Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől függ, hogy valakinek...

Mitől függ, hogy valakinek sok teje van vagy kevés vagy egyáltalán nincs? Lényeges, hogy kicsi a mell vagy nagy?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A mérete nem lényeg, az tuti, mert nekem alapba nagyon kicsi van. De akkor megnőtt :-)...

Örökletesnek is szokták mondani, vagyis ha anyukád tudott, te is, és fordítva, de nálunk ez is megdőlt, anyu nem tudott csak 3-4 hétig szoptatni minket a testvéremmel, a lányomat 11, az ikreket 17 hós korukig szoptattam.

Hugom is szoptat, bár még csak 7 hetes a kicsi, de már akkor is túlteljesítette anyut.

Nem tudom mitől függ...

2013. febr. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy 90%ban szoptatási gyakorlattól függ és csak 10%ban van valóban testi oka hogy valakinek nincs, vagy kevés teje van. A méret nem lényeg, de ha terhesség alatt megnőtt valakinek, az mindenképpen jót jelent. A szülés után minél hamarabb és minél gyakrabban kell mellre tenni a babát, a szoptatás során mindig figyelni kell a helyes mellre helyezésre, a megfelelő folyadékbevitelre, és arra hogy az anyuka pihenjen eleget. A tejmennyiséget két dolog csökkenti nagyon, az egyik ha valaki órára szoptat és nem igény szerint, a másik ha valaki megijed a növekedési ugrástól vagy az egyéb átmeneti nehézségektől és tápszert ad ahelyett, hogy gyakrabban szoptatna.
2013. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

En alapban A kosaras melltartot hordok, ami a terhesség végéig folyamatosan valtozott. Amikor szulés utan 3 nappal beindult a tejtermelés, E kosarra volt szukségem! Most 6 honapos a baba és D-st hordok. Szoval a méret nem szamit.:)

Rengeteg tényezotol fugg a dolog. Igen, orokletes, ami nem feltétlenul azt jelenti, hogy anyukadra fogsz hasonlitani, hanem hogy valakire a felmenoid kozul. Az én anyam valosagos tejcsarda volt, én magam viszont megkinlodtam a szoptatassal. Az elso gyereknél a 2. honap végén kezdett el apadni a tejem, a masodiknal mar felkészultebb voltam, és amint észleltem, hogy kevesebb a tejem, fejni kezdtem. Mostanra beallt, minden rendben.

A nogyogyaszom szerint a menstrualo nok kb 70%-a nem tud szoptatni és nekem mindkét esetben 1 honap utan megjott. Korbekérdeztem az ismeroseimet is és nagyon ugy tunik, hogy van ebben az elméletben valami.

Szoval elore nem lehet kiszamitani, mert egyrészt ott vannak a te fizikai adottsagaid, masrészt a lelki tényezok, valamint a baba maga, aki nem biztos, hogy lelkesen szopni fog az elso pillanattol kezdve.

2013. febr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Máté Ágnesbmw2024 válasza:
Én úgy tudom hogy a szervezetben lévő oxitocin szintöl függ hogy van e tejed és mennyi vagy nincs.Pontosabban ezt olvastam.Mert én is ezzel küzdöm.Van tejem csak éppen nem elég.A tej termeléshez épp úgy szüksége van a szervezetnek az oxitocinra mint a szülésnél a táguláshoz.Az biztos hogy nekem anélkül nem is ment a szülés szükség volt arra hogy mesterségesen be juttassák a szervezetembe.Így azt gondolom hogy lehet benne némi igazság.
2013. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 frászkarikaborsó ***** válasza:

nem az oxitocintól lesz több tej hanem a prolaktin hormontól, az oxitocin szoptatás közben termelődik és semmi köze nincs a tej mennyiségéhez, ez úgymond a szoptatás mellékhatása és nem előidézője.


Mellesleg a szüléskor én is fájásgyenge voltam és oxitocint kellett kapjak, aztán meg lett tejem, a 3,5 hós fiam még mindig kizárólag anyatejet eszik.


Itt egy nagyon jó cikk, minden szavával egyetértek: [link]

2013. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 xStefix ***** válasza:
100%

Oxitocin és prolaktin is kell a szoptatáshoz: az előbbi a tejleadásért, az utóbbi a tej megtermeléséért felelős. De, hacsak nincs valami nagyobb probléma, ezek belsőleg is jelen vannak a szervezetben, megfelelő mennyiségben. Illetve, pl. a helyes szoptatási gyakorlattal (igény szerinti szoptatás) és sok-sok testkontaktussal(!) nagyban fokozható a szintjük.


Mellesleg a külsőleg bevitt oxitocin éppenhogy gátolja a "belső" oxitocin termelődését...


Kérdező, nem, a mellméret szinte semmit nem számít. A legfontosabb a megfelelő szoptatási gyakorlat!

2013. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A menstruációtól sem függ szerintem.Szülés után a 4. héten megjött és még mindig szoptatok pedig lassan 15 hónapos a fiam.Nemrég jutottunk el addig hogy nappal már csak 1x szopik.Rengeteg tejem van!
2013. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg ezért mondta a nogyogyasz, hogy a nok 70%...

Korbe kérdeztem az ismeroseimet, akikrol tudom, hogy kinlodtak a szoptatassal, és mindegyik koran menstrualt. Persze nem olvastam errol tudomanyos munkat, szntem a nogyogyaszom is csak arrol beszélt, amit a 40 éves praxisa alatt tapasztalt.

2013. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon kicsi a mellem és a 3. babámat szoptatom már 10 hónapja,az első kettőt 1,5 éves korukig sikerült,szóval nem a méret a lényeg,és a 2. hónapban jött meg.
2013. febr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 xStefix ***** válasza:
46%

AZ elsőnél nekem is 2 hónaposan jött meg, valószínűleg azért, mert időhöz kötötten szoptattam. De még így is 40 hónapig szopiztunk, nekem se kavart be semmilyen szinten.

Most igény szerint szoptatok, a fiam 9 hónapos, többször és többet is szopik; és még nem jött meg.


De tény, hogy sokaknak van gondjuk a menzesz ideje alatt a szopival, ha nem is véglegesen, de időszakosan.

2013. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!