kezdj el szedni More Milk Plus kapszulát!!!

A www.boldogmama.hu oldalon mindent megtalálsz róla.

Írj, ha van kérdésed. :)))

2008. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



Én is hasonló cipőben jártam az elején, 1 hós koráig néha nekem is tápszert kellett adnom, de utána szerencsre beindult rendesen. Most 6 és fél hónapos és több mint 8 kg, pedig csak tejcsit kap. Próbáld meg a More Milk kapszulát van olyan ismerősöm, akinél rengeteget számított, de olyan is, akinél semmit ( a védőnőm ajánlotta). Igyál rengeteget és próbálj meg fehérjedús ételeket enni!!! Ja és ammikor csak tehetd fejj, még akkor is ha nem jön, attól fog több termelődni! Ne ess kétségbe ha esetleg nem sikerül, több mint a babák fele tápszeres, nem te vagy az egyetlen, de azért próbálj meg mindent megtenni, hogy beinduljon. Mielöött fejsz, zuhanyozz le meleg vízzel, úgy könnyebben jön a tejcsi.



Dia - 6 hós kislány anyukája



(Ha bármi kérdésed van írj emailt: tmdiana@vipmail.hu)

2008. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem érez változást a More Milk Plus kapszulától, annak emelni kell az adagját.

Először én sem éreztem különösebb hatást, aztán mérgemben elkezdtem többet szedni belőle, hát reggelre lettem olyan fejős Holstein tehén, hogy csak lestem...:)))

Most 18 hónapos a kisfiam és még szopik, pedig az első 3 gyerekem csak átlag 3 hónapig szopott...:)))

2008. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia

Én a lactoherb teát ittam, meg homeopátiás bogyót szedtem.Nálam bevált mind a kettő. Az 1. babám 19 hós koráig szopott igaz hogy azért hagyta abba mert 28 hetes terhes voltam a másodikkal és elapadt a tejcim. A 2. bébi 30 hós koráig szopizott. A második baba szopizása mellet még anyatejet is vittek tőlem 23 hó alatt 6 babának.

Én tudom ajánlani mindkettőt jószívvel. Igaz hogy a homeopátiás bogyónál hetente kell szünetet tartani.

Fel a fejjel és jó babázást.

2008. júl. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Keress fel egy szoptatási tanácsadót, nekem ott javasolták, hogy vegyek egy szoptanit nevű eszközt, amivel úgy eszi a tápszert, mintha a z a ciciből jönne. Nagyon hasznos, mert nem dobja el a cicit, és a tejem is növekszik. Kérdezz priviben, ha akarsz!
2008. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!