Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek kicsi a melle (kép...

Akinek kicsi a melle (kép lent), nem aggódtok/aggódtatok, hogy nem tudtok szoptatni?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi a mellem és ettől parázok egy kicsit, hogy nem tudom majd szoptatni. :(

A képen látható mell mérettel rendelkezek én is.


[link]



2013. nov. 12. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mell mérete nincs összefüggésben a szoptatással. A kismellű ugyanúgy tud szoptatni, minta nagy mellű, nem a méreten múlik. Nekem is ugyanekkora mellem van, és csak úgy ömlött belőle a tej.
2013. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, megnyugodtam egy kicsit! :)

Még csak most láttunk bele a baba projektbe, de már előre aggódtam egy kicsit.

2013. nov. 12. 09:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is kicsi,és 17 hónapig szoptattam.Volt olyan ismerősöm aki megkérdezte gúnyosan,hogy TEEEE szoptattál,mégis miből???Fő a pozitív hozzáállás!! :) Ne aggódj!
2013. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nyugi,nem ettől függ.

Nekem nagy melleim vannak,mégsem tudtam szoptatni igazán,3 hét alatt el is apadt teljesen.Hugomnak a tiédnél is kisebb mellei vannak,másfél éves a kisfia,még esténként mindig szoptatja,pár hónappal ezelőttig tejleadó is volt.

2013. nov. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nincs semmi összefüggés, annyi, hogy fekve szoptatni nehezebb, ülve meg magasabbra kell tartani a babát, mint egy közepes, vagy nagy mellű nőnek. Az én cicim sem lehet sokkal nagyobb a tiédnél, 7 hónapig szoptattam.

Ha vékony a testalkatod, arra viszont figyelj, hogy egyél rendesen. Nekem azért apadt el a tejem, mert túl sokat fogytam szoptatás alatt.

2013. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint a kis mell egyetlen hátránya szoptatás alatt, hogy nehéz éjjel fekve szoptatni :D


Ezt leszámítva semmi gond nincs a kis mellel, sőt ha ismerősi körömet nézzük a nagy mellűek kevésbé tudtak szoptatni, de ez is nyilván csak véletlen.

2013. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva, de igen, én aggódtam...

Első két gyermekemet nem tudtam szoptatni (de nem mellméret miatt), a harmadik babámnál viszont csak úgy ömlik a tejem.


Nekem nagyon sokat jelentett, hogy a kórházban azt mondta nekem egy csecsemős nővér, hogy "pont az ilyen mellek tudnak nagyon bedurranni", értette ezt arra, hogy elég eres a cicim. S milyen igaza lett.

Egyik barátnőmnek alapjáraton nagy melle van, és végig csak úgy tudott szoptatni, ha méregdrága mellszaporító kapszulát szedett, én meg még csak teát sem iszom, és így is rengeteg a tejem (két és fél hónapos most a legkisebbem, pótlást sem kapott soha).


Ja, és még egy kis biztatás: egyik ismerősöm megkapta egy kórházi dolgozótól, hogy "ilyen mellekkel nem fog tudni szoptatni", merthogy a csaj szinte lapos volt, és ikreket várt. Nos, ő nem hagyta magát, és tényleg lett elég teje, szépen dolgozott rajta.


Ha aggódsz, még most beszélj erről a védőnőddel vagy szopis tanácsadóval, de szülés után mindenképpen! Rengeteget számít!

Fentiekhez még hozzátenném, hogy a szoptatási helyzet nem csak attól függ, hogy mekkora a cici, hanem attól is, hogy mekkora maga a baba, és hogy állnak a mellbimbók. Én az egyik mellemből leginkább hónaljtartásban szoptatok például, mert úgy jön ki jól.

2013. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
utolsó,mit csinálsz a felesleges tejeddel (ha van)?
2013. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagy a mellem és nagyon nehezen tudtam szoptatni..
2013. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy ideig fejtem, de mivel a babám nappal nagyon gyakran kéretőzik cicire, abbahagytam a fejést. Így nem feszít a tej, és főleg szoptatás közben termelődik rengeteg.

Ami időközben kicsordul, azt tejgyűjtő kagylóba felfogom, és azt is odaadom a babának, szépen megissza pohárból.


Szerintem azért is lett sok tejem, mert a babám nagy kajás, és jó szopó. A kórházban rengeteget segítettek, hogy szépen összeszokjunk.

2013. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!