Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás 2 éves kor után?...

Szoptatás 2 éves kor után? Mikor és hogyan szoktattátok le a "babát", akik ilyen sokáig szoptattatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok


2.5 éves a Picim, és este, illetve délben elalváshoz, meg néha ébredéskor szopizik.


Akik ilyen sokáig szoptattatok, mikor és hogyan hagytátok abba?


2013. okt. 21. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem elapadt már.
2013. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
újra terhes lettem...és azután magától hagyta el..ilyen külső körülmények nélkül nem tudom mikor hagyta volna abba..
2013. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első fiam augusztusban töltötte a 2 évét, októbertől kezdte a bölcsit. Elalváshoz délben-este cici kellett, de éjjel és reggel is szopizott még. Kőkemény, sírós-ordítós-zokogós "kényszerledzoktatás" volt, hogy legalább a déli alvás cici nélkül menjen a bölcsi miatt. Kipróbáltam simizést, ringatást, sétát, tejet, kakaót, mesét, meg amit hallottam, olvastam, kivéve, hogy a cicim nem kentem be semmivel. Nehéz volt és fájdalmas, sokszor a kicsimmel sírtam én is. Aztán szépen lassan elfogadta, beletörődött, hogy már nagy fiú, anyának pedig már fáj a cicije, mert elfogyott a tej. Ezt mindig elmondtam. Ahogy sikerült egyik szopit elhagyni, egyre könnyebb volt a következő. Az éjszakai volt az utolsó. Bölcsi előtt 2 héttel sikerült a déliről leszoktatni.
2013. okt. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaz nem 2 éves kor után, de 22 hónaposan vontam meg kisfiamtól a cicit, a bölcsikezdés miatt. Neki a 2 elalváshoz volt szüksége a szopira. Újévi fogadalmam volt, hogy Jan. 1-től nincs cici :), mert februártól ment bölcsibe.

Mindig a szoptatós párnán szoptattam, és azt mondtam neki, hogy elment a párna egy pici babához, mert ő már nagyfiú (persze a párnát eldugtam). Talán az első 3 nap volt sírós, de olyan okosan megértette. A "B" terv a fogkrémes megoldás lett volna.

2013. okt. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fiam 22 hónapos volt amikor megszületett a húga, akkor egy ideig tandemben szoptak. Rá kb fél évre hagyta el, egyrészt nekem is kellemetlen lett, másrészt hatott a PR-duma, hogy a nagy fiúk már nem ciciznek... Szóval amolyan szelíd rábeszéléssel. :)
2013. okt. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lányom novemberben lesz 4 éves. 1 hónapja hagyta abba, magától. Kb 3 éves koráig amikor ott voltam, rendszeresen kérte (1 éves korától dolgozok), és azzal aludt el. Aztán már csak este kérte, most meg akkor sem. Én nem eröltettem, mert akkor cirkusz volt az elalvás. Egyszer próbáltam elvenni, de 2 hét alatt eljutottunk odáig, hogy hajnal kettőkor még fent volt, és a cicit követelte.
2013. okt. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!