Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatott babát szoktasak át...

Szoptatott babát szoktasak át tápszerre?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom, napi 5*szopik még. van tejem böven.szépen gyarapodik. a védonö és a gyerekorvos azt ajánlotta, hogy szoktassam át tápszerre mert az anyatej már nem elég neki, csak megszokásból csinálja. vélemények, tapasztalat? csak normális hangvételű válaszokat várok tapasztalt anyukáktól!!
2013. okt. 18. 08:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom igaz nincs, de ha neked nem teher szerintem szoptasd tovább. Inkább a vegyes táplálkozásra kellene jobban szoktatni, ő már majdnem mindent ehet amit a felnőttek. Szerintem abból kellene jól laknia, a tejcsi pedig lehet továbbra is kiegészítés. Én nem adnék neki tápszert.
2013. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
eszik mindent, rendesen, ahogy kell....
2013. okt. 18. 08:55
 3/19 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván nem azért csinálja mert éhes, hanem mert anyahiánya van. Nem hiszem hogy a tápszer segítene... de nem vagyok szakértő.
2013. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Szia.Kisfiam 13 hós.ő már csak napi 1x szopizik,de ha 5x tenné az sem bántana

Oké hogy megszokás,de ugye már nem az a fő tápláléka.Semmi esetre sem szoktatnám át..főleg ha bőven van tejcsi..

mire is lenne az jó ???

Szerintem semmire

Szerény véleményem szerint felejtsd el a tápszer gondolatát is...

De azért a dokidat meg a védőnődet megkérdezném hogy minek akarnák egy jóétkű,anyatejes babát csak azért tápszerre átteni mert netán megszokásból cicizik ???

2013. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
fölösleges átszoktatni, vannak országok ahol akár 4-5 éves korig szoptatnak. Az viszont tényleg fotnos hogy változatos étrendje legyen, ha igy van akkor semmi baja nem lesz. Én még egy anyukáról sem hallottam aki ilyen miatt hagyta volna abba a szoptatást. Azért azt is vedd figyelembe hogy a gyógyszergyáraknak ez hozza a pénzt. A gyógyszerügynök meg az orvosnak ha felirja minél többször.
2013. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Hát ez szánalmas ilyet se hallottam még. Fiam 21hónapos reggel és este még cicizik és eddig még nem ivott bolti tejet. Szerintem hülyeség ez hogy tápszert adni neki. Ha neked nem gond akkor csak szoptasd tovább.
2013. okt. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Hát, ha fejlődik, eszik mindent, akkor nem kell szerintem, bár én nem vagyok szoptatás párti hat hónapos kor után. Viszont, ha le akarod szoktatni, akkor viszont próbáld ki a tejitalt, lehet kapni egy adagosat, a Milumilnak van, hátha megissza. Bár azért én már a helyedben igencsak rajta lennék a leszoktatáson, mert később nehezebb lesz elszakítani, és akkor viszont szükségesek azok a tápanyagok, vitaminok, amik ebben vannak. Hozzátenném, az anyatejes babák nem nagyon szokták elfogadni a tápszert, főleg ha már ilyen nagy.
2013. okt. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem teljesen felesleges lenne tápszerre átszoktatni. 1 évesen már az anyatej nem táplálék igazából, az már a normál étkezés és azt írod, hogy eszik mindent szépen. Ez a lényeg, a szopizást meg majd elhagyja.
2013. okt. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Nekem két éves a kisfiam, ő is nagy szopis, nehezen is kezdett el enni, volt, hogy már majdnem egy évesen egész nap csak szopizott, alig evett mást.

Kérdztem a doktor nénit, védőnőt, szoptatási tanácsadót, egyik sem mondta, hogy baj lenne, és adjak neki tápszert.

Szerintem ha szépen eszik, fölösleges tápszerezni.

2013. okt. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen hulyesegnek tartom amit mondtak neked ha meg szopizik es teged nem zavar akkor szopiztasd amig jo neked a babanak vegkepp nem karos sot .... de h tapszerre valts at, egy eves kor utan mar az se szukseges olyankor szoktak a rendes tejet bevezetni. Szoval ha el is hagyna a cicit akkor is felesleges a tapszer. En a helyedben addig szoptatnam amig neked kenyelmes vagy amig a kicsi nem valasztja el magat. Foleg h szepen eszik is mindent teljesen jol csinalod. Nem ertem miert erolteti a doktornod a tapszert annyira. Igenis teljesen jo es eleg neki a tejed es valoszinuleg el se fogadna mar a taszert. Az anyatejnel jobb amugy sincs mondom en ezt aki csak 2 honapig tudtam szoptatni estapszeres kett a gyerekem. :-)
2013. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!