Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatej eleje tényleg sok...

Az anyatej eleje tényleg sok laktózt tartalmaz ami bántja a pici gyomrát? Lefejhetem szopi előtt?

Figyelt kérdés
Érek el vele valamit ha lefejem hogy ne bántsa a gyomrát a kislányomnak? Vagy ez butaság?
2013. okt. 6. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha fáj tőle a hasa akkor laktoz vagy tejfehérje érzékeny....beszéltél gyerekorvossal??
2013. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha hasfájós a babád, adj neki minden szopi előtt Infacol-t vagy Espumisan-t, ki kell tapasztalni hogy melyik hat nálatok, nekünk az mentette meg az ép elménket az első 3 hónapban. Igen, állítólag a tejben lévő laktóz miatt IS fáj a babák hasa, de ne fejd le mert az anyatejes babák itala a tej "eleje", a laktózban gazdagabb, kevésbé zsíros, azaz hígabb tej. Ami később jön, az zsírosabb, táplálóbb, az az étel. Kipróbálhatod hogy egy kicsit lefejsz, és úgy szoptatsz, de szerintem ugyanúgy fog fájni a baba pocakja. Kipróbálhatsz még mindenféle teákat (interneten keress rá), nálunk nem jöttek be, sőt a fiam meg sem itta. Mi Infacolt használtunk 3 hónapig, utána napra pontosan mintha elvágták volna a hasfájást.
2013. okt. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tényleg több laktózt tartalmaz, mint a hátsó tej, de emiatt felesleges fejned. Ha úgy látod, hogy fáj tőle a pocakja, akkor 3 óránként váltsd csak, hogy melyik mellből szopik, hogy több zsíros tejet kapjon.
2013. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem butaság. Egyszer-kétszer érdemes kipróbálni, hátha pont ez válik be.
2013. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 xStefix ***** válasza:

Ha úgy sejted, hogy ez lehet a gond, a legelső és legegyszerűbb, ha "blokkokban" szoptatsz: addig tedd vissza ugyanarra a mellre a babádat, amíg teljesen ki nem ürítette. Csak utána add a másikat. Így biztosan hozzájut a zsíros tejhez is és elejét tudod venni a hasfájásnak.

De ha nem változik a helyzet, akkor lehet, hogy más oka van.


(A fejés is lehet megoldás, de sokkal macerásabb.)

2013. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Milyen tünetei vannak a gyereknek.Az enyém is allergiás volt és 5 hónapig erőltettük a szoptatást különböző csodaszerekkel segítve.Az utolsó a Lactase tabletta volt, ami a bontást segítette.Elejében működött, aztán ugyanúgy görcsölt, ordított,és szenvedett a kaki miatt, volt, hogy 10 napig nemvolt, utána is csak szélcsővel.Elhagytuk a szoptatást és ment a diéta neki, ami eddig is volt,és hosszú hónapok alatt, de mostmár egyedül kakil, de puffasztóakat még minig nem ehet és további 3 allergia is kiderült.Most volt 1 éves.Ha allergiás, csak ártasz neki, ha nem viszed gasztroenterológiára, és szoptatsz tovább.Ha tényleg allergiás az Espumsan és a Infacolt szart sem fog érni.
2013. okt. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ez csak mèg tipp,fejtegetem mire lehet èrzèkeny ès a tejbe szinte biztos vagyok.Tegnap pl.èn nem ittam ès nem ettem semmi tejeset ès nem is

volt egèsz nap baja!

A tojásra is gondoltam,az se jo neki.

Az előtejre azert gondoltam mert mondtak nehezen emèszthető ès ojan tüneteket produkált ami arra jellemző mint pl:

Puffadás

Nincs szèklet

Ha van akkor zöld szèklet

2013. okt. 8. 09:01
 8/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok, aki lepontozott az miért tette? Első körben a hasfájós babáknál nem szoktak rögtön gasztroenterológiára rohanni, persze ha már régóta baja van és gyanús akkor igen (de erről szó sem volt a kérdésben). AKKOR tényleg sz.rt sem érnek a csodaszerek, de én inkább kipróbálnám először ezeket és csak utána tenném ki a gyerekemet mindenféle vizsgálatnak. Egyébként a gyerekorvos és a védőnő biztos többet tud segíteni kedves Kérdező, itt bármit megkérdezel akkor páran biztos halálra ijesztenek.
2013. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak:ha járatos lennél a témában, tudnád, hogy 1 éves korig kizárólag vérvétel van,és 1 Uh, de az sem mindenütt.Azért kell elmenni gasztrora, hogy kapj javaslatot, amivel majd 1 éves kora után is kiírják a mentes tápszert,amivel egyébként főzni is lehet. Ha késlekedsz, az azért nem jó,mert utolsó hónapokban már nem szívesen hiszik el,hogy tényleg allergiás, csak bemondás alapján.

Kérdezőnek:akkor, ha nem diétázol vannak tünetek?Akkor allergiás ez nem kérdés.Jól írtad a tejcukor, tejfehérje keresztallergiában van a tojással és a szójával is.Nálunk mind van sajnos.

2013. okt. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Mennyi idős a baba?
2013. okt. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!