Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt szedhetek C...

Szoptatás alatt szedhetek C vitamin készítményt? Az influenzás, náthás időszak miatt gondoltam.

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ne valamilyen készítményt szedj,hanem egyél C vitamin-tartalmú gyümölcsöt.Abban természetes alapú vitamin van,nem pedig mesterséges.
2009. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a zöldségek és gyümölcsök mellett napi egy C-vitamint szedek,az orvos javaslatára.
2009. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én napi 1 Cetebe-t,meg 1 terhesvitamint szedek..


Üdv.,egy 3 hónapos kislány anyukája

2009. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 5. 13:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta több darab, 1000 mg-os C-vitamint elszopogatok, a háziorvos és a gyerekorvos is javasolja. A kicsinek is napi 3*15 Cebion cseppet adok, orvosi javaslatra.
2009. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
utolsó: nem sok az egy kicsit...cebionból pl. rajta van hogy babáknak max napi 10 csepp!! neked is felesleges olyan sokat mert a szervezet úgyis űríti a felesleget, csak terheled. amúgy babákra szopi alatt pl. veszélyes a magas c vitamin
2009. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 9.07, remélem amit írtál, azt alá is tudod támasztani valamilyen forrással, mert addig csak rémisztgeted a jónépet.

Az infuenzás időszakban a legjobb, amit tehetsz a szervezeteddel (és a babáéval is!), hogy nagy adag C vitaminnal erősíted az ellenállóképességedet és a babáét is.

Ha ezzel ellentétes dolgot tudsz idézni, szívesen veszem.

2009. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtam.

Szerintem is ez a legjobb amit tehetsz.Inkább plusz vitamin mint,hogy beteg legyél és akkor nem szedhetsz semmi gyógyszert,hogy meggyógyulj.

Én 1000mg C-vitamint szedek egész télen,+vasat(14mg)+Magnéziumot+Omega 3-6 halolaj kapszulát.

Ez a 4dolog nekem elég.Multivitaminokat nem szeretem mert nagyon hizlalósak. :(


10hós kisfiú anyukája

2012. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy gyümölcsből nem tudsz annyit megenni,hogy fedezze a szükséges c-vitamin mennyiséget.Szerintem.
2012. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A tudósok több ezer c vitamint szedtek naponta és ők szerintem megalapozottan.

Az hogy a szoptatás alatt szabad e szerintem kérdezd orvostól és ha nem mond olyat amiért TE ÚLúgy döntesz hogy nem szedsz többet akkor hajrá!

Én szedtem antibiotikumot szoptatás alatt mellgyulladásra és mondták hogy bekerül a baba szervezetébe is egy kevés...hát az se túl jó.


Egyébként a tudósokra visszatérve.. nekem terhesség alatt minden bajom volt. Az összes betegséget elkaptam, vérzett az ínnyem, pedig ettem gyümölcsöt ebben tuti volt napi 2citrom, salátákon éltem és terhesvitamint szedtem. Ahogy elkezdtem 500milis c vitamint szedni semmi bajom sem volt.


én szoptatás alatt is szedem. Most kicsit belegondoltam és lehet h a babának túl erős immunrendszert csinál nem? Lehet hogy butaság...

2015. okt. 7. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!