Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 napos a kisfiam, tegnap már...

4 napos a kisfiam, tegnap már volt tejem, DE nagyon kemények a melleim és telis-tele van csomóval! A kicsi nem szopizik, tehát lefejem, igaz nincs sok, de ez is iszonyú fájdalmas! Hogy lehetne ezen segíteni?

Figyelt kérdés
A párom masszírozza el a csomókat,de ez is nagyon fáj és nem az összeset sikerül!Mit csináljak?
2013. nov. 21. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
engedj rá meleg vizet,és közben masszírozátok ki,különben begyulladhat
2013. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Meleg vizzel nem nagyon ertek egyet. Viszont, minel tobbszor fejni (vagy jobb lenne eroltetni a szopizast is minel tobbszor) es masszirozni. Ki kell masszirozni, tudom, hogy faj, de meg jobban faj, ha begyullad, illetve magas laz is lehet tole. A babat meg muszaj valahogy ravenni, hogy szopizzon, lehet, rossz a technikad? Mert, ha szopizna, beallna a kereslet-kinalat egyensuly hamar es nem kellene fejni, illetve csomok is eltunnenek.
2013. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, meleg vízzel borogasd, és minél többet fejj ki belőle, ne vegyél melltartót, hadd folyjon, az én fiam sem akart szopni az elején, de mikor hazajöttünk a kórházból, rákezdett...nem okoskodnék, de szerintem erőltesd a szoptatást, igazán az tudna segíteni. Kitartás.
2013. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vegyél meleg zuhany...

egy kis idő után kezd el kimaszírozni a csomókat ( még a zuhany alatt )

Amint úgy érzed könnyebb,nem fáj...száll ki a zuhanyzóból,törölközőbe bujj be és rögtön kezdj el mellszívózni/fejni

Sokkal könnyebb lesz meglásd...

2013. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:

Itt részletes összefoglalót találsz az elzáródáshoz:

[link]


(saját írásom, forrásmegjelöléssel terjesztheted)

2013. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem kórházban túró borogatast raktak rá! Fogj 2db pelenkát (eldobhato) kend be túróval a belsejét és mind a két melled borogasd be vele! Megkönnyíti a melleid és enyhíti a fájdalmat! Ezen kívül maszirozd tudom, hogy fáj de rosszabb ha begyullad vagy esetleg elzarul a tejcsatorna!
2013. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Meleg víz szerintem jó rá, nekem is nagyon csomós volt. Gondolom nagyon fáradt vagy, de fejd valahogy le teljesen, meg szoptatást tényleg erőltesd, nekem begyulladt és felment a lázam, akkor meg már nem lehet szoptatni, ameddig le nem megy a hőd.

Körkörösen masszírozd, majd fejd, én kézzel tudtam csak az elején.

2013. nov. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha egyszer sikerülne kimasszírozni a csomókat akkor többet nem is csomósodna be?Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi segítséget!
2013. nov. 21. 22:03
 9/9 xStefix ***** válasza:
De becsomósodhat máskor is, ha túltelítődik. Ezt kell megelőzni, ez a jövőben a legfontosabb (végig az egész szoptatás alatt ügyelni kell erre).
2013. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!