Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen esetben is kérhetek egy...

Ilyen esetben is kérhetek egy kevés donor anyatejet babámnak?

Figyelt kérdés

az előzmény annyi, hogy az első gyermekemet 11 hónapig szoptattam, eléggé küzdelmes volt. Az egyik mellem beleforduló, és az már az első gyermekemnél is kisebesedett kétszer, mire a második után már nem használtam, nem tudtam. De egy mellel tovább szoptattam, míg saját maga elválsztotta magát.

Mostani második babám még csak 3 hetes és a probléma ugyanaz. Nem teszem rosszul a mellemre, ez biztos, mégis kisebesedett és bevérzett és hólyagosodott, ami sajnos ki is fakadt.


szeretnék donor anyatejet kérni.


2013. nov. 14. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Bimbóvédő???
2013. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
fejj
2013. nov. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kérdezz rá a védőnődnél,mert nekem pl volt olyan kismama,akivel egy időben szültem,rengeteg teje volt,2.gyermeke volt akit szoptatott,tiszta ápolt nő,nem dohányzik nem iszik,tőle elfogadtam volna a tejet,bevizsgálás nélkül.vagy elosztóból akarsz vényre?
2013. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

hát igen, elosztóból vennék inkább.


bimbóvédővel szoptatok folyamatosan

és fejek is, de hát nem megy úgy, mint a szoptatás

2013. nov. 14. 16:06
 5/10 anonim ***** válasza:

A fejést is meg kell tanulni. Nekem bef. ford. mellbimbóim vannak, a problémám ugyanaz volt, min te írod. Én kb. a 3. hét közepére jutottam el oda, hogy a sok vértől már a baba nem akart szopizni, bár már akkora én is a szoptatás befejezését terveztem. Ekkor kezdtem el fejni. Szigorúan 3 óránként éjjel, nappal egyaránt. Váltogattam a melleket fejés közben , így többször beindult a tejleadó reflex. Egy hét alatt nagyjából ki lehetett fordítani a mellbimbóimat és gyógyult annyira, hogy újra tudtam szoptatni.

Közben a tejmennyiségem is úgy megemelkedett, hogy tejleadó lettem. (3-4 alkalommal mi is kaptunk donor tejet, de szerencsére nem volt rá szükség)

Tisztában vagyok vele, hogy fennállt a cumizavar esélye, de abban a helyzetben, összeroncsolt mellbimbókkal képtelenség lett volna szoptatnom. Második babámnál a helyzet ugyanez volt, azzal a különbséggel, hogy ő a későbbiekben nem fogadta el a bimbóvédőt, mint a nagyobb. Vele is tejleadó lettem, itt már ipari mennyiségben adtam tejet rászoruló babáknak.

2013. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
-nekem meg iszonyú érzékeny a mellem, csak bimbóvédővel szoptattam, sosem volt probléma, 6 hóig csak anyatej, stb...
2013. nov. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én már nem tudom ezt vállalni, már kiűtés is megjelent, nem is értem, hogy a fenébe történik ez??

azt hiszem a bal cicimet nem erőltetem tovább.

2013. nov. 15. 09:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Hoppá...kiütés a ciciden? Akkor felülfertőződött, valószínűleg. Próbáld meg kezelni a szájpenész ellen kapott ecsetelővel.
2013. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem ne erőltesd, nyugi, már megtettél mindent, az is lehet, hogy valami nem úgy fejlődött abban a cicidben, hiszen nem egyforma mindkét mellünk. Nekem is volt vízhólyag, sőt, vérhólyag a bal cicimben, belül, szerencsére meggyógyult, de azért máig érzékenyebb. Most már, hogy csak reggel-este szopik a 7 hónaposom, sokkal elviselhetőbb, de most sem szeretek hozzáérni
2013. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

hogy lehet ott fertőzés, ha bimbóvédővel szoptatok?

Nem értem ezt az egészet, mert most már itt sírok egész álló nap, mert észrevettem, hogy a másik, pont a JÓ!!! cicimnél meg három kiütés a bimbóm körül! Pedig minden elmosok és minden tiszta. A nyakam és a fülem mögött is vannak, de azok már ott vannak a szülés óta.

Mit csináljak??

2013. nov. 15. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!