Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kezdjem már most el a hozzátáp...

Kezdjem már most el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
A jövő héten lesz 5 hónapos a babám. Csak anyatejes, viszont az a problémám, hogy a héten egy grammot sem hízott. Fogzik, és fáj nagyon az ínye, így nem eszik olyan sokat mint szokott, bár így sem sír, hogy éhes maradna cici után. Hetek óta is csak olyan 100 gramm körül hízik. Nem elég tápláló már a tejem neki. Mit gondoltok?
2009. nov. 12. 21:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nm biztos hoyg a tejeddel van a baj (sőt!!!),egy téves diagnózis miatt ne vedd el tőle az anyatejes táplálás lehetőségét.

Én a fél karomat odaadnám,ha még lenne úgy tejem mint neked.


Na, szóval, a babám sajnops már régóta tápszeres (csak 2,5 hónapos koráig volt tejem),és most hogy jött a foga alig evett. Eljött a védőnő, és néztük,hogy az előző havi súlyához képest nevetségesen keveset hízott. A foga már kibújt, de azótra is rosszul eszik. Töredékét annak amit a fogzás megkezdése előtt evett.

2009. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó.

A tejet nem elveszi,csak pótol.

2009. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Na most őszintén, hány grammot szopik ez a baba naponta? Mert ha meg van a napi adag akkor nincs gáz. Ha nem hízik úgy, az nem tragédia. A súlygyarapodás elég változó lesz minden korszakában. Az elején gombamódra híznak, növekszenek, néha meg stagnál a dolog. Nem fog kiszáradni, uram bocsá' nem fog éhen halni. Szerintem inkább tápi mint rendes kaja. Persze megeszik mert ízes meg mittomén. Az enyém 9 hónapos, szerintem a kolbászt is megenné ha elé raknám. Imádja az ízeket. De ez nem jelenti azt, hogy egy 5 hónaposnak több kell a tejnél vagy a tápszernél. Mi vártunk 6 hónapos koráig, és csak leveket kapott, utána csak a legalapabbak, sokáig csak gyümi. Én inkább ráhúzok a tehéntejes dologra is majd 1-2 hónapot, mert úgye ezek allergizálnak.
2009. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Ja és nem kell "cucli" itathatod kifele hajló peremes pohárból is.
2009. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt a kérdést tettem fel 1 hete, mi a 3 hónapos mérés óta híztunk keveset de a babám ugyanúgy nem éhes sőt van hogy egy komplett étkezést kihagy bármit csinálok nem eszik. Így hagyom és 8 óra múlva eszik de ez csak párszor fordult eddig elő. Elmentünk a doktornőhöz aki tejpépet írt fel amit megvallom eddig még nem adtam mert egyénként nagyon jó húsban van most 6550 gr és nem akarok lufi gyereket. eddig csináltam neki minden etetésnél egy kis tápszert hátha nem lakott jól de ott tartok hogy az egész csomagot a csapba öntöm. 4 hónaposan én is elkezdem a hozzátáplást. Mindenki mást mond hogy meddig mit egyen. Hallgass az ösztöneidre mert minden gyerek más ! Ha te úgy látod hogy kiegyensúlyozott baba így is akkor ne aggódj. Milyen sok gyerek van aki 6 hónapos korár 8-9 kiló szerintem az sem jó.
2009. nov. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Még mindig nem hízott egy grammot sem...igaz nem is fogyott. Szerintetek kezdjem el a kóstoltatást gyümölccsel?

Egyébként nagyon szenved a fogzással, nem eszik olyan jól mint szokott. Viszont amikor nem fáj neki az ínye, akkor jól eszik és nem dobja le magát a ciciről pár perc után.

2009. nov. 15. 10:52
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogfájós kínlódások közepette nem érdemes a hozzátáplálásba kezdeni. (Osztom az előttem szólók véleményét, hogy 6 hós korig amúgy sem). Én azt figyeltem meg a gyerkőceimen, hogy a növekedésük nem egyenletes. Egyszer kicsit kikerekednek (értsd meghíznak), aztán meg hosszában nyúlnak meg, mintha a korábban "felszedett zsírt" "belenyomnák" a hosszanti növekedésbe. Lehet hogy nálatok is ez a helyzet, plusz tényleg kicsit kevesebbet eszik a fogfájás miatt, de ha úgy kb. jó a korához képest a súlya (ez lehet kicsit kevesebb is, mint amennyi az átlagos), akkor szerintem ne aggódj, bepótolja! (Én még azt is megkockáztatnám, hogy ne méricskéld, főleg ha nem látod éhesnek, hiszen havonta úgyis megméri a védőnő, és ha nagy gáz lenne, azt meg Te is észre veszed!).
2009. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mericskelos orulet van itt nalunk.Ha fogzik nyilvan nincs olyan etvagya.Az anyatej kaloriadus konnyen emeszteheto,ha hozzataplalsz attol nem fog jobban hizni.Egyebkent osszesseegebe szepen fejlodikmert akkor nincs gond.Ha a szuletesi sulyat megduplazza aztan lelassul a sulygyarapodas.
2009. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
sajna még nem duplázta meg...még 300 gramm hiányzik, de ha így haladunk..:( mindenesetre megtömni nem tudom, mert ha 2 óránként akarom cicire rakni, akkor csak párat szív és kész is van.
2009. nov. 15. 19:28
 20/21 anonim ***** válasza:
Csak nyugalom, mert állítom azt is megérzi, hogy ideges vagy. Fogínyre próbáld meg, hogy kicsit bedörzsölöd citromlével. Nálunk csak ez segített.
2009. nov. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!