Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan 2 hónapos kisfiam...

Gabcsi1984 kérdése:

Lassan 2 hónapos kisfiam milyen módszerrel tudnám teljesen visszaszoktatni anyatejre ill növelni a tej mennyiségét?

Figyelt kérdés
36 hétre született kisbabám kezdetektől pótlást kap, eddig úgy ahogy ment a szoptatás, de mára már el sem fogadja a mellet, mivel növelni kellett a tápszer mennyiségét, most 3 óránként 60 ml-t kap. Teljesen a cumisüveghez van szokva. SNS készülékkel is csak kínlódom, sír és ordít etetés közben, van hogy a madzagot markolja vagy éppen nem folyik a csövön át.. Másik probléma hogy kevés a tejem is, üvölt mellretételkor. Kézzel és szívóval is fejek, de csekély mennyiség jön le.

2013. szept. 22. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
ennyi idő után szerintem már nem nagyon fog menni. Na meg tejet növelni végképp nem.
2013. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

hjajjj.... (a "rögtön pótlásra" nyögtem fel, a tápszer eladás nagy biznisz az egészségügynek kérem szépen... nem az a baj, hogy mondjuk a koraszülött pótlást kap a kórházban - bár ezt tehetik pohárból ha csak alkalmanként van rá szükség, hanem az, hogy nem tájékoztatják a kismamákat kellően, hogyan lehet tejet fakasztani...)


a cumiból könnyen jut hozzá a tejhez, a ciciből ki kell szívni, persze, hogy "reklamál"!


megérné esetleg egy szakértőhöz fordulni, hátha ők tudnak valamit mégis... írj a La Leche Liga-nak, nekem is segítettek (más jellegű volt mondjuk a bajom)

ki tudja...

2013. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tejed növeléséhez annyit tudok esetleg ajánlani, hogy kaphat ó emberi áron egy ánizs és édeskömény hatóanyag kivonatot tartalmazó kapszula, mi nekem visszahozta a tejemet, pedig már majdnem teljesen elapadt. Illetve próbáld a piciben felébreszteni a szopási ösztönt, hasadra téve elkezd majd kúszni a melleid felé.
2013. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nalam ugyanez volt, nem a tej mennyiseggel volt a baj, a cici nem kellett:( sajnos nem sikerult, 5 honapig fejtem. Nekem akkor a Meleda cumit ajanlottak! Nezz utana hatha Neked segithet, sok sikert!
2013. szept. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni még a kérdésben hogy csak bimbóvédővel kapja be a cicit, (gyerekorvos ajánlotta hogy amíg pici és hamar elfárad, addig hagyjam) ez újabb feladat hogy hogy fogjam a babát a kezemben, mikor etetés közben még kapálózik is... Avent és Medela védőt is bekapja, csak nem szívja mivel a cumisüvegből ömlik. Pluszban még hasfájós kisfiú is...
2013. szept. 25. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!