Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úton a kistesó, hogy szoktassa...

Úton a kistesó, hogy szoktassam le a cicizésről az egy évesemet?

Figyelt kérdés
Persze most még nem okoz gondot a szoptatása,de előbb-utóbb le kell szoktatnom. Hogy csináljam? Az igazság az,hogy nagyon cici függő,és este azon alszik el és éjjel is azon altatom vissza. Lehet nem így kellett volna,de így láttam jónak. Napközben már nem cicizik.
2013. okt. 17. 20:38
 1/3 Kitti85 ***** válasza:
100%
Szia! 19 hónap van a két fiam között. A nagy végig cicizett a terhesség alatt. A végén ez màr csak lelki dolog volt mert tejem szerintem nem sok volt. Mikor hazajöttünk a kórházból egyszer még kért aztán ennyi így szépen magától elhagyta. A terhesség alatt semmi gondot nem okozott. Nekem is cicin aludt. Kb. a3-4 hónapnál szoktattam le úgy az estiről hogy kicsi cici aztán magam mellé raktam az àgyra simogattam és énekeltem. Aztán cici helyett ivópohárba vizett kapott és aztán odabújt hozzám és aludt aztán átraktam az ágyába. Végül már az ágyába kapott vizet és meséltem neki és elaludt. Most is ùgy alszik el max 20 perc utàn hogy mesélek és addig cicin altatom a kicsit így ha a nagy elaludt a kicsit is le tudom tenni. Nappal is cicin aludt, ott pedig ha tudtam hogy itt az idő hintàba raktam énekeltem, ott ellazította magát és mikor már csukta le a szemét kivettem és beraktam az ágyba. Nem a legjobb de akkor ez jobb volt a cipelésnél.
2013. okt. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Alapból nem "kell", hacsak nem lesz valami külön indokod rá. De maga a terhesség és a szoptatás nem zárja ki egymást.

Sok baba magától is elválasztja magát valamikor a terhesség folyamán, nem feltétlenül kell erre külön motiválni őket. Ha az első időkben ez nem történik meg, akkor a 16. hét környékén illetve később a szülés előtti hetekben lehet erre számítani. Egyrészt a tej íze változik meg (újra kolosztrum termelődik), másrészt a mennyisége is visszaesik. Szóval ha számodra nem probléma és nem lesz orvosi indok, nem szükséges mindenképp elválasztanod.


De ha mégis, akkor az előző válaszoló szerintem jó tippeket írt, én is valahogy így csinálnám. :)

2013. okt. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
barátnőm gyerekei kközöt 19 hónap van,nemszoktatta le a nagyot.Szülés után pedig tandem szopi volt náluk kb 3 hónapig,utána a nagy leszokott róla.
2013. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!