Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tegnap még volt elég tejem,...

Tegnap még volt elég tejem, ma reggel, délelött is és délutánra azt vettem észre, hogy már nem elég a babámnak. Létezik, hogy máris elapadt a tejem?

Figyelt kérdés
Éhes maradt és bár nagyon ellene voltam tápot adtam neki életében először most este.Most volt 5 hetes.Korai még, hogy elapadna a tejem? Vagy vége? Ennyi volt? El vagyok keseredve.Kínomban fogyasztok most minden tejserkentő terméket. 2 mellből szoptatok, mert 1 cici sem volt elég neki. Ja és lelkileg nagyon- nagyon mélyen vagyok. Úgy érzem, mintha a férjem is elhagyott volna. Össze vagyok törve. Ezért is apadhat a tejem?
2008. júl. 4. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ideges vagy könnyen elapadhat a tejed, tudom, butaság azt mondani, hogy ne idegeskedj, pláne, ha gondok vannak a házasságoddal is, mert ezt nehéz kivitelezni, de szopi közben próbálj csak a babára koncentrálni. Nekem is volt stresszes időszakom és éreztem is, hogy kevesebb a tejcsi ill. szegény kislányom csak szívta, de nem lövelt be. Én ilyenkor kikapcsoltam mindent az agyamban, csak a babára gondoltam, simogattam és elindult a tej. Amúgy az is lehet, hogy egy növekedési ugrásban van a babád és nem kevesebb a tejed csak ő eszik többet. Ha így van, akkor szépen alkalmazkodni fog a baba igényeihez a tejtermelés.

Egyenlőre szoptass mindkét mellből, tedd sűrűbben cicire és próbáld kerülni a tápszert. Persze, ha üvölt szegény, mert éhes maradt, akkor nem tudsz mit csinálni, de csak keveset adj neki, hogy ne legyen üres a pocakja és legyen türelme még szopizni, aztán tedd vissza a cicire. Fel a fejjel!:-)

2008. júl. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első kritikus pont szopi szempontjából a 6. hét körül van, a másik pedig 3 hónapos kor körül. Ilyenkor hirtelen megnő a pici igénye. Ha ilyenkor elkezded tápszerrel kiegészíteni, egyenes az út a tej elapadása felé. A megoldás: Néhány napig gyakrabban kell szoptatni. Teljes tévedés, hogy a tejcsi a pihenőidőben termelődne. Addig termelődik, amíg a szopási inger éri a mellet. Tehát tedd mellre akár óránkét és 1-2 napon belül hozzáidomul a kínálat a kereslethez. Sok sikert!
2008. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd őt, mielőtt mellétálálsz:


[link]

2008. júl. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nagyon sajnállak ,de probálj a férjeddel beszélni,hogy segítsen neked a házimunkában.Mindenkinél előjön a szülési utáni depresszió sajnos.Ne idegeskedj tudom,hogy mindenki ezt tanácsolja menj ki a babáddal a szabadba ülj le egy árnyékos fa alá és pihenj,nézelődjél vagy vigyél magaddal egy jóbarátnőt és beszélgessél vele egy jót.minél töbször teszed a melledre annál több tejed fog termelődni,de elöszőr meg kell nyugodnod.Sok sikert!
2008. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

szia.én pontosan igy vagyok mint te,és nem tudom mit tegyek.1 hetes múlt a babám és állandóan cicizet volna de nem jön belőle ,vagy csak kevés ,és utánna sir.mindkét mellemből kiszivja egy evésnél és kevés.

énis tápszert adtam neki,mert ugye enni kell valamit.laktoherb teát folyamatosan iszom.most kifejtem mindkét mellem(mert uyge azt is már sebesre rágta)40mili jött a kettőböl.nem tudom mit tegyek.Átérzem a helyzeted habár sajnos segiteni nem tudtam.

2008. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia

En is igy voltam, sokszor meg mindig igy erzem magam. Egyik nap rengeteg tejem van, masnapra mintha elapadna az egesz. Sokat sirtam, ugy ereztem senki sem ert meg, meg a ferjem is elenem van, de igazabol nem igy volt. Sokszor mikor latta hogy teljesen kivagyok borulva, csak atolelet es megvarta amig kisirom magam, aztan elmondta megegyszer hogy miert is jo a babanknak es nekem is ha szoptatok, es azt is hogy attol nem leszek rosszabb anya ha megsem sikerul. Mostmar 3 hete nem kap potlast a babank[7 hetesek vagyunk],mit mon dtam meg mindig vannak nehez napjain, kuzdunk a cumizavarral, de vannak egeszen jo napok is, ezert ne add fel te sem, probalj pihenni, tudom hogy nehez, de hivj fel egy baratnot akire szamithatsz, vagy edesanyadat, biztos szivesen segitenek a hazimunkaban, vagy meghallgatnak ha kiakarod beszelni magad, es probalj ne elkeseredni, gondolj arra hogy ez is elmulik es par honap mulva eszedbe sem jutnak a kezdeti nehezsegek. Ne add fel, en sem teszem, es meg en is az elejen jarok az egesznek. En pl azzal is nyugtatom magam hogy majd mikor lesz testverke a kislanyomnak, legalabb fogom tudni mit ne csinaljak.

2008. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!