Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon lassú az emésztésem,...

Nagyon lassú az emésztésem, mit tehetnék, hogy javuljon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám, hogy 2-3-4 naponta járok nagywc-re, ami eléggé rossz szerintem. 18éves vagyok és ez mindig is így volt. Egy ideje gyúrok és úgy tudom a nagyon lassú emésztés az nem éppen előnyös az edzéshez. Szerintetek mit tehetnék, annak érdekében, hogy gyorsabb legyen ez a folyamat?

amúgy ez tényleg nagyon nem jó vagy azért ez aránylag átlagos?

17f/185cm/80kg


2011. febr. 20. 11:52
 1/5 anonim válasza:
Nem átlagos, hogy 2-3-4 naponta van székleted. Ha 1-1 nap kimarad az sem túl egészséges, de az előfordul másoknál is. Én is ugyanígy volt jó pár évig. És képzeld, 22évesen összeköltöztem a párommal, azóta magunknak főzünk, és kevesebb fűszert meg sót használunk az ételhez, mint ahogy a szüleink tették főzéskor. Azóta(2éve) semmi gond nincs az emésztésemmel, kb. 3 hónaponta 1-1 székrekedés fordul elő, és még hasmenésem is van nagy ritkán, ami régebben 1 évben ha egyszer előfordult:) Úgyhogy az étrendeden kellene változtatni, és nem lesz utána semmi gond!
2011. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az első válaszoló vagyok 24lány/175cm/62 kg. És hozzáteszem előtte nagyon vékony voltam (52kg) de az elmúlt 2 évben sikerült 10 kilót felszednem, a normális étkezésnek köszönhetően.
2011. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Napi 3-tól heti 3-ig normális, de ha ennél is kevesebbszer kell nagywc-zned, az már nem normális. A helyedben én is először az étrendemen változtatnék, több rostos dolgot kellene enned és sokat innod, hátha az segít. De ha nem, akkor szerintem menj el orvoshoz, vagy székletlazítókkal is próbálkozhatsz. Nem tudom kávézol-e, de nekem az mindig meghozza az ingeremet.
2011. febr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát köszönöm szépen a válaszokat:) amúgy nem iszok kávét:)

őőő megpróbálok az étkezésen változtatni és többet inni, mert egy kicsit keveset iszok. Köszi mindenkinek!

2011. febr. 20. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Iktass be gyümölcsnapokat.Főleg alma legyen ilyenkor.
2011. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!