Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szereti jobban a bal...

Miért szereti jobban a bal mellemet a fiam? Alig hajlandó a jobb oldaliból enni.

Figyelt kérdés
Néha már majd' leszakad a jobb mellem, de az Istenért nem hajlandó enni belőle, sír (üvölt!), ha a szájához közelítek azzal a cicivel, ugyanakkor a balon képes akár 20 percig is nyammogni. 5 hónapos, szerintem van még tejem elég, már arra is gondoltam, hogy esetleg az ínye fájhat evés közben? Nincs még foga, amúgy, de szokott sírni a fogzás miatt is. És kevesebbet is eszik, mint régen, nem csak időben, hanem mennyiségre is. Kakilni is kevesebbszer szokott, és mostanában valahogy nyálkásabb a széklete, párszor valami fekete dolog is volt benne. Vigyem orvoshoz emiatt?
2013. okt. 14. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam azért nem szerette a jobb mellemet, mert abból valamiért nehezebben indult meg a tej, és kevesebb is volt benne mint a balban. Így mi, - nem helyesen - mindig a bal mellel kezdtük, mert utána könnyebben megindult a jobból is a tej, persze én mindkét mellből szoptattam, nem felváltva.
2013. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is csak a balt szereti. Én úgy szoktam csinálni, hogy hagyom a bal mellen kezdeni és amikor már kezd álmosodni (nekem csukott szemmel szokott szopizni) akkor egy pillanat alatt átrakom a jobbra, de úgy hogy nem fordítom meg hanem csak arébb emelem (szoptatós párnán jól kivitelezhető) tehát ugyanolyan szögben marad a gyerek, csak a pár centivel arébb teszem hogy a jobb cici lehessen a szájában.
2013. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az én fiam is mindkét ciciből evett eddig, de most már csak félálomban (közvetlenül ébredés után) hajlandó a jobbal kezdeni, a bal után pedig egyszerűen nem fogadja el...
2013. okt. 14. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kis fiam is ugyan így van igaz ő még csak 5 hetes , ő a bal mellem nem szereti és a jobb mellem igen . Én felváltva adok belőle neki .
2013. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvastam olyan tippeket, hogy fogjuk ilyenkor inverz módon a babát, úgy, hogy ugyanarra az oldalra essen neki a jobb mell is, mint a bal, tehát kifelé. Vannak babák, akik az irány miatt szeretik az egyiket jobban. A bal pedig azért favorit a kettő közül, mert ott tartva erősebben hallatszik a szívhang is, szoptatás közben.
2013. okt. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 2 honaposom csak a jobb mellem szereti, a masiknal uvolt. Es most olvasva a valaszokat, eszembe jutott, hogy a balt megeszi alvas kozben mikor a jobbnal fekszik. Tehat az iranyt nem szereti es ugy latszik nem a szivveres miatt. Az elso babamnal nem volt gond, kezdtem megijedni, de akkor ez elofordul ezek szerint.
2013. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Az azért megnyugtat, hogy nem csak én "kínlódok" ezzel... Próbáltam már úgy is tartani, hogy ugyanúgy feküdjön, mint a balnál, de a gyerek is 70 centi, a mellem is nagy, valahogy tök kényelmetlen, ő is lelóg a párnáról, és nekem is beáll egy idő után a derekam, nem az igazi. Fekve is próbáltam, úgy meg folyt ki a száján az összes tej, sehogy sem jó ez. :) :(
2013. okt. 14. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!