Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Küzdünk a tejcsiért! Most...

Küzdünk a tejcsiért! Most akkor, hogy is a jobb?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám, és sajnos még elég hadilábon állunk a tejecskével, aki járt ilyen cipőben tudja, hogy ez ilyenkor napi 24 órás program, szopi, fejés, kiegészíteni? nem egészíteni? éhes? nem éhes? Nahh a lényeg az, hogy a védőnő azt tanácsolta, hogy szoptassak váltott mellből 3 óránként, mert kell az a 6 óra amíg újra termelődik a tejcsi egy egy mellemben. Később sok helyről azt hallottam, hogy ez hülyeség, minél többször kell mellre tenni, és nem csak az egyikre hanem mindkettőre mert így lesz több tej. Namost 2 napja átálltam erre a módszerre, de nemhogy többet, hanem kevesebbet tudok szoptatni azóta, egyszerűen, max ilyen 10 gr-ok termelődnek a 2 mellemben összességében azalatt a 3 óra alatt...Most akkor hogy van ez? Lehet hogy nekem mégiscsak a védőnő által javasolt módszer válik be? Állaj vissza? vagy adjak még időt ennek a módszernek?
2013. szept. 28. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha gyakrabban szoptatsz,akkor nyilván több jut a babába,mint amennyit le tudsz fejni. A legjobb,ha igény szerint szoptatsz. Ha azt látod,hogy elég neki az egyik mell,akkor nem kell a másikat is beletömni. Ha nem elég,akkor a másikat is add oda neki. Aztán fejhetsz. HA nem jön semmi,az se baj. Az annyit jelent,hogy a kereslet-kinálat beállt és csak annyit termel a melled,amennyi kell. Nem kell megijedni,ha nem tudsz lefejni semmit. Attól a babának jut elég. Ha van sok pisi és nem ordit egész nap,akkor nem éhes :) Ne parázz ezen, és nem kell kiegészités se. Azt mérd le,hogy 1 szopi alkalmával mennyivel lett nehezebb a baba. Szopi előtt és után mérd le a babát. Add össze,hogy 1 nap alatt mennyit szopott. HA nagyjából eleget,akkor semmi baj. De még akkor sincs gond,ha nem az előirt mennyiséget szopizta,mert minden kicsi más,neki lehet,annyi is elég.
2013. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ÉS még annyi,hogy a babának a megnyugvást is jelenti a szopi,szóval nem biztos,hogy azért sir,mert éhes. Hülyeség az,hogy 3 óránként lehet mellre tenni. Nekik nem csak az evést jelenti a szopi! Az anya közelségét gyakrabban is igényelheti,ez nem előirás,hogy csak x óránként. Ha nyűgös,sir,nyugodtan tedd mellre,igény szerint.
2013. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is az igény szerintit javaslom.Mind 3 gyermekem több mint 1 évig szopott,volt hogy félóra,óránként.Ha nyafiztak akkor adtam nekik.Így eléggé beindult a kereslet-kínálat.Soha nem néztem az időt,de a mérleggel azért ellenőriztem.Mind két mellre rátettem őket minden alkalommal.
2013. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mérleget, órát, tápszert dugd el, nem kell. Tedd mellre a picit ahányszor csak kéri, nekik nem csak kaja a cici hanem megnyugvás is. Ha kihagysz 3 órákat, nem elég h marha éhes lesz (az anyatej gyorsabban emésztődik, mint a tápszr) még a tejed is el fog menni. Ha igény szerint szoptatsz, be fog állni hamar a kereslet kínálat!
2013. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: próbáld ki a szaporító fejést is, váltott mellből 7-7-5-5-3-3-1-1 perc fejés. De mindenekelőtt a baba tudja magának megtermelni a tejcit :-)
2013. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én babóm most 4 hónapos. Mi 1 hónapja jutottunk el oda, hogy kevesebbeket szopizott. Én is minden praktikát bevetettem (váltott mellből-mindkettőből-igény szerint-mecsek/laktoherb tea-szaporító fejés-karamalz-rengeteg ivás-homeopátia...) Kb 1 hétig bírtuk így. Aztán gyermekem megunta, és el kellett kezdeni pótolni mert akármit csináltam üvöltött a kajáért és már nem tudott mit kiszívni a ciciből. A szívem szakadt meg, de mostanra már csak tápszert eszik. Perszepersze, fontos a szoptatás, de nem mindenkinek megy, azért ezt el kell tudni fogadni. Te is tégy meg mindent praktikát, amit olvasol/mondanak, de ne ess kétségbe ha mégsem sikerül ;)
2013. szept. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Minél többször érdemes mellre tenni, mert annál több tej termelődik. A melled lötyögni fog, szinte üresnek érzed, de attól még a termelés nő, de a baba meg is eszi. Idővel beáll egy új ritmus.

VISZONT a sikeres szoptatáshoz nyugalom kell, és az, hogy bízz magadban. Fogsz tudni szoptatni, nem lesz semmi baj, hiszen most is van tejed! Nem kell méregetni, hogy mennyit szopizik, ha nem sír, békés, akkor minden rendben. Ha úgy látod, éhes, tedd mellre, tedd á a másikra. Néha ez 24 órás program... Később is lesz ilyesmi, amikor növekedési ugrása lesz és hirtelen kevés a tejcsi. De akkor sem kell pótlás, mert a melled megoldja, csak bízz benne!! Ügyesen, szurkolok!

2013. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én hasonló cipőben jártam, de csináltan egy rövid kúrát a gyógyszertárban kapható kapszulával, mi édeskömény és ánizs hatóanyag kivonatot tartalmaz. Kipróbálásként vettem egy 10 kapszulás dobozt (800Ft), 5 nap alatt beszedtem, és nekem be is indította a tejtermelést.
2013. szept. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy fejlődik-e emellett a szoptatás mellett a babád, és elégedettnek tűnik-e? Az összes válaszolóval egyetértek, szerintem is igény szerinti szoptatás a jó, mindkét mellről, ha a baba ezt igényli, de néha lehet, hogy a termelés még átmenetileg nem tart lépést az igénnyel. Itt jön a szaporító fejés, mint már írták.

De ha gyanús, hogy nem fejlődik, azért a napi gyarapodás mérendő, ebben az életkorban 30 gr átlag, a nap ugyanabban az órájában, pl. esti fürdetés előtt mérve. De napközben nem kell az egyes szopásokat mérni és főleg nem kell sehogyse korlátozni.Hogy eleget szopik-e azt a kakis és pisis pelusok is jelzik, napi 5-6 világos-víztiszta pisis, és 4-5 sárga kakis jó lenne. Szóval, ha ez megvan, elégedett a pici és még fejlődik is, akkor nem kell a mérleg. Ha nem fejlődik, akkor a pótlás, lefejt tejjel, donor női tejjel szóbajöhet a tejszaporítás mellett.

Amúgy a tejtermelés már szoptatás közben is megy, nemcsak 6 óra múlva . Sok sikert, veled vagyunk!

2013. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!