Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kisfiam (három hetes) csak...

A kisfiam (három hetes) csak a cicimen, aztán a mellkasomon tud elaludni, normális ez?

Figyelt kérdés
Az elején még úgy gondoltam ez biztos így jó,de most már kezdek elbizonytalanodni. Az éjjeli szopizásoknál nincs gond, mert az lezajlik fél óra alatt elalvással együtt, de a nappali és az esti van hogy eltart másfél óráig is. Szopizik, jóllakik, aztán elalszik, felrakom a mellkasomra, megvárom míg büfizik és ha mélyebb álomba merül, akkor tudom csak lerakni a kiságyába. Ha véletlenül a mélyebb álom előtt rakom le, két percen belül sír (amit én nem tudok elviselni) és kezdhetem az egészet elöről. Van türelmem hozzá nem arról van szó, csak ma elgondolkodtam, hogy vajon mikor és hogyan fog erről leszokni?
2008. júl. 3. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs azzal baj, ha 3 hetesen még ennyire közel van hozzád, sőt. Én véleményem szerint ezen ráérsz még gondolkodni. Én is nagyon sokáig így altattam a babám, sőt még most is van, hogy velem tud elaludni.

Nem tudom már hol olvastam, de pont tegnap, hogy a babák 20 perc alatt merülnek álomba, ha közben távozunk mellőle felkel és újrakezdheted, mint ahogy írtad is. Nem lehet, hogy sokat ficeregsz (mert gondolom csak kényelmetlen egyhelyben), de hogy esetleg ez mindig felzavarja? Ilyen picik hamar mély álomba merülnek. Nem lehet, hogy vagy valami más zavarja, amitől nem tud ellazulni? Próbáltad már, hogy dúdolsz neki? Amint az én picim meghallja, már csukja is a szemét!! Sokáig nem hittem, de egyszer egy húzos éjszakán, mikor már nem tudtam semmit csinálni próbáltam ki, és nem viccelek 5 percen belül aludt. (Azóta is.)

Szóval szerintem még altathatod a mellkasodon, tényleg nagyon pinduri, szüksége van rád, a te illatod őt nyugtatja, meg ha hallja a szíved dobogását (mint a pocidban:))

2008. júl. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is mindig cicin aludt el, de nem volt ezzel semmi bajunk. Elaludt, letettem a kiságyba, és nyugodtan átaludta az éjszakát. Két és fél évig szopizott, és a délutáni alvásoknál is mindig cicin aludt el. Azóta is bárhol elalszik, és soha nem volt semmi gond vele.
2008. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!