Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet egy akár órákon át...

Hogy lehet egy akár órákon át lustán szopizó kisbabát kicsit hatékonyabb technikára tanítani?

Figyelt kérdés
10 hetes kisbabám órákig elnyammog,nem tudom,mikor lakik jól,nemrég álltunk vissza a kizárólagos szopizásra mert sokáig pótolni kellett (elapadt a tejem de most már sok van szerencsére).leginkább az zavar hogy nem tudom mikor lakik jól,mert akár egész nap cicin lógna és így nem merek vele elindulni sehová mert nem tudom,hogy nem éhezik-e meg 5 perc múlva..:/

2013. okt. 12. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Csak addig szoptasd, amíg nyel is. Akkor tedd az ágyába. Ha elég neki a tejed, akkor legalább 2 órát kibír szopás nélkül. Ha ennyi ideig hagyod a melleden, akkor csak cumizik és nem fogod tudni leszoktatni róla.

De jó megoldás, ha minden szopi után megméred, hogy mennyit szopott.

2013. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kedves első, de az ilyen fergeteges jó tanácsok miatt tudtam csak 3 hónapig szoptatni a lányom!!!


Kedves kérdező!

Mint már megemlítettem van rossz tapasztalatom a témában..de van jó is szerencsére. :)

Kisfiam az első időkben konkrétan folyamatosan a cicimen volt.Csak főzni, wc-re és fürödni váltunk szét.Ne aggódj azon hogy nem lakik jól..ha éhes azt úgy is jelzi..ha egész nap cicin akar lenni hát legyen.Nyugodtan indulj el vele bárhova..mert mint tapasztaltam..jó pár hónapig a baba kocsiban szépen elalszanak a babák.Ha csak sétálni mész, akkor maradj a közelben..ha hosszabb dolgod van, akkor a saját megnyugtatásodra tegyél be tápszert, vagy lefejt tejet..de egy ideig nem hiszem hogy szükség lenne rá.

Csak hogy megnyugtassalak, a fiam ma már 10 hónapos múlt, és nem maradt a mellemen végleg.Szépen fedezi fel a világot, játszik..stb.És eszik már sok minden mást is.Majd ha a te babád is elkezd mozgásfejlődni, akkor szépen leszókik rólad, csak most ne szabj neki gátat..felesleges azon aggódni hogy mennyit szopizik..Sajnos az első pár hónap ilyen.

2013. okt. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen abban is bízom hogy ezektől a hosszas szopiktól esetleg tejem is több lesz... Mert most elégséges a mennyiség de azért lehetne több is,főleg hogy hamarosan növekedési ugrás is lesz... Az ilyen hosszú szoptatások alatt/után hogy termelődik tej? Mármint ha tart másfél órát,ha megéhezik 2 óra múlva,termelődik elegendő?
2013. okt. 12. 22:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Beáll az magától ne aggódj.Amikor csak nyammog, akkor is termelődik a tej.Sőt!!
2013. okt. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ha látod, hogy már nem nyel, mert cumizik, pihizik, egy picit hagyd, de utána simogasd meg az állát, vagy a füle mellett az arcát, kicsit maceráld, hogy folytassa. Nekünk így volt 40-45 perc egy szoptatás, hogy folyamatosan maceráltam szegényt :)) Jó még a talpacskája simizése, vagy a gerince mellett végig masszírozás.

Tudom hogy sokan nem szeretik a mérleget, de nekem bevált, mert legalább tudtam, hogy mennyit evett, ha megvolt mondjuk 120 ml, akkor fél óra múlva nem az éhség miatt jelzett, hanem más miatt.

Egyébként a lusta szopizást kinövi, csak erősödnie kell a kis izmainak, nálunk ez kb 3-4 hónapos korára jött el, most 6 hónapos, még mindig szopizik, de olyan vákumja van, hogy 6 perc alatt végez, bőven :)

2013. okt. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én sem hiszek az "órákig nyammogásban"-

pontozzatok le érte-de ez az én véleményem.

miért kell egész nap cicizni?egy mell kb 15perc alatt kiürül-utána konfort szopi vana-ami cumival helyettesithető.igaz az,hogy amig nyel,addig eszik.ha nincs elég tejed,pótold,de én nem hagynám egész nap ezen lógni.hogy pihensz,eszel,esetleg otthoni dolgokat hogyan csinálsz?esetleg ,ha van mérleg,nézd meg 15perc múlva mennyit evett-ha nem jön több a mellből-akkor kiüritette..egyen,aztán sétáljatok egyet-3órát ki kellene birnia.

2013. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy szopizik tök sokat,aztán ha nyammog egy ideje,elvesem,hogy megnézzem jön-e még és bőven jön és máris reklamál. Konkrétan egy idő után lusta szívni csak cuppogtatja. És éhen marad..próbálom mérni de mindg ficánkol és nem értem,van olyan hogy soksol kortyolás után kevesebbet mutat a mérleg mint előtte..:/

Én még azért hagyom hogy sokáig legyen rajtam mert remélem hogy ez stimulálja még a tejtermelést is..meg hát ha jó neki...

Amúgy kedves utolsó én értem amit mondasz node az nem minden babára igaz hogy 15 perc alatt kiüríti a cicit,az én babám 15 alatt csak bemelegít a legnagyobb csikizések közepette is..

2013. okt. 14. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem ezt mondta az orvos-és igy is tapasztaltam-azért irtam.te tudod,hogy neked hogyan jó.
2013. okt. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!