Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vessetek meg-de nem értek...

Vessetek meg-de nem értek egyet a cicin elalvással-miért kell ehhez szoktatni a babát?

Figyelt kérdés
imádom a kislányomat-ölelgetem egész nap-de szerintem nem jó,hogy igy altatják a babát-mert hónapok,évek múlva rengetegen teszik fel a kérdést,hogy lehet erről leszoktatni.nem jobb,ha megtanitjuk magától eleludni?
2013. szept. 25. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mindenki úgy altasson, ahogy jónak látja. Te ne altasd a tiéd cicin, más meg tegye, ha jólesik nekik. Nincs felnőtt ember, aki az anyja mellén aludna el, tehát a vége ugyanaz. Mindenki tegye, ahogy jónak látja! (mi még csak most várjuk a miénket, de majd kialakul, nekünk hogy jó).
2013. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%

De jobb, ha magától elalszik.

De az enyémek is mindig cicin aludtak el. Olyan jó érzés volt. Később szenvedtünk egy darabig velük az altatással. Most már egyedül alszanak el.


4 és 6 éves gyerkőcök anyukája

2013. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
48%
Mindenki dontse el mi jo neki es a babanak.En cicin altattam mind a 4 gyerekemet,maguktol leszoktak rola,nem kellett leszoktatnom.
2013. szept. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
41%
Én nem vetlek meg :), amúgy szerintem is mindenki maga döntse el, hogy neki mi a jó, bár én sem szeretném a gyerekemet rászoktatni semmiképp, ha viszont valaki rászoktatta, akkor ne "sírjon", hogy nem tudja leszoktatni. Vállalja, hogy ez ezzel jár.
2013. szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%
egy ismerősöm is így altatta el ma már közelmásfél éves a lánya, kb. 2 hete alszik el egyedül, rengeteget panaszkodott, hogy már unja, meg hogy mennyire fáj, nem tudja letenni maga mellé az ágyra stb...ha nem akarja valaki rászokatni, adjon neki cumit. az én gyerekem 16 hós és még mindig cumival, a kis takarójával, kocsian tologatva alszik el!
2013. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
45%

Nekem a kezdetektől fogva csak úgy aludt el, sehogy máshogy! Nem én erőltettem hidd el.... és örültem neki hogy egyáltalán elaludt és én is tudok egy kicsit pihenni, vagy a dolgomat végezni. Nem aludt el máshogy... és így is napközben pici babaként 3x fél órát aludt csak.

Simán sikerült róla leszoktatni másfél évesen.

2013. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
ja és az 5-ösnek, nem a cumit sem fogadta el, köpte kifelé rögtön! Nem is cumizott soha!
2013. szept. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem senki nem jókedvéből szoktatja erre a babát. Nagyon sok baba - nem mind, de sok - egyszerűen belealszik a szopizásba, és máshogy nem tud elaludni. Nem azért, mert az anyja erre szoktatta, hanem mert így van programozva. Nekem is cicin alvó volt csecsemőként mindkettő, pedig nagyon nem így akartam. Viszont amikor láttam, hogy ez nekik biztonságot ad, belenyugodtam, mert én meg a babák dresszírozásával nem értek egyet. Le is szokott róla mindkettő saját magától.

Komolyan nem értem, miért nem mindegy az egyeseknek, hogy vadidegenek hogyan altatják a gyereküket.

2013. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%
ÉN sem értettem vele egyet, de a gyerek nem foglalkozott az én elveimmel és miután már 5 hónaposan magától mondott le a szopiról, így még küzdeni sem kellett. Nem minden gyerek egyforma, aki meg így szokatta a gyerekét, ő fog vele szenvedni, nem mi tehár semmi közünk hozzá.
2013. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
48%
Az enyém is cicin aludt el esténként piciként (cumit pedig hiába kinálgattuk bőszen a hasfájós korszakban), magától leszokott róla, kb. 8-9 hós kora körül már magától aludt el, pedig még 16 hós koráig szopott. Vannak nagyon makacs babák ám - én nem ítélem el azt az anyukát sem, akiknél akár saját döntésből, akár végül a szép elveket feladva így alakult.
2013. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!