Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a szopipárná...

Mi a véleményetek a szopipárnáról?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek! Első Babámat várom, a 25. hétben vagyunk és mindenképpen szeretném kipróbálni a párnát. Érdekelne, hogy Nektek mennyire vált be, illetve milyen töltettel vettétek? A tönkölybúza természetes anyag viszont a mikrogyöngy (hungarocell) könnyű. Félek, hogy egy 4 kilós párnával nem tudok mit kezdeni, pedig a tönköly felé húz a szívem!! Hallottam ilyen rémségeket is, hogy a tönkölyben megtelepednek a bogarak. Vagy arra gondoltam, hogy esetleg szúr vagy kellemetlen a bőrömnek ez a fajta. Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, véleményekre főleg a töltettel kapcsolatban! :) Köszönöm!!

2013. szept. 27. 23:38
 1/6 málna_ ***** válasza:

Nekem egy hete van meg a parna, mikrogyongyos. Azota tudok aludni :)

Nagyon kenyelmes.


25hkm

2013. szept. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En hasznaltan vettem kb 2000 Ft-ert 5 eve, ujszerü allapotban, es fogalmam sincs, mi a töltete, de nagyon bejött. Tapintasra apro pici akarmik vannak benne, es szerintem nem nehez, es minden rendben vele (nem peneszesedik vagy ilyesmi), a tölteteröl mast nem tudok mondani. Mivel elegge tömött, elöször kicsit tartottam töle, ugyanis vannak kevesbe tömött parnak is, es a tetsi adottsagaim miatt (nagyobb mellmeret) inkabb lazabbat kepzeltem el. Tömöttsege miatt olyan "magas", ahogy rajta fekszik a baba, a mellemet fel kell hozza emelnem. A 2. babaig viszont megszoktam, söt jobban ki tudom egyenesiteni igy a hatamat, akar hatul meg is tamaszkodhatok pl. egy kanapen vagy fotelon, igy nagyon kenyelmes a szoptatas. Nem mindig hasznalom, gyakran fekve szoptatok. Gerincproblemam miatt kiemelten fontos a szoptatasnal a kenyelmes testhelyzet. A nagyobbik gyermekemet igy 19 honapig szoptattam, a 2. is anyatejes. Eleinte ügyetlenkedtem, amig beigazitottam a töltetet, ez gyakorlattal egyre jobban megy. De most is azt mondom, a legjobb ugyanott hagyni "felkesz" allapotban, hogy ne akkor kelljen ujra beallitani es vacakolni vele, amikor a kicsi mar ehes. Könnyü szülest, jo egeszseget Nektek es sok sikert a szoptatashoz!
2013. szept. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tölteteröl meg eszembe jutott: bogarak biztos nincsenek benne. A huzata cipzarral lehuzhato es 90 fokon moshato, ez alatt van egy feher anyagban benne a töltet. En a termeszetes anyagok hive vagyok mindenben (megannyi allergia mellett), de ennyi cuccon at nem üt at semmifele allergias-viszketös-szuros...stb hatas, csak azt erzem, hogy apro pontszerü valamik vannak benne. A (szoptatasbarat) korhazban en több ilyen parnat is kiprobaltam, es nem mindegyikben ugyanaz lehetett a töltet, de sajnos nem kerdeztem ra, melyikben mi van, mivel ez egyaltalan nem tünt fontosnak. Hasznalat soran a különbseget inkabb a töltet lazasaga-tömöttsegeben vettem eszre, ezt vettem eszre fontosnak. A korhazban egesz biztosan regota hasznaljak öket, es egyiknek sincs semmi baja.

A "nehezebb" parnak sem voltak egyebkent nehezek sztem. Jo megtervezni, hol fogod majd tarolni, elkepzelni a szoptatast, mert ugye nem ugy zajlik a szoptatas, hogy amikor sir a baba, elöveszem a szekrenyböl es szoptatas utan mindig visszateszem. Nekem a haloszobai agyon van alt. az agynemüre dobva, ott szoptatok legtöbbször, ill. hetkoznap delelött neha kihozom a nappaliba, akkor csendben, nyugodtan tudok itt is szoptatni es nincs itthon mas, nem zavar senkit. Jo ötlet a korhazbol, hogy a fotelek hattamlain hagytak, igy amikor Ismet szoptatsz, csak egy mozdulattal beigazitod, huzod az egyik veget az öledbe (miközben a baba a kezedben van), igy 4 kg-os parnat is egyszerü.

A nagyobb gyerekem sokaig hasznalta ejszaka alvas közben a kisagyban, a feje köre es 2 oldalt a teste mellett U alakban. Mivel az anyamehben is hozzaer valamihez a fejük, vedettseg erzeset adja ahogy körülveszi a parna, szemmel lathatoan jobban erzik magukat a babak.

En alvas közben nem ezt, egy kisebb henger alaku parnat hasznalok, erre teszem oldalt a labamat. Ez kevesbe kenyelmes, de ejszaka inkabb a babanak adom a masikat, ill. mivel sokat forgolodok, talan praktikusabb is nekem a kisebb, könnyen magammal hordozhato parna.

2.

2013. szept. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én imádtam, nekem mikrogyönygyös volt.
2013. szept. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem tönkölybúzás van, és nagyon szerettem! Nagyon jó illata van, mindig szagolgattam. :)

Tényleg nehéz, de azért megoldható a mozgatása. És én még szerettem is benne, hogy ilyen masszív. A fiam szeretett rajta aludni, amikor kicsike volt. Nagyon hasfájós volt, és sokszor csak szopi közben tudott elaludni, én meg rajta hagytam a szopipárnán, melléültem meg kipárnáztam és így pihentünk.

Később, mikor már kicsit mozgolódott, ezt a párnát tettem mellé az ágyra, hogy ne essen le véletlenül sem. Szóval erre is jó volt. És nincsenek benne bogarak!!

2013. szept. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a súly miatt vettem mikrogyöngyöset. Még ki sem próbáltam.
2013. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!