Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen melltartóbetétet...

Milyen melltartóbetétet vegyek és mikor vegyek szoptatós melltartót?

Figyelt kérdés
37 hetes terhes vagyok az első babámat várrom. A baba kelengye listámon (védőnő adta) szerepel a melltartó betét. Milyet vegyek és mennyit? Moshatót vagy kezdetnek elég az eldobható is és ha valóban sikerült szoptatnom akkor majd veszek moshatót? Eldobhatóból márkásat vegyek vagy elég a Rossmann és társai is? Ha szoptatok akkor mindenképpen szükségem lesz majd ilyen betétre, biztosan fog csöpögni a tejem? Szoptatós melltartót mikor vegyem meg? Mekkora méretűt? Hány darabot? Márkásat vagy jó az olcsóbb is? Éjszaka is kell hordani a melltartót és a betétet?

2013. okt. 1. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

szoptatós melltartóból szerintem elég 2. olyan méretűt vegyél, mint amekkora a melled most, vagy esetleg egy picit nagyobbat.

nekem a mai napig kell a melltartóbetét, pedig nincs sok tejem (6 hónapos a kisfiam). én többet is próbáltam, de nekem a libero volt a legjobb. a babydream hamar átázott, és vele együtt a ruhám is.

vettem mosható melltartóbetétet is, de nekem semmit nem ért, mert átázott és annyi. a betét nehezebben ázik át.

a kórházba elég ha egy dobozzal viszel, az kb 40-50 db, attól függ milyet veszel. nekem főleg éjszaka kellett a melltartóbetét, szóval szerintem mindig legyen bent, aztán ha úgy látod, hogy nincs rá szükséged, akkor nem használod tovább.

2013. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én 1 szoptatós melltartót vettem, elég is volt, (csak akkor használtam ha mentünk valahova hosszabb időre, ahol meg kellett szoptatni a babát) melltartó betét pedig nem kellett, nem csöpögtem, ennek ellenére 2 éves koráig szoptattam a gyerekemet.

Éjszaka nem kell hordani szerintem egyiket sem mert nagyon kényelmetlen lenne.

2013. okt. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor ez is olyan, hogy egyén függő :D Próbálok mindent előre beszerezni, de sokszor ebbe a problémába ütközök, hogy igazából majd csak szülés után látom meg, hogy miből mennyi is kell. (betét, melltartó betét, pelenka, babaruhák) Köszönöm a válaszaitokat nagyon nagyon hasznosak voltak! És várom még mások tapasztalatait is.
2013. okt. 1. 11:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is 1 melltartóm volt, a kórházba már jó, ha viszel. Melltartóbetétet ha nem akarsz előre venni, akkor láttam már ismerősömnek textilpelenkát belehajtogatni, ami felszívta, aztán kiderül, hogy kelleni fog-e.
2013. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy csomag eldobhatót veszek mindenképpen, csak nem tudom milyet érdemes mert van 600Ft ért is és 2000Ft is (mind a kettő 24-30db-os) Igazából ha jó az olcsó is akkor nem szívesen adnék ki 2000Ft ot rá. Javasolták, hogy akár tisztasági betétet is kettévághatok azt is odatehetem.
2013. okt. 1. 11:54
 6/14 anonim ***** válasza:

én dm-es melltartóbetétet használok, szerintem teljesen jó.

Moshatót első hetekre tök felesleges venni, mert ha hirtelen sok tejed lesz, szanaszéjjel ázik és nem tudod sűrűn mosni/cserélni, ha pedig nem csöpögsz, akkor meg azért felesleges. :D Szóval ráérsz később gondolkodni rajta.

Szoptatós melltartót se nagyon kell előre megvenni, mert nem tudhatod mennyit nő a melled.


Nekem pl. kicsi mellem van így a sima melltartót elég könnyen és kényelmesen fel tudom tolni egyik oldalon, hogy tudjak szoptatni... de ha van elöl kapcsos az is jó... szóval ha meg tudod oldani így és nem akarsz pénzt kidobni, akkor max. egyet vegyél.

2013. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
amit én használok, Libero, az 1000 Ft a rossmannban (40db), én nagyon szeretem. észre se veszem hogy bent van. én is használtam úgy, hogy tisztasági betétet kettévágok és azt teszem be, de nekem az kényelmetlen volt. 1. voltam
2013. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A dm-eshez van kuponom, megtudod mondani mennyibe kerül? (a kuponon csak annyi van, hogy -100Ft)
2013. okt. 1. 15:54
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem is a Liberos eldobható betét vált be. Kezdő anyukaként éjszakára nem tettem a kórházban be a betétet, reggelre még az ágyneműm is tejes lett. :)

A szoptatós melltartót én nem szerettem. Sportmelltartókat vettem, amit egy mozdulattal felhúzok és már szopizhat is a kisfiam. Nekem könnyebb volt ezzel bánni egy kézzel. Ma 11 hónapos a babám, még mindig szopizik este/éjszaka, de már a merevítős melltartó is kényelmes. Betétet még mindig használok.

2013. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekem 2 szoptatós melltartóm volt, egyszerű fajták, de utáltam őket mert tehénnek éreztem magam bennük...eldobhatós betétet vettem, illetve még ami hasznos volt, a mellkagyló (Aventest lehet használtat venni vaterán, fertőtleníted és kész) mert amíg az egyikből szoptattam, a másikból ebbe folyt a tej, amit aztán gyűjtöttem ugye.

Moshatós betétet a férjem vett egyszer teszkós kiárusításon, de akkor használtam, amikor már kb 3 hós volt a pici és jobban beállt a mellem. Átázik, igaz, de gyors kimostam és másnap már meg is száradt (az aventes mosható betét 6 db-os)

Most már nem használok semmit, illetve vettem merevítő nélküli melltartókat, sima piaci, kényelmesek és szépek is

lehet érdemesebb ilyet beszerezni mint direkt szoptatósat


Ja, éjszaka sem árt, az elején még törölközőt is tettem magam alá, folytam mindenhova


még annyit, hogy a betétek eléggé tudnak látszódni az emberen, legalábbis nyáron egy vékony póló alatt cikinek éreztem hogy látszottak....most már pulcsis időszak jön, az jobb

2013. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!