Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egészségügyi okokból sajnos...

Egészségügyi okokból sajnos nem tudok szoptatni. Mikor fogok először menstruálni? A 6 hetes kontrollkor lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan készüljek ezekre a dolgokra, eléggé kellemetlen lenne, ha amikor visszamegyek a kontrollra éppen meglenne a mensim. Vagy ilyenkor meg kell várni annak is a végét és úgy elmenni?
2013. okt. 6. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

6 hetesen még ritka a menstruáció, de ha meg van akkor is el kell menni, 6 hetesen még simán lehet a szülésböl vérzés.


Kb 3 hónap után jön meg elöször mindenkinek. Még a szoptató nök nagyrészénél is.

2013. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem fél éves volt a kisfiam, mikor megjött először. (szoptatott baba)
2013. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

4 hete szültem, már elmúlt az ezutáni vérzésem, illetve, ha nagyon megerőltetem magam, akkor egy pici pöttyözés még akad.

Csak azért gondolom, hogy megjöhet hamarabb, mert csak másfél hétig volt tejem, azóta komolyabb bajok miatt teljesen elment. Ha esetleg megjönne, amikor újra rámnéznek, akkor honnan tudja az orvos, hogy ez még visszaesős vérzés vagy mensi? Nem fogja azt mondani, hogy igazán várhattam volna még?

2013. okt. 6. 13:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem minimális tejem volt csak, mégis 5 hetesen megjött :-(. Akkor mentem kontrollra és mivel 2 napig nem véreztem, nem tudtam eldönteni, hogy ez még a gyermekágyi vérzés vagy már mensi. Az orvos mondta, hogy ez már menstruáció. Simán megjöhet akár a 6 hetes kontrollig.
2013. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Remek:)
2013. okt. 6. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Amikor menstruálsz, nem tud megvizsgálni a doki, így ha pont arra az időpontra esik, nem kell elmenned. Kérsz egy másik időpontot és kész. Nem pont 6 hetesen kell elmenni, mehetsz 10 hetesen is :)
2013. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 hetes kontrollra úgy mentem, hogy 2 napja menstruáltam. Eszemben sem volt, hogy ne menjek a kontrollra. Meg is vizsgált a doki, és mondta, igen ez a menzeszem.


(Szülés után a kórházban 5 napig szoptattam, aztán egy hónapig gyógyszert kellett szednem, ami miatt nem szoptattam, de fejtem rendesen. Majd babám 2. és 3. hónapos korában megint tudtam szoptatni, utána nem volt tejem.)

2013. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!