Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy kell használni a bimbóvéd...

Hogy kell használni a bimbóvédőt? Nagy mellem van, így tartanom kell azt is, és ügyelnem, nehogy "belefulladjon" a Kicsi + még a bimbóvédő is, ami nem megy. Ráadásnak császáros vagyok, így a tejem is alig van.6 napos baba elkeseredett anyuja.

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a bimbóvédőt nekem is tartanom kellett, így nem c fogásban adtam a cicit hanem a régi csipeszes fogásban, így oda tudtam fogni a bimbóvédőt is. én is császáros voltam, nekem a 4. napon indult be a tej. Próbáld meg a szopis párnát, én azzal szopiztattam eleinte, mert ráfektettem a babát, megtámasztottam a térdemmel és egy kezem így felszabadult, pl a bimbóvédőnek.
2008. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csináltam, ahogy az előző válaszoló írta. C fogás nem ment, csak a csipesz és a két ujjammal a bimbóvédőt tartottam, később már nem kellett erre figyelni ennyire, csak arra, hogy be ne fulladjon, tehát csak a nózijánál kellett elhúzni a cicim (nekem egyébként pici cicim van, mégis ráfeküdt a nózijára:)


Hogy teszed fel a bimbóvédőt? Az álla és az orra szabadon van, ugye? Tehát a szájvonalával párhozamosan fekszik hosszában a bimbóvédő?

2008. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy a mellbimbóm egy szintben van a bimbóudvarral és mivel a tej is kevés, ezért fejegetni is próbálom szopizás közben (a sokadik kezemmel), hogy valamennyit tudjon szívni Babó. El vagyok keseredve, mert a kórházban minden "simán" ment, de mióta kicsit jobban megduzzadt a mellem a bimbóm még laposabb, ha lehet. Azóta keserves egy dolog a szoptatás.

Azért köszönöm a tanácsot. Próbálkozom, bár a fejés és a védő tartása egyenlőre kivitelezhetetlennek látszik számomra.

2008. dec. 30. 16:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem kerek a bimbóvédő udvara, így befedi majdnem az egész udvart nekem is. Lehet, hogy rossz fajtával próbálkozom?
2008. dec. 30. 16:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
avent normál méretű bimbóvédőt használok, pillangó formájú, ez van ráírva. azt könnyebb fogni 2 ujjal, mint a kerek pereműt.
2008. dec. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok. Én is aventet használok, én a kis méretűt. Ez szerintem sokkal jobb mint a kerek!


Kitartás! :)

2008. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az előző válaszolók tanácsai mellett próbálj meg fekve szoptatni. Nekem is nagyobb méretű a cicim és mindkét gyermekem csakis fekve szoptattam mindig is. Így még a babát sem kell tartani és a cicit sem, szabad lesz mindkét kezed.

Remélem segítettem, sok boldogságot!

És ne aggódj, meg fogod találni a mindkettőtöknek megfelelő megoldást. Ő is ügyesebb lesz és Te is rutinosabb.

2008. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak olyan rossz, hogy nem tudok annyit adni neki, amennyit enne. Sajnos, eléggé hajlamos vagyok hamar kétségbeesni,de jó, hogy ennyien "mellettem vagytok".
2008. dec. 30. 19:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
már válaszoltam itt, de íme még egy kis bíztatást: nagyon kevesen vannak, akik probléma nélkül tudnak szoptatni. Ha nem a bimbóvédő a baj, vagy a lapos mellbimbó akkor sebes lesz a cici, vagy nem akar szopizni a baba. Ez nem a te hibád, ettől nem is vagy kevesebb. Ha igazán akarod, akkor menni fog, hidd el. nekem sebes volt a mellem egyszerűen azért, mert túlérzékeny volt. 3 hónapig gyötrelem volt a szoptatás, sokat fejtem és adtam cumisüvegből, pótlást is kellett adnom az első hónapban. De a mellem megedződött, a babóm pedig visszaszokott a cicire, 4 hónapos múlt és igény szerint szopizik. Szóval hidd el, nem vagy egyedül, csak kitartás, ne add fel, menni fog! És ha esetleg minden próbálkozás ellenére sem megy, akkor békélj meg a dologgal és adj neki tápszert, ne legyen bűntudatod. Az a lényeg hogy te és baba boldogok legyetek! :) Sok sikert!
2008. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves válaszolók.

Ha még olvassa ezt valaki aki bimbovedovel szoptatott az kérem szépen segítsen nekem! 7 napos kislányom vedővel szoptatom, mert lapos bimbom van. Azt olvasni mindenhol hogy az a helyes ha a baba a Bibó udvart is bekapja, de ez akkor is így kell legyen ha bimbo védőt hordasz? Mert nekem nem férne be a hegyes bimbo védő melle a szájába az udvar is, illetve rajta van a szilikon szél.

Nagyon keveset tud ki szívni pedig van tej. Ez lehet az oka?

Másik ami nem tudom normális e hogy ahogy szívja a mellem a bimbom bele szívja jó melyre a védőbe és nagyon nagyon faj meg tiszta seb!

Köszönöm előre is a segítségeket

2012. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!